Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Torma jaoskond sai kümneaastaseks Naiskodukaitse Torma jaoskond sai Naiskodukaitse Torma jaoskond tähistas 21. aprillil Torma rahvamajas peetud kontsert-aktusega oma kümnendat sünnipäeva. FOTO: MARGE TASUR ← Eelmine Välikoka amet on hinnas Järgmine → Tulevased välikokad toitsid Pitka retkel korraga pooltuhat inimest Naiskodukaitse Torma jaoskond sai kümneaastaseks

Naiskodukaitse Torma jaoskond sai kümneaastaseks

17. mail 2018

Naiskodukaitse Torma jaoskond tähistas 21. aprillil Torma rahvamajas peetud kontsert-aktusega oma kümnendat sünnipäeva.

Naiskodukaitse Torma jaoskond moodustati Kaitseliidu Torma Üksikkompanii vastutusalale 19. aprillil 2008. a. Esimeseks esinaiseks sai Kadri Kommer, hiljem on seda ametit pidanud Jaana Sepper ja Käty Kakko. Praegu juhib jaoskonda Katrin Luhamäe.

Hetkel on jaoskonnas 18 liiget, kelle kohta võib öelda: nad on väga erinevad, ent samas ühtehoidvad.

“Peale väga suure tänu pole mul teile midagi anda, kuid ma loodan, et see, mida me üheskoos teeme, muudab meie maailma paremaks paigaks. Te kõik olete omakasupüüdmatud, suure südame ja lahtiste kätega. Teiega läheks luurele küll,” ütles Katrin Luhamäe oma jaoskonna naistele. Peale nende olid kontsert-aktusele kutsutud jaoskonna toetajad-sponsorid, pereliikmed, esinejad ja muud külalised. 

Jaoskond tänas oma aktiivsemaid liikmeid – Triin Pärsimit, Nele Tõnissood, Jaana Sepperit, Kätlin Ridalit (tema sai ka Kaitseliidu tänukirja), Katrin Luhamäed ja Külli Vikatit, tuues välja nende teened jaoskonna tegemistes.

Torma jaoskonna naiste algatusel on käima lükatud nii mõnigi iga-aastaseks ettevõtmiseks kujunenud üritus – piirkondlik või maakondlik. Näiteks 2011. aastast on korraldatud isadepäeva, kuhu on oodatud kogu Jõgevamaa pered. Koostöös kohaliku noorsootöötajaga korraldati aga 2010. a Peipsi-äärsete valdade noorte moeetendus. Viimastel aastatel on jaoskond viinud läbi infopäevi kohalikel laatadel ja heategevuslikku loteriid Jakobsoni talupäeval Vaiatus ning tutvustanud organisatsiooni Mustvee linna päevadel. Jaoskonna sisestest traditsioonidest võib märkida vastlapäeva tähistamist peredega Sadalas, iga-aastase nn motivatsiooniürituse korraldamist. Loomulikult osaletakse üleriigilistel õppustel, nagu Siil, Torm jne, maakondlikul ja üleriigilisel Võidupüha paraadil ning ollakse abiks kaitseväe üritustel.

Tänukirja ja meenega peeti meeles jaoskonna toetajaid: Torma Üksikkompaniid, OÜ-sid Rauduks, Sadala Agro, Dawel ja Marimarta, Torma puhkpilliorkestrit, Torma Põllumajandusosaühingut, Vaiatu Küla Seltsi, Torma spordihoonet, Mustvee päästekomandot, Politsei- ja piirivalveametit, Jõgeva vallavalitsust, Liivi Väitsa, Andrus Väitsa, Harri Luhta ja jaoskonna auliiget Imbi Paju. Tänu avaldati ka kaasadele, vanematele ja lastele, kes on pidanud hakkama saama kogu selle aja, mil meid kodus ei ole.

Kontsert-aktusel esitas kodutütar Anna-Mai Sepper Eesti Vabariigi hümni, teda saatis Torma puhkpilliorkester Kristi Talistu juhatusel. Esines ka segakoor Sõbrahing Mare Talve juhatusel. Kontsert-aktust juhtisid ema ja tütar: Kätlin ja Hanna. Üks neist on naiskodukaitsja, teine kodutütar. Nagu näha, hoolivad Torma jaoskonna naiskodukaitsjad oma järelkasvust: nende laste hulgas on nii kodutütreid kui ka noorkotkaid.

Naiskodukaitse Torma jaoskond sai kümneaastaseks
Viimastel aastatel on jaoskond viinud läbi infopäevi kohalikel laatadel ja heategevuslikku loteriid Jakobsoni talupäeval Vaiatus. FOTO: MARGE TASUR

FastLion CMS

Naiskodukaitse Torma jaoskond sai

Naiskodukaitse Torma jaoskond sai

Naiskodukaitse Torma jaoskond moodustati Kaitseliidu Torma Üksikkompanii vastutusalale 19 aprillil 2008 Naiskodukaitse Torma jaoskond tähistas 21. aprillil Torma rahvamajas peetud kontsert-aktusega oma kümnendat sünnipäeva.

Naiskodukaitse Torma jaoskond sai kümneaastaseks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse