Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Muusika jaoskonna mälestused - Lehte Griin Muusika jaoskonna mälestused - Lehte Griin; Muusika jaoskond; Mälestused ← Eelmine Tallinna ringkonna kodutütarde ja noorkotkaste lõbus vastlaliug Järgmine → Tallinna ringkond sai uued juhid Muusika jaoskonna mälestused - Lehte Griin Lehte Griin; Muusika jaoskond; Mälestused

Muusika jaoskonna mälestused - Lehte Griin

Reet Kukk 4. märtsil 2013

Lehte Griin on sündinud Tallinnas 1931. aasta 12. detsembril. Elu esimesed aastad tuli tal veeta lastekodus, hiljem elas oma kahe tädi juures Tallinnas, Koidu tänaval. Kuna tädid olid sügavalt usklikud inimesed, käis ta nendega tihti kirikus ning sai kristliku kasvatuse. 1935. aastal õnnestus tal koos tädidega Kadriorgu president Pätsi vastuvõtule minna, kus president kinkis talle lipu.

Muusika jaoskonna mälestused - Lehte Griin
Lehte Griin laulab kuni Muusika jaoskonna laulukoori ridades.

Lehte lõpetas õhtukooli ja läks kutsekooli lukksepa-treiali eriala omandama. Õpitud alal töötas ta tehases Arsenal, hiljem läks autokooli ja töötas autojuhina kallutajal.

 

Lehte kuulus 1990. aastatel Rahvarindesse ja oli selle väga aktiivne liige, käis plakatitega miitingutel ja kaitses meie rahva õigusi. Ärevatel augustikuu päevadel oli ta koos teistega vapralt Raadiomaja ees, valmis kaitsma üht strateegilisemat punkti. Ausa kodaniku ja vabadusevõitlejana on Lehte jõudnud kohtuda nii peaministrite kui ka presidentidega. Eriliselt on Lehtele meelde jäänud kohtumine peaminister Vähi ja president Rüütliga. Omamoodi hobiks võib pidada telesaadetes osalemist – Lehte on käinud peaaegu sajas saates (nt „Kuulus ja kummaline”, „Reisile sinuga” jt), nii publiku hulgas kui ka saates osalejana. Eriti meeldib talle Ärapanija: „Mulle nii meeldivad need poisid [saatejuhid Juur ja Oja],saadet vaatan alati. Vahel vaatan veel teist kordagi. Nad on nii vahvad koomikud, et tahaks kohe mõlemat kallistada. Igas saates saab palju nalja.” Lehte on jõudnud ka filmide massistseenidesse. Aktiivse kodanikuna on Lehte valimisüritustel valimiskomisjoni liikmena osalenud.

1990-ndate kesksel astus ta Naiskodukaitsesse, alguses laulis Kaitseliidu segakooris ja seejärel kuni praeguseni Muusika jaoskonna laulukoori ridades. Koos teiste naiskodukaitsjatega on koos jagatud suppi ja aidatud nõrgemaid. Lehte peab aktiivset Naiskodukaitse üritustel osalemist väga tähtsaks. Aktiivne on Lehte ka ise, mille tõestuseks on talle omistatud kaprali auaste.

Lehte hobiks on käsitöö – pärlitest esemete valmistamine ja lapitehnika. Ta omab reiki II astme meistri tunnistust.

11. juulil külastasin Lehtet tema pisikeses kodus Uus-Maleva tänaval. Teetassi kõrval sai kenasti paar tundi juttu puhutud ning tema elust ja perekonnast pilte vaadatud. Lehte räägib oma elust, lastest, abikaasast ja president Rüütli juures lapsehoidjana töötatud ajast vahetult ja siiralt. Meie vestluse alguses lubab Lehte valida mul väikse kingituse tema enda valmistatud pärli-lillekestest. Teen seda heameelega, sest tunnen, millist rõõmu valmistab talle andmine ja kinkimine. Seda teeb ta südamest.

Suureks üllatuseks oli mulle, et Lehte on koostanud president Rüütli kohta albumi koos piltide ja ajalehe väljalõigetega. Samuti hoiab ta oma raamaturiiulis tähtsal kohal Eesti lippu ja president Pätsi elulooraamatut, kus on ka pilt temast endast ühel vastuvõtul, ning Naiskodukaitse kohta välja antud raamatut.

Lehte on väga eestimeelne proua, kelle südameasjaks on aidata nõrgemaid. „Kodus on üksi igav konutada,” ütleb tal. Lehte on oma kõrgele vanusele vaatamata väga optimistliku ellusuhtumisega, ta on austust ja lugupidamist vääriva naiskodukaitsja etalon. Ilmselt pole tema perekonnanimi mitte juhuslikult Griin, mis võiks tähendada ka igihaljast.

Olekult on Lehte sõbralik ja otsekohene. Kui väljendada end esoteeriliselt, siis erilise auraga inimene, kes suudab sisendada rahu ja mõista teist inimest ka sõnadeta. Lahkudes saadab ta mind õues väravani ja me kallistame – nagu kaks head sõpra. Koduteel mõtlen endamisi, et oli tõeliselt tore õhtu nii Lehte kui ka minu jaoks! Võin julgelt öelda, et tema on just see, kellelt on noorematel palju õppida.

FastLion CMS

Muusika jaoskonna mälestused -

Muusika jaoskonna mälestused -

Lehte Griin laulab kuni Muusika jaoskonna laulukoori ridades Lehte lõpetas õhtukooli ja läks kutsekooli lukksepa-treiali eriala omandama Lehte Griin on sündinud Tallinnas 1931. aasta 12. detsembril. Elu esimesed aastad tuli tal veeta lastekodus, hiljem elas oma kahe tädi juures Tallinnas, Koidu tänaval. Kuna tädid olid sügavalt usklikud inimesed, käis ta nendega tihti kirikus ning sai kristliku kasvatuse. 1935. aastal õnnestus tal koos tädidega Kadriorgu president Pätsi vastuvõtule minna, kus president kinkis talle lipu.

Muusika jaoskonna mälestused - Lehte Griin

Lehte Griin; Muusika jaoskond; Mälestused Lehte Griin; Muusika jaoskond; Mälestused
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse