Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Minu esimene tund Minu esimene tund Mäletan hästi, kuidas 21. jaanuaril Jõgeva ringkonna instruktor Heili Saage tegi mulle ettepaneku viia läbi 10. märtsil Naiskodukaitse baasväljaõppe Organisatsiooniõpetuse moodulis vormi kandmise tund. Mõtlesin, et mis siis ikka, olen ju vabatahtlik instruktor ja eks seda olengi ma tahtnud teha. ← Eelmine Ellujäämine Jõgeva moodi Järgmine → Organisatsiooniõpetusest ja Toitlustamisest a´la Jõgeva moodi Minu esimene tund

Minu esimene tund

Kätlin Ridal 15. märtsil 2012

Mäletan hästi, kuidas 21. jaanuaril Jõgeva ringkonna instruktor Heili Saage tegi mulle ettepaneku viia läbi 10. märtsil Naiskodukaitse baasväljaõppe Organisatsiooniõpetuse moodulis vormi kandmise tund. Mõtlesin, et mis siis ikka, olen ju vabatahtlik instruktor ja eks seda olengi ma tahtnud teha.

Minu esimene tund
NKK BVÕ I moodul: Organisatsiooniõpetusfoto: NKK Jõgeva ringkond

Otsisin oma instruktori koolitusel saadud õppematerjalid välja ja hakkasin plaankonspekti koostama ja selle kõrval ka PowerPoint esitlust. Mõtlesin päris tükk aega, et mis meetodeid tunnis kasutada, et õppurid mind kuulaksid ja et neil miskit ka meelde jääks. Valituks said siis vestlus, küsitlus, juhtum ja tunni lõppu planeerisin ka lühikese testi. Plaankonspekt ja esitlus valmis hakkasin kodus üksinda tundi läbi viima, algul tundus küll naljakas, et mis ma vatran ja ootan naistelt küsimusi, aga polnud ju publikut mul. Iga kord tunni proovi tehes jäi 15 minutit üle, aga eks see oligi reaalsete õppurite puudumine.

Kui käes oli 10. märtsi hommik, tekkis juba väike esinemise ärevus: mõtlesin, et ei tea küll, kuidas hakkama saan ikkagi esimene reaalne tund, mis tuli läbi viia ja veel 60 minuti pikkune. Instruktori kursusel olin ju ainult mini-tunde teinud.

Õhtu käes, hakkasin Kirna poole sõitma, ilm oli kehv ja tee väga libe. Kohale jõudsin täpselt õhtusöögi ajaks ja jäi veidi ka aega oma asjade sättimiseks. Meeleolu oli üpris rõõmus kuigi naiste nägudel oli näha ka juba väsimust. Mõtlesin omaette, et kindlasti jäävad mul tunni aeg tukkuma, kes ikka suudab täiskõhuga veel miskit kaasa teha.

Olin esimene, kes klassiruumi astus, seadsin oma aparatuuri ja paberid valmis ja jäin õppureid ootama. Üllataval kombel oli see hommikune ärevus kuskile ära kadunud ja ei hirmutanud ka see enam, et õppureid oli kokku üle 20, nii Jõgeva- kui Järva- ja Valga-, Võru-, Rapla ringkondadest. Peale nende võtsid tunnist osa ka Jõgeva ringkonna instruktor Heili Saage, keda kasutasin juhtumi läbi viimisel, siis veel Jõgeva ringkonna esinaine Maris Mäeotsa ning lisaks 2 instruktorit.

Kõik olid kohal ja kell näitas 19.30, kui alustasin tunniga.  Tundsin alguses veidi kohmetust, aga ei tea kas välja ka paistis. Naised näisid mulle teemast väga huvitatud olema, mõni väsinuke küll haigutas, kuid siiski töötasid kõik tunnis kaasa ning nii mõnigi oli õnnelik, et sai tunnis kaasa rääkida. Kuna nii mul kui Heilil olid seljas NKK vormid, ühel välivorm ja teisel pidulik vorm, siis nägid ka õppurid terve tunni jooksul, millised need vormid üldse on ja kuidas neid tuleb kanda.  Palju elevust tekitas juhtumi läbi viimine, mille käigus näitasime naistele, mis moodi ei tohi vormi kanda. Õppurid olid kõik väga tublid ja leidsid viimsegi kui vea üles. Tunni lõpus andsin kätte testid, naiste nägudest oli näha suurt väsimust, aga tund tahtis ju lõpetamist ning ilma kontrolli ja kokkuvõtteta ei saanud seda kuidagi teha.

Kokkuvõtteks võin öelda, et üritasin väga täpselt järgida plaankonspekti kuigi alguses jäi paar asja kahe silma vahele, aga eks järgmisel korral püüan veel paremini seda teha. Arvan, et tund läks korda ja naised on vormi kandmise koha pealt uute teadmiste võrra rikkamad.

Sellised olid siis minu muljed minu esimesest läbi viidud tunnist organisatsiooniõpetuse instruktorina.

 

FastLion CMS

Minu esimene tund

Minu esimene tund

NKK BVÕ I moodul: Organisatsiooniõpetus foto: NKK Jõgeva ringkond Otsisin oma instruktori koolitusel saadud õppematerjalid välja ja hakkasin plaankonspekti koostama ja selle kõrval ka PowerPoint esitlust Mõtlesin päris tükk aega, et mis meetodeid tunnis kasutada, et õppurid mind kuulaksid ja et neil miskit ka meelde jääks Mäletan hästi, kuidas 21. jaanuaril Jõgeva ringkonna instruktor Heili Saage tegi mulle ettepaneku viia läbi 10. märtsil Naiskodukaitse baasväljaõppe Organisatsiooniõpetuse moodulis vormi kandmise tund. Mõtlesin, et mis siis ikka, olen ju vabatahtlik instruktor ja eks seda olengi ma tahtnud teha.

Minu esimene tund

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse