Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime Mets oli mustikaid ja Laupäeval korraldati Vinni perekodu lastele taas traditsiooniline üritus. Sel aastal osales 6 perekodu last ja 3 noorkotkast, 1 kotkaste juht, kolm vabatahtlikku (Rainer, Villu, mina). Fotod SIIN ← Eelmine Fotojahi juulikuu teema on "Suur suvi" Järgmine → Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime

Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime

Velli Ehasalu 24. juulil 2012

Laupäeval korraldati Vinni perekodu lastele taas traditsiooniline üritus. Sel aastal osales 6 perekodu last ja 3 noorkotkast, 1 kotkaste juht, kolm vabatahtlikku (Rainer, Villu, mina).

Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime
Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime

Sel ajal, kui me kolmekesi rada üles panime, õpetasid kotkad noortele õhkpüssi laskmist ja tegid orienteerumisõpetust: kaart, kompass. Rajale mindi kolmestes võistkondades, igasse tiimi kuulus ka üks noorkotkas. Kontrollpunkte oli kaheksa pluss finiš, neist kolm punkti olid mehitatud. Kontrollpunktis sai vibu lasta, kompassi abil metsa alt peidetud sõnu otsida ja õhkpüssi kõmmutada.

 

Stardis oli kerge vihm, aga see kadus kiirelt. Rainer pidas stardis käitumisloengut – karu nähes jutustama ei lähe, inimeste maale sattudes aknaid sisse ei viska jne. Mets oli mustikaid ja seeni täis.

 

Võsu suvilas hoovis finišis oodates seadis kotkajuht üles lõkke. Esimese lõpetanud võistkonnaga hakkasime tegema ettevalmistusi õhtusöögiks: hakkisime salatit. Kui ka ülejäänud orienteerujad olid rajalt tagasi, küpsetasime lõkkel vorste ja algas vaba aeg. Siis oli väga populaarne õhkpüss, lapsed koos kotkastega kadusid kuuri taha tinakuule plõksutama. Vahepeal käisin neid luuramas, istusid seal ninapidi koos, ajasid vaikselt juttu ja lasid märki – nii rahulikud ja viisakad, et piinlik oli segama minna.

 

Miks sellised ühisüritused toimuvad? Seekord oli kavas teha rohkem lõimumist kotkastega, et perekodu noored näeksid, mis inimesed need kaitseliidu noored on ja millega tegelevad.

 

Seekord oli tegemist orienteerumisega, sest sellist laadi tegevust me ei olnud neile veel pakkunud, et nad iseseisvalt metsa saadame (seetõttu ka kotkad sai juurde haagitud).

 

Ühesõnaga vaffa päev oli.

 

Fotod SIIN

Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime

FastLion CMS

Mets oli mustikaid ja

Mets oli mustikaid ja

Sel ajal, kui me kolmekesi rada üles panime, õpetasid kotkad noortele õhkpüssi laskmist ja tegid orienteerumisõpetust: kaart, kompass Rajale mindi kolmestes võistkondades, igasse tiimi kuulus ka üks noorkotkas Laupäeval korraldati Vinni perekodu lastele taas traditsiooniline üritus. Sel aastal osales 6 perekodu last ja 3 noorkotkast, 1 kotkaste juht, kolm vabatahtlikku (Rainer, Villu, mina).

Mets oli mustikaid ja seeni täis - meie orienteerusime

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse