Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl 24. aprillile kige lähembel pühäbesel päeväl kogunime Mustla pääle, Tarvastu Piitre kirikuse, et mäleste 1942. aastel Siberin tapet Naiskodukaitse juhte ja Tarvastu ja Suistle jaoskonna naiskodukaitsjit. Mulgi kiil: Kristi Ilves Fotod: Lembe Lahtmaa ← Eelmine Karksi-Nuias toimus sinilille orienteerumine Järgmine → Traditsioonid jätkuvad Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Jane Koitlepp 30. aprillil 2019

24. aprillile kige lähembel pühäbesel päeväl kogunime Mustla pääle, Tarvastu Piitre kirikuse, et mäleste 1942. aastel Siberin tapet Naiskodukaitse juhte ja Tarvastu ja Suistle jaoskonna naiskodukaitsjit.

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Saime osa jumaleteenistusest, laulime orelielüde perrä, tuletime miilde ja mälestime mede kangit iilkäijasit ja pannime egäüte mälestuses kirikun üte küindle palame.

 

Kirikuõpeteje perän kõndsime läbi Tarvastu surnuaia Naiskodukaitse Tarvastu kompanii jaoskonna juhi Marie Antsmaa mälestuskivi manu. Õpeteje Elve Bender ütel, et me pias meelen pidäme ja iiskuju võtma mede kangelastest, kes riigi vabadust oma elu innage om kaitsan.

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl
Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Peräst uut meid Tarvastu käsitüükoan mulgikiilne Ilves ek aakirjanik, Mulgi murde õpeteje ja murderinge iistvedäi Kristi Ilves.
Sii, et Villändi ei ole kunagi ollu Mulgimaa päälinn ja sedä uhket nime kannap Abja, om omakandi rahval enämbiste täädä, a mes om vatumassin, päieldemine või pistus ja kes mõist kõnelde ja kes räägip, saime nüid kullete.

Meile olli uudises, et nii pallu üle Eesti täädä-tuntu süüke om peri Mulgimaalt, näituses Mulgi puder, Mulgi kapsta, Mulgi korp. Nüid tääme sedä kah, mesperäst Mulgi korpi talve es tetä ja kunas süüdi Mulgi putru.

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Päevä lõpetuses saime kokku Mari Raamotige – küll pallald pilte pääl, a mõttit olli meil jagade küll. Käisime kaemen Raamoti latsepõlvekodu – endist Kitsi talu Kuressaare külän.

Mulgi kiil: Kristi Ilves
Fotod: Lembe Lahtmaa

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

FastLion CMS

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

Saime osa jumaleteenistusest, laulime orelielüde perrä, tuletime miilde ja mälestime mede kangit iilkäijasit ja pannime egäüte mälestuses kirikun üte küindle palame Kirikuõpeteje perän kõndsime läbi Tarvastu surnuaia Naiskodukaitse Tarvastu kompanii jaoskonna juhi Marie Antsmaa mälestuskivi manu 24. aprillile kige lähembel pühäbesel päeväl kogunime Mustla pääle, Tarvastu Piitre kirikuse, et mäleste 1942. aastel Siberin tapet Naiskodukaitse juhte ja Tarvastu ja Suistle jaoskonna naiskodukaitsjit.

Mälestuspäev Mulgimaal Mustla pääl

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse