Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad Kadri Paomees: Kõik hetked Sel nädalal tähistas oma sünnipäeva Pihtla jaoskond, mille eesotsas jätkab teist ametiaega Kadri Paomees. Uurisime, kuidas ta üldse Naiskodukaitsesse jõudis ja millised on tema mõtted seoses selle organisatsiooniga. Mis Sa arvad, miks peaks üks naine meie organisatsiooni kuuluma? Kui sa tahad tulla välja rutiinist, panustada riigikaitsesse, õppida uusi teadmisi ja oskusi, saada uusi ja vahvaid sõpru, siis on Naiskodukaitse just Sinu jaoks! Avalikud suhted Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond! Järgmine → Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad

Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad

Eve Tuisk, Saaremaa rk 26. aprillil 2018

Sel nädalal tähistas oma sünnipäeva Pihtla jaoskond, mille eesotsas jätkab teist ametiaega Kadri Paomees. Uurisime, kuidas ta üldse Naiskodukaitsesse jõudis ja millised on tema mõtted seoses selle organisatsiooniga.

Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad
Pole just väga lihtne leida Kadrist Naiskodukaitse tegevuses mõnd pilti, sest alati on ta ju kaamera taga. Orkaanil 2017 tabas hetke Taavi Tuisk

Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse?

Naiskodukaitsesse astusin ma 2013. aasta alguses. Mõlemad õed liitusid mul juba varem, peale seda, kui meie isa 2009. aastal aasta isaks valiti. Mina arvasin, et ma pole valmis veel 100% panustama ja seega veel ei liitunud. Aga kuna ma osalesin mitu aastat enne liitumist juba Naiskodukaitse tegevuses, siis lõpuks küsisid õed, miks mitte liituda, kui ma niikuinii osalen juba igalpool. Lõpuks tegin ma ise selle sammu ja liitusin. Nii see ju on, et äratundmise ja otsuseni jõuab igaüks erineval ajal. Sain aru, et nüüd on õige aeg.


Mida on Naiskodukaitse Sulle andnud?

Siin on tohutult palju enesearendamise võimalusi, pidevalt õpin midagi uut. Ma saan käia erinevatel koolitustel ja õppustel ning arvan, et ka minu töökoht võidab sellest palju. Olen saanud juurde erinavid oskusi, enesekindlust ja julgust. Lisaks olen ma üle Eesti õppinud tundma nii palju erinevaid ja toredaid inimesi, igal pool on nüüd tuttavad ees. Mulle on alati meeldinud organisatsiooni liikmete kambavaim.


Millega tegeled oma igapäevaelus: kelleks oled õppinud, kus töötad?

Töötan Keskkonnaametis kaitse planeerimise spetsialistina. Minu ülesanne on loodusobjektide kaitse alla võtmine, kaitsealuste loodusobjektide kaitse korraldamine ja muu sellega seonduv. Sügisel saab juba 11 aastat sama tööd tehtud. Suure osa ajast töötan ma arvuti taga, aga igal võimalusel proovin ka väljas käia.

Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad
Lapimaal 2012. aastal. Pilt: Paavo Mardi
Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad
Lapimaal 2017. aastal. Pilt: Riina Noormägi

 

Millised on Sinu hobid?

Suurim hobi on ringi seigelda ja pildistada loodust. Mulle meeldib reisida. Eriti südamelähedaseks on saanud põhjapoolsed riigid, Lapimaa sügis ja lumerohked talved koos virmalistega, Norra oma mägede ja fjordidega. Samuti on palju avastada Poola ja Gruusia mägedes. Ja üldse meeldib mulle käia looduses ja avastada midagi uut.


Mida annad Sina Naiskodukaitsele ehk Milline on Sinu erialavalik Naiskodukaitses? Miks just see?

Praegu juhin ma juba neljandat aastat Pihtla jaoskonda. Erialavalikutest on mul esimeseks valikuks avalikud suhted eesotsas pildistamisega. Arvan, et inimeste ja sündmuste talletamine fotodele ongi suurim panus, mis ma Naiskodukaitsele praegu annan. Aga samas panustan ma võimalusel igal pool, kus vaja ja võimalik.


Meie kõigi ööpäevas on 24 tundi, kust leiad selle jõu ja aja panustada kõige muu kõrval vabatahtlikuna riigikaitselises organisatsioonis?

Tuleb seada prioriteete ja teha valikuid. Ega igale poole ei jõuagi, kuigi tahtmine on suur. Ja kui on huvi ja tahtmist, siis ka jõuab.


Millised on Sinu kolm kõige eredamat hetke Naiskodukaitses?

Üks kõige erilisem kogemus on kindlasti paraadidel osalemine, nii vabariigi aastapäeval kui ka võidupühal. Olla uhkes vormis on äärmiselt hea ja uhke tunne, see emotsioon on võimas. Kindlasti oli suur au osutuda jaoskonna esinaiseks valituks, sel aastal juba teiseks ametiajaks. Ja kolmandat hetke ei oskagi kohe öelda, kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad.


Millised on Sinu sihid Naiskodukaitses ehk mida Sa Naiskodukaitses veel ära soovid teha?

Panustada veelgi rohkem Naiskodukaitse tegemistes, sest kohati on tunne, et ei jõua lihtsalt piisavalt. Õppida ja arendada end ning võimalusel ka teisi.


Mis Sa arvad, miks peaks üks naine meie organisatsiooni kuuluma?

Kui sa tahad tulla välja rutiinist, panustada riigikaitsesse, õppida uusi teadmisi ja oskusi, saada uusi ja vahvaid sõpru, siis on Naiskodukaitse just Sinu jaoks!

FastLion CMS

Kadri Paomees: Kõik hetked

Kadri Paomees: Kõik hetked

Pole just väga lihtne leida Kadrist Naiskodukaitse tegevuses mõnd pilti, sest alati on ta ju kaamera taga Orkaanil 2017 tabas hetke Taavi Tuisk Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse? Naiskodukaitsesse astusin ma 2013 Sel nädalal tähistas oma sünnipäeva Pihtla jaoskond, mille eesotsas jätkab teist ametiaega Kadri Paomees. Uurisime, kuidas ta üldse Naiskodukaitsesse jõudis ja millised on tema mõtted seoses selle organisatsiooniga.

Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse