Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond! Palju õnne, 14-aastane Pihtla Naiskodukaitse Pihtla jaoskond otsustas oma 14. sünnipäeva pidada matkaga Püha Soobiku avastusterajal. See asub Püha küla, ajaloolise Püha kiriku ja Pihtla kooli vahetus läheduses. Soobik on kohalikust looduslikust eripärast tulenev soosaar. Kui paarkümmend huvilist looduses kulgeval matkarajal astuma hakkasid . . . . Mõned ideed juba on!” Enne pidulauda istumist tuli veel energiat õigesse kohta suunata! Pilt: Kadri Paomees Matkamine Tähtpäevad ← Eelmine Jüriöö teatejooksul tutvustati side- ja staabigruppi Järgmine → Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!

Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!

Evely Aavik, Eve Tuisk, Saaremaa rk 24. aprillil 2018

Naiskodukaitse Pihtla jaoskond otsustas oma 14. sünnipäeva pidada matkaga Püha Soobiku avastusterajal. See asub Püha küla, ajaloolise Püha kiriku ja Pihtla kooli vahetus läheduses. Soobik on kohalikust looduslikust eripärast tulenev soosaar. Kui paarkümmend huvilist looduses kulgeval matkarajal astuma hakkasid ....

Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!
Pilt: Kadri Paomees
Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!
Pilt: Kadri Paomees

... oli neil umbes paarikilomeetrisel rajal võimalus ületada sild, vilksamisi näha apteegikaani, metsas vaadelda kuklasi ning ületada veetakistus parvega, mis osutus kohe eriti populaarseks. Saime tutvuda ka peagi valmiva merikota pesaga ning maapinnal asuva linnupesaga.

Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!
Kuklaste tegemisi saab jälgida õige lähedalt. Pilt: Kadri Paomees

Avastusteraja eestvedajaks on MTÜ Pihtla Lapsed, kelle liikmeskonnaks on kõik selle kandi aktiivsed kogukonnaliikmed, nende seas on ka meie jaoskonna liige Eveli Nõgu, kes selgitas, et see on rajatud eelkõige lapsi silmas pidades ja eemärgiga võimaldada lastel mänguliselt ja läbi oma aktiivse tegevuse avastada, tunnetada ja õppida lähemalt tundma loodust. Rada lõppeb Pihtla Kogukonna Pargis, kus on eelmisel aastal rajatud seiklusrajad nii väiksematele põnnidele kui ka juba suurematele ja osavamatele lastele.

Kogu rada saab üles pandud ka NaviCupi äppi, mis annab võimaluse kirjeldada erinevates punktides pikemalt sealset looduslikku rikkust või eripära, samuti võimaldab see kooligruppidele ette valmistada matka- ja avastustemänge looduses. Rada on tasuta kasutamiseks meie kogukonna endi liikmetele ja kõikidele huvilistele nii Saaremaalt kui ka kaugemalt.

Rajatav Püha Soobiku avastusterada on Pihtla kandi kingitus Eesti Vabariigile 100. juubeliks ja rada avatakse pidulikult 1. juunil 2018. aastal.

 

Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!
Päeva tähtsündmus - parvetamine! Pilt: Kadri Paomees

Kui matkarada läbitud, kogunesid kõik Kõljala külamajja, kus sai vaadata fotosid, mängida mänge, värvida pilte, meenutada möödunud aegu ning nautida kohvi ja suupisteid.

Pihtla jaoskonna esinaine Kadri Paomees ütles, et idee korraldada matk tuli juhatuse liikmelt Eveli Nõgult ja mõte seejärel istuda kohvilauas Kõljala külamajas tuli Mai Kundratsilt – ehk siis kokkuvõtvalt oli see jaokonna liikmete väljakäidud idee. Ta lisab: „Ja kuna aprill on südamekuu, siis oli väike matk vahvas seltskonnas igati sobilik.”

Esinaine ise jäi üritusega rahule ja avaldas lootust, et ka teised, ning lubas, et juba mõeldakse ka järgmisele, juubeliaastale. „Mõtted liiguvad vaikselt juba järgmise aasta poole, kui tähistame 15. sünnipäeva. Mõned ideed juba on!”

Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!
Enne pidulauda istumist tuli veel energiat õigesse kohta suunata! Pilt: Kadri Paomees

FastLion CMS

Palju õnne, 14-aastane Pihtla

Palju õnne, 14-aastane Pihtla

Pilt: Kadri Paomees Pilt: Kadri Paomees Naiskodukaitse Pihtla jaoskond otsustas oma 14. sünnipäeva pidada matkaga Püha Soobiku avastusterajal. See asub Püha küla, ajaloolise Püha kiriku ja Pihtla kooli vahetus läheduses. Soobik on kohalikust looduslikust eripärast tulenev soosaar. Kui paarkümmend huvilist looduses kulgeval matkarajal astuma hakkasid ....

Palju õnne, 14-aastane Pihtla jaoskond!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse