Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel Kuressaare I jaoskond käis Laupäeval, 21. aprillil võttis Kuressaare I jaoskond koos vabatahtlikega ette sõidu Abrukale oma traditsioonilistele talgutele Abrukale randa koristama. Seekord oli meil kaasas rekordarv meessoo esindajaid – kogunisti neli. Laadisime oma kotid-kastid paati ja sõit võis Salmega alata. Taevaisa ja Vetevana oli meie tulekust ette teavitatud ning nende poolt tagati meile ilus ilm ja suhteliselt vaikne meri. Abrukale jõudes võttis meid vastu kaitseliitlane Riho, kes tutvustas meile kaardilt planeeritud koristusala. ← Eelmine Kadri Paomees: Kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad Järgmine → Kaitseliidu meistrivõistlustelt kergejõustikus Saaremaale üle 20 medali Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel

Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel

Raili Kuusk, Saaremaa rk 30. aprillil 2018

Laupäeval, 21. aprillil võttis Kuressaare I jaoskond koos vabatahtlikega ette sõidu Abrukale oma traditsioonilistele talgutele Abrukale randa koristama. Seekord oli meil kaasas rekordarv meessoo esindajaid – kogunisti neli.Laadisime oma kotid-kastid paati ja sõit võis Salmega alata. Taevaisa ja Vetevana oli meie tulekust ette teavitatud ning nende poolt tagati meile ilus ilm ja suhteliselt vaikne meri. Abrukale jõudes võttis meid vastu kaitseliitlane Riho, kes tutvustas meile kaardilt planeeritud koristusala.

Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel
Pilt: Tamara Müür
Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel
Pilt: Tamara Müür

 

Tõmbasime saapad jalga, ronisime veoauto kasti ja sõit võis alata. Kuna metsaalune oli suhteliselt märg ja porine, oli autosõit nagu Tivolis. Kohale jõudes jagati meile prügikotid ja kindad ning hakkasime toimetama. Terve tee jälgisid meid põõsastest ja pilliroo vahelt mägiveised oma suurte sarvede ja väikeste poegadega. Aeg-ajalt andsid nad endast märku oma häälitsustega. Kuna maastik oli märg, jäi ka prügikotte korjanud ATV paaril korral pori sisse kinni. Nüüd oli palju kasu meie kaasa võetud meestest väljatõmbamisel. Korjatav prügi oli traditsiooniliselt kile, plastik ja klaas. Meie aastate jooksul leitud jalanõudest saaks lausa näituse teha. Ka seekord õnnestus meil leida pudelikiri.

 

Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel
Ka seekord õnnestus meil leida pudelikiri. Pilt: Tamara Müür

Jõudnud koristatava ala lõpp-punkti, otsustasime minna otsemat teed metsast läbi auto juurde. See osutus tõeliseks vee ja porimatkaks sinilillede vahel "Pokumaal".

Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel
"Pokumaa". Pilt: Tamara Müür

Vahepeal kaotasime ka oma liikumissuuna ja siinkohal tulid appi  mobiiltelefonide Google’i kaardid ning päike, mis pidi püsima meil "tagant ja vasakult". See porine orienteerumine võttis meid kõiki peale koristamisele kulunud kilomeetrite läbimist nii läbi, et metsast välja jõudes olid kõik lagendikul muru peal siruli. Mõnele meist jõudis pugeda käe peale puuk, see ei lubanud meil kauem pikutada. Peale väikest puhkehetke tegime ka kohustusliku üldpildi meie "saagiga".

 

Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel
Metsast välja jõudes olid kõik lagendikul muru peal siruli. Pilt: Tamara Müür
Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel
Kohustuslik üldpilt meie "saagiga". Pilt: Tamara Müür

 

Ronisime autosse ja sõitsime tagasi sadamasse Teemajja suppi keetma. Mehed saatsime selleks ajaks sauna, mis oli juba meie tulekuks köetud. Lõõgastavas saunas käidud ja kõht täis söödud, alustasime sõitu Abroga tagasi Roomassaarde.

FastLion CMS

Kuressaare I jaoskond käis

Kuressaare I jaoskond käis

Pilt: Tamara Müür Pilt: Tamara Müür Tõmbasime saapad jalga, ronisime veoauto kasti ja sõit võis alata Kuna metsaalune oli suhteliselt märg ja porine, oli autosõit nagu Tivolis Laupäeval, 21. aprillil võttis Kuressaare I jaoskond koos vabatahtlikega ette sõidu Abrukale oma traditsioonilistele talgutele Abrukale randa koristama. Seekord oli meil kaasas rekordarv meessoo esindajaid – kogunisti neli.Laadisime oma kotid-kastid paati ja sõit võis Salmega alata. Taevaisa ja Vetevana oli meie tulekust ette teavitatud ning nende poolt tagati meile ilus ilm ja suhteliselt vaikne meri. Abrukale jõudes võttis meid vastu kaitseliitlane Riho, kes tutvustas meile kaardilt planeeritud koristusala.

Kuressaare I jaoskond käis Abrukal talgutel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse