Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad Juubilaride tutvustamine - Harku Harju ringkonna 25. juubeliaastal tähistavad ümmarguse numbriga sünnipäeva veel mitmed jaoskonnad. Teiste hulgas tähistavad pidupäeva nii Harku kui Viimsi jaoskonnad. Kui soovid Naiskodukaitse Harju ringkonna erinevate jaoskondade kohta rohkem teada saada, tule ja osale nende korraldatud avalikel üritustel või veel parem - liitu Naiskodukaitsega ! Ajalugu ← Eelmine Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad Järgmine → Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad

Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad

Eve Tobias 14. juulil 2021

Harju ringkonna 25. juubeliaastal tähistavad ümmarguse numbriga sünnipäeva veel mitmed jaoskonnad. Teiste hulgas tähistavad pidupäeva nii Harku kui Viimsi jaoskonnad.

20. juulil 2021 aastal tähistab oma 5-aastast taasloomise aastapäeva Harku jaoskond. Harku jaoskond on taasloomise järgsel ajal küll üks noorematest, aga jaoskonna ajalugu ulatub kaugemale minevikku. Harku jaoskond asutati 01.12.1925. Harku oli üks neist jaoskondadest, kes 27.11.1927 kutsuti Harju maleva staapi esimesele ringkonnakogule, kus muuhulgas arutati organisatsiooni nime üle - toona jäädi nimetuse „Kodukaitse Naisühing" juurde. Kuna Kaitseliit vajas esmaabi,  toonases kõnepruugis sanitaaralal, abistavaid käsi, asuti alguses peaasjalikult tööle just selles valdkonnas. Tegevuskavasse võeti samariitkursuste korraldamine, esimene kursus peeti Harku jaoskonnas 1929. a. veebruaris. Katsed sooritasid neli samariitlast, saades seega esimesteks ametlikeks samariitlasteks Harju ringkonnas.

Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad
Naiskodukaitse tegevuste tutvustamine Tabasalu päevalFoto Erakogu
Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad
Foto Erakogu

Harku jaoskond taasasutati 20.07.2016. Jaoskonna esinaise Liina Riismaa sõnul on Harku jaoskond täpselt nii eriilmeline, kui erinevad on jaoskonna liikmed. Iga liige on toonud jaoskonda kaasa uued teadmised ja oma näo. Liina sõnul püütakse hoida tasakaalu naiskodukaitse tegevuste ja ka vahvate positiivseid emotsioone ning ühtsustunnet loovate ürituste vahel.

 

Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad
Foto erakogu

Harku jaoskonna liikmed toimetavad hoogsalt ringkondlikul ja ka vabariiklikul tasandil, seda nii toitlustuse, meditsiini, spordi, avalike suhete, evakuatsiooni kui ka koolitamise valdkonnas. Koostöös kogukonnaga on Harku naised pakkunud vabariigi aastapäeva eelsel Muraste öömatkal osalejatele sooja einet, korraldanud peredele mõeldud nuputamisrohke sügismatka, tutvustanud Naiskodukaitse tegevusi Tabasalu päeval. 

Liina Riismaa tõdeb, et Harku naised on suutnud hoida ühtekuuluvustunnet ning leiavad alati tee oma jaoskonna ühiste tegevuste juurde vaatamata sellele, et elatakse erinevates Harjumaa piirkondades.

2011 aasta sügisel said Viimsi elanikud Viimsi valla teatajast lugeda üleskutset Naiskodukaitsega liitumiseks. Oktoobris peeti Naiskodukaitset tutvustav üritus, kuhu kogunes piisav hulk huvitatud ja panustamistahtega naisi ning nii taasloodi 2011. aasta novembris Viimsi jaoskond. Jaoskonna esimene esinaine oli Helen Allas. 2021 aasta lõpus tähistab Viimsi jaoskond ümmargust 10-aastast sünnipäeva.

Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad
Foto Erakogu
Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad
Kodutütardega koos lõbus matk KõrvemaalFoto Erakogu

Viimsi jaoskonna tänane esinaine Ene Lill ütleb, et Viimsi jaoskonna näo kujundavad jaoskonna liikmed. Ene sõnul on Viimsi naised ägedad – esinduslik Eesti Naiste valim. Viimsi jaoskonnaga on liitunud ajaloolasi, juriste, programmeerijaid, pedagooge, kirjanikke, semiootikuid, ettevõtjaid. Kõiki tegevusi tehakse lustlikult ja ei minda kaasa tigeduse ja rumalusega. Eesti Vabariigi järjepidevus on jaoskonna naiste tegutsemise mootor. Lisaks eelnevale peetakse oluliseks järeltulevat põlve ja juhendatakse südame ja hingega Viimsi kodutütreid. Viimsi naised on esindatud kõigis evakuatsioonirühma ametites, sooviga panustada oma kodukoha turvalisusesse. 

 

Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad
Foto Erakogu

Viimsi jaoskonnas on kümne aasta jooksul välja kujunenud omad traditsioonid – igal suvel käiakse suvepäevadel oma naiste maakodudes ja külastatakse kohalikke strateegilisi objekte, avastatakse kõndimiskoosolekutel kodukohta ja peetakse lõkkeõhtuid. Uhkust võivad Viimsi naised tunda ka selle üle, et käed rüpes istumise asemel õmblesid nad endale ise helesinised ajaloolised NKK kleidid.  

Viimsi naised peavad oluliseks kunagiste Viimsi elanike Johan ja Maria Laidoneri mälestuse hoidmist. Neid peetakse meeles sünniaastapäevadel ja olulisi tähtpäevi tähistatab Viimsi jaoskond mõisapargis nende ausamba juures.  

Ene Lill võtab eelneva kokku sõnadega, et Viimsi jaoskonda on kogunenud rõõmsameelsed, intelligentsed, iseseisvad ja enesekindlad ning tegusad Eesti naised. 

 

Kui soovid Naiskodukaitse Harju ringkonna erinevate jaoskondade kohta rohkem teada saada, tule ja osale nende korraldatud avalikel üritustel või veel parem - liitu Naiskodukaitsega!

FastLion CMS

Juubilaride tutvustamine - Harku

Juubilaride tutvustamine - Harku

20 juulil 2021 aastal tähistab oma 5-aastast taasloomise aastapäeva Harku jaoskond Harju ringkonna 25. juubeliaastal tähistavad ümmarguse numbriga sünnipäeva veel mitmed jaoskonnad. Teiste hulgas tähistavad pidupäeva nii Harku kui Viimsi jaoskonnad.

Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse