Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad Juubilaride tutvustamine - Kuusalu Harju ringkonna 25. juubeliaastal tähistavad väärikat juubelit ka Kuusalu ja Saue jaoskonnad. Kui soovid Naiskodukaitse Harju ringkonna erinevate jaoskondade kohta rohkem teada saada, tule ja osale nende korraldatud avalikel üritustel või veel parem - liitu Naiskodukaitsega ! Ajalugu Avalikud suhted ← Eelmine Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad Järgmine → Me tuleme, me mõtiskleme, me kuulame 30 kellalööki, me tähistame ja pühitseme Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad

Eve Tobias 11. augustil 2021

Harju ringkonna 25. juubeliaastal tähistavad väärikat juubelit ka Kuusalu ja Saue jaoskonnad.

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

2021. aastal saavad juubelit tähistada veel kaks jaoskonda,  2001. aasta detsembris taasasutati Naiskodukaitse Saue ja Kuusalu jaoskonnad. 

Kuusalu jaoskonna taasasutamise lugu sai alguse 8. detsembril 2001 Kallavere jaoskonna taasloomisega. Kallavere koolimajja kogunenud kolmest naisest said jaoskonna asutajaliikmed. Need naised olid Siiri Blank, Lea Lepp ja Alvi Määr. 31. märtsil 2004 nimetati Kallavere jaoskond ümber Rävala jaoskonnaks ja jaoskonna esinaiseks valiti Siiri Blank. Rävala jaoskond kasvas jõudsalt peale Kuusalus toimunud värbamisüritusi ja 2005. aasta lõpuks oli jaoskonna peamine kese kandunud Kallaverest Kuusallu. 

 

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

Jaoskonna praeguse esinaise Elbe Lumiste sõnul on Kuusalu jaoskond  jäänud püsima tänu oma liikmete kohusetundele, kes isegi vähem aktiivsetel perioodidel on Naiskodukaitse väärtuste kandjad. Elbe Lumiste lisab, et Kuusalu jaoskond on nii öelda"vana" jaoskond, seda nii oma liikmetelt kui ka jaoskonna vanuse poolest ja järelkasvu ei ole aktiivsed naised endale väga palju leidnud. Loodetavasti parandab seda olukorda panustamine koostöösse noorteorganisatsioonidega. 

 

Kuusalu piirkonna miinuseks on, et asulad ja seega ka liikmete elukohad on laiali üsna suurel maa-alal.

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

Vald on üks Harjumaa suurimatest omavalitsusüksustest just oma pindalalt, mitte elanike arvu poolest ja seetõttu ei ole jaoskonna liikmetel igapäevast tihedat omavahelist kokkupuudet. Samas on Kuusalu jaoskonna algusaastatel liitunud liikmed koostöös Kuusalu valla ja Laurentsiuse kogudusega hoidnud elus mitmeid ilusaid traditsioone.

 

Elbe Lumiste arvates on Kuusalu jaoskonna naised eht eestlaslikud ja rannarahvale kohaselt tagasihoidlikud, kuid samas 110% usaldusväärsed. Naised ei kipu esiplaanile, kuid nad on kogukonna ja ringkonnaga kindel ja kokkukasvanud tervik.

Elbe Lumiste soovib kindlasti ära märkida Kuusalu jaoskonna kogenud pikaajalisi liikmeid, kes on aastate jooksul andnud nii palju ja tagasi küsinud pole midagi. Kokkuvõtvalt ütleb ta Kuusalu naiste kohta, et nad on imelised inimesed. 

 

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu
Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

Saue jaoskond taasasutati 22. novembril 2001. Asutamiskoosolekul olid kohal kolm hakkajat naist -  Aino Mänd, Ingrid Kuningas, Helve Rekand ning Saue kompanii pealik Jüri Pääsuke. Jaoskonda jäi juhtima ringkonna juhatus, sest esialgu ei valinud naised enda seast jaoskonna esinaist. 2004. aastal liideti Saue jaoskond Keila jaoskonnaga, aga kuna Sauel elavate naiste arv kasvas, siis alates aprillist 2013 on Sauel taas oma jaoskond. Jaoskonna moodustasid 11 Saue naist ja esinaiseks valiti Aet Kala. 

Tänane esinaine Gea Liblik ütleb oma jaoskonna naiste kohta, et Saue jaoskonnas on 32 sarmikat,  erinevate oskuste ja huvidega naist, kes üksteist täiendavad ja kellel on üks ühine eesmärk - lüüa kaasa kogukonna elus ning panustada riigikaitsesse. Gea Libliku sõnul on peaaegu kõik jaoskonna liikmed leidnud endale südamelähedase valdkonna, millele keskenduda ja milles ennast proovile panna.

 

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

Kaheksa naist peavad südamelähedaseks meditsiinivaldkonda ja jaoskonnas on kolm parameedikut. Naisi jagub ka mujale, Saue naiste seas on suurepärased toitlustajad, staabiassistendid ja noortejuhid. Noortega töötamine on kindlasti üks Saue jaoskonna prioriteetidest, noortejuhtide käe all on täna juba ligi 80 noort saamas eluks vajalikke oskusi ja isamaalist haridust. 

 

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

Erinevalt eelpool mainitud hajaasustusega Kuusalu jaoskonnast on Saue jaoskonna naiste kodud peamiselt suhteliselt kompaktses ja väikeses Saue linnas ja tänu sellel on nad ka Saue kogukonnas hästi pildil. Saue linnas teatakse neid ilmselt kõige enam korstnaga rohelise katla järgi. Võrdselt hästi maitsevad noortepäeval katlal küpsetatud pannkoogid ja vabariigi sünnipäeval keedetud sõdurisupp. Saue linna sünnipäeval  augusti lõpus avab uksed Kompanii teemaja. Koos Kaitseliidu Saue kompanii kaitseliitlastega ning noorkotkaste ja kodutütardega loovad Saue naiskodukaitsjad üheks päevaks Ladva tänava algusesse vahva kohviku, kus lisaks traditsioonilisele sõdurisupile pakutakse maitsvaid koduseid kooke ja küpsetisi.

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad
Foto erakogu

Aasta tippsündmus on Gea Libliku sõnul Eesti Vabariigi aastapäeva  tähistamine piduliku jalutuskäiguga Saue linnas. Sõltumata ilmast on Saue naised alati rivis ja tunnevad uhkust oma riigi üle.

 

Kui soovid Naiskodukaitse Harju ringkonna erinevate jaoskondade kohta rohkem teada saada, tule ja osale nende korraldatud avalikel üritustel või veel parem - liitu Naiskodukaitsega!

FastLion CMS

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu

Foto erakogu 2021 aastal saavad juubelit tähistada veel kaks jaoskonda, 2001 Harju ringkonna 25. juubeliaastal tähistavad väärikat juubelit ka Kuusalu ja Saue jaoskonnad.

Juubilaride tutvustamine - Kuusalu ja Saue jaoskonnad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse