Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad Juubilaride tutvustamine - Paldiski Koos Naiskodukaitse Harju ringkonnaga tähistavad sünnipäevasid mitmed jaoskonnad. Esimestena tutvustame Teile Paldiski ja Kose jaoskondi. ” Foto erakogu Kui soovid Naiskodukaitse Harju ringkonna vanimate jaoskondade kohta rohkem teada saada, tule ja osale nende korraldatud avalikel üritustel või veel parem - liitu Naiskodukaitsega! Ajalugu ← Eelmine Me mäletame! Järgmine → Juubilaride tutvustamine - Harku ja Viimsi jaoskonnad Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad

Eve Tobias 22. juunil 2021

Koos Naiskodukaitse Harju ringkonnaga tähistavad sünnipäevasid mitmed jaoskonnad. Esimestena tutvustame Teile Paldiski ja Kose jaoskondi.

Koos Naiskodukaitse Harju ringkonnaga tähistab 25. sünnipäeva sel aastal Paldiski jaoskond. Jaoskonna taasasutamise koosolek peeti Rita Loeli eestvedamisel 2. aprillil 1996. aastal ja seal osales seitse naist. Peale Rita Loeli poolt antud ülevaadet Naiskodukaitse tegevusest ja eesmärkidest olid naised kindlad oma otsuses liituda Naiskodukaitsega ja asusid tegutsema jaoskonna loomise, struktuuri, põhikirja ja kõigi teiste vajalike dokumentide kinnitamise nimel. Paldiski jaoskonna esimeseks esinaiseks valiti Rita Loel. 

 

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad
Rita Loeli mälestuspingi avamine Paldiskis Foto erakogu
Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad
Foto erakogu

Kaitseliidu struktuurimuudatuste käigus moodustati 31. märtsil 2004. aastal Paldiski, Saue ja Ruila jaoskondadest üks ühine Keila jaoskond. Paldiski jaoskond ennistati iseseisva jaoskonnana 16. veebruaril 2012. 

Tänasel päeval on Paldiski naised arvamusel, et nende jaoskond on veidi eriline just seetõttu, et seda võib pidada Naiskodukaitse Harju ringkonna sünnipaigaks.

 

Paldiski jaoskond oli mitu aastat ainuke ja paljud traditsioonid on just sellest ajast alguse saanud.  

 

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad
Foto erakogu

Paldiski jaoskonna jaoks on lisaks eelnevale ka väga oluline panustada oma linna ja valla tegemistesse ning osaleda kogukonna tegevustes. Paldiski jaoskonna esinaine Larissa Sarman toob olulisena välja ka selle, et nende jaoskonnas väärtustatakse iga liiget, arvestatakse kõigi arvamust ja individuaalseid vajadusi, samas tehakse kogu meeskonnaga koostööd ühiste eesmärkide nimel.

Kose jaoskond taasloodi 19. juulil 2001. aastal ja sel aastal tähistab jaoskond oma 20. juubelit. Kose jaoskonna taasasutaja liikmeteks oli 25 naist ja nende seast valiti esimeseks esinaiseks Aime Pekki. Kose jaoskonna esinaise Kadri Põlmi sõnul on üheks nende jaoskonna eelistuseks ja harjumuseks kaasata oma tegevustesse lapsi ja lapselapsi, luues nii võimaluse järelkasvuks. Olulisena märgib Kadri ära ka selle, et Kose jaoskonna naised on teadlikud sellest, miks nad on Naiskodukaitsega liitunud ja nad on valmis end proovile panema erinevates olukordades. 

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad
Foto erakogu

Nii Paldiski kui Kose jaoskonna esinaised arutasid oma jaoskonna liikmetega, milline on nende arvates just nende jaoskonna “nägu” ehk kuvand väljapoole.

Paldiski jaoskonna liikmed arvavad, et neil on aktiivsetest, entusiastlikest, loomingulistest ja  koostööd väärtustavatest naistest koosnev jaoskond. Larissa Sarman lisab juurde: “Me oleme kõik erinevaid, aga meil on üks ühine armastus ja see on Naiskodukaitse - see on meie hing.”

 

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad
Foto erakogu

Kose jaoskonna naised toovad esile oma jaoskonna ühtekuuluvustunnet ja tugevust. Käiakse palju väljas, korraldatakse erinevaid üritusi ja ollakse alati valmis ka teistele jaoskondadele oma abikätt ulatama. Lisaks on Kose valla seitsmest aasta emast kaks Kose jaoskonna naised – Ingrit Allas on emaks viiele, Eda Reinik neljale tublile lapsele.

 

Kadri Põlm võtab naiste jutu kokku järgnevalt: “Meie jaoskond on tugev ja järjepidev. Siin on väga erinevad naised – nii vanuse kui ka tööalade mõttes, aga me moodustame hea terviku. Ka Naiskodukaitses tegutseme me erinevatel aladel ning oleme saavutanud mitmel pool häid tulemusi.

Meil on muuhulgas head laskurid, hinnatud kokad ja tublid staabiassistendid ning meie esmaabiandjad käivad kohalikel üritustel nii meditsiini tagamas kui ka koolitamas. Meie suhted on head nii kogukonna, teiste organisatsioonide kui ka omavalitsusjuhtidega. Suur hulk meie naisi on tegevad evakuatsioonirühmas.

Meid teatakse, nähakse ja kutsutakse appi nii rõõmsatesse kui ka keerulistesse olukordadesse.Meie naised on edukad ja tegusad ka oma igapäevatöös. Seda väärtuslikumad on ajad, mil töö ja pereelu kõrval leitakse aega ja võimalust Naiskodukaitse tegemistesse panustada.

Ja – viimane, kuid mitte tähtsusetu asjaolu! – meie naistel on hea huumorimeel, tänu millele on meie ettevõtmised alati rõõmsatoonilised.”

 

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad
Foto erakogu

Kui soovid Naiskodukaitse Harju ringkonna vanimate jaoskondade kohta rohkem teada saada, tule ja osale nende korraldatud avalikel üritustel või veel parem - liitu Naiskodukaitsega!

← Eelmine
Me mäletame!

FastLion CMS

Juubilaride tutvustamine - Paldiski

Juubilaride tutvustamine - Paldiski

Koos Naiskodukaitse Harju ringkonnaga tähistab 25 sünnipäeva sel aastal Paldiski jaoskond Koos Naiskodukaitse Harju ringkonnaga tähistavad sünnipäevasid mitmed jaoskonnad. Esimestena tutvustame Teile Paldiski ja Kose jaoskondi.

Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse