Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hoia ja hooli! Hoia ja hooli! Kõikide lahkunute mälestuspäeva ehk hingedepäeva tähistatakse 2. novembril. Hingedepäev tuletab meile meelde lahkunud omakseid. Paljud käivad hingedepäeval surnuaial või lihtsalt süütavad kodus küünla. Igal juhul on see päev mõeldud mälestuste üle mõtlemiseks ja nende mälestamiseks, kes meie seast on lahkunud. Naiskodukaitse Keila jaoskonna liikmed tähistasid hingedepäeva koos Karjaküla hooldekodu perega. Viisime kingituseks omavalmistatud küünlaklaasid, valgust ja muusikat. Nii nagu Sulev Oll on kirjutanud: Hoia ja hooli Imeltle vaikust hooli ja hoia ja imetle tuuli ← Eelmine Saagu valgus! Järgmine → Keila jaoskonnas on oma noortejuht Hoia ja hooli!

Hoia ja hooli!

Pille-Riin Moilanen 4. nov. 2013

Kõikide lahkunute mälestuspäeva ehk hingedepäeva tähistatakse 2. novembril. Hingedepäev tuletab meile meelde lahkunud omakseid. Paljud käivad hingedepäeval surnuaial või lihtsalt süütavad kodus küünla. Igal juhul on see päev mõeldud mälestuste üle mõtlemiseks ja nende mälestamiseks, kes meie seast on lahkunud.

Naiskodukaitse Keila jaoskonna liikmed tähistasid hingedepäeva koos Karjaküla hooldekodu perega. Viisime kingituseks omavalmistatud küünlaklaasid, valgust ja muusikat.

Hoia ja hooli!
Proua Astale pilti üle andmas
Hoia ja hooli!
Segakoor La & Do esinemas

Teid ei ole unustatud, oli meie sõnum. Enamus hooldekodu elanikest on selles vanuses, et nähtud on nii okupatsioonid kui vabadusvõitlus ja kannatatud repressioonide all. Lisaks proua Asta Kuusikule  elab Karjaküla hooldekodus veel kaks endist kodutütart.

 

Kodutütarde Keila rühma liige Leila oli teinud proua Astale kollaazpildi, mis suure aplausi saatel kätte anti.

 

Meiega tuli kaasa Keila segakoor La & Do, kes tõi kosutust hingele oma kauni lauluga. Nii mõnigi pühkis silamnurgast pisara, nii mõnigi laulis kaasa: Eestimaa, Eestimaa, oled mu sünnimaa, oled mu südames sügaval...

 

Aitäh La & Do dirigendile Ilona Laidole ja koori rohkearvulisele perele, kes ei pidanud paljuks meie üleskutsele vastata ning kellega ka edaspidi loodame koostööd teha.

 

Oli väga emotsionaalne pärastlõuna ning tagasiteel koju sai räägitud elust, vanadusest ja sellest, mida naiskodukaitse saab ära teha nende inimeste heaks. Maailm meie ümber on mitmetahuline ja keerukas, kuid me ei tohiks ära unustada minevikku ning inimesi tänu kellele oleme sellises tänases päevas ja vabas Eestis.

 

Nii nagu Sulev Oll on kirjutanud:

Hoia ja hooli                                                     Imeltle vaikust

hooli ja hoia                                                     ja imetle tuuli

← Eelmine
Saagu valgus!

FastLion CMS

Hoia ja hooli!

Hoia ja hooli!

Proua Astale pilti üle andmas Segakoor La & Do esinemas Teid ei ole unustatud, oli meie sõnum Enamus hooldekodu elanikest on selles vanuses, et nähtud on nii okupatsioonid kui vabadusvõitlus ja kannatatud repressioonide all Kõikide lahkunute mälestuspäeva ehk hingedepäeva tähistatakse 2. novembril. Hingedepäev tuletab meile meelde lahkunud omakseid. Paljud käivad hingedepäeval surnuaial või lihtsalt süütavad kodus küünla. Igal juhul on see päev mõeldud mälestuste üle mõtlemiseks ja nende mälestamiseks, kes meie seast on lahkunud.Naiskodukaitse Keila jaoskonna liikmed tähistasid hingedepäeva koos Karjaküla hooldekodu perega. Viisime kingituseks omavalmistatud küünlaklaasid, valgust ja muusikat.

Hoia ja hooli!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse