Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse Märtsikuu viimase nädalavahetuse veetsid neliteist Järvamaa naiskodukaitsjat, üks toetajaliige ja kaks kodutütart Kaitseliidu Järva maleva Lõõla õppekeskuses, et õppida eluks vajalikke esmaabi tarkusi – toimus Naiskodukaitse baasõppe esmaabi moodul. ← Eelmine Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi Järgmine → Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne

Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne

Taive Saar 27. märtsil 2016

Märtsikuu viimase nädalavahetuse veetsid neliteist Järvamaa naiskodukaitsjat, üks toetajaliige ja kaks kodutütart Kaitseliidu Järva maleva Lõõla õppekeskuses, et õppida eluks vajalikke esmaabi tarkusi – toimus Naiskodukaitse baasõppe esmaabi moodul.

Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne

Õppurite koolitamise põhiraskuse võtsid enda peale Kaitseliidu Järva maleva tegevliikmed Rasmus Õun ja Viljar Vooremäe, neid assisteeris ja andis samuti tunde alles Naiskodukaitse esmaabi instruktorite kursusel õppiv Türi jaoskonna naiskodukaitsja Eve Kivistik. Sissejuhatuse esmaabisse aga tegi Tiia Mettus.  Ehkki noormehed vedasid sarnast kursust esimest korda, tegid nad seda pühendumusega ja said ka osalejatelt pärast kiitvat tagasisidet

Õppurid olid õppimise tuhinas, mida tõestas ka kursuse alguses nende endi seatud eesmärgid, mis enamasti seadsid eesmärgiks õppida palju ja veelgi rohkem kogeda.

Üsna ruttu sai selgeks, et just praktiseerimine kinnistab teoreetilised teadmised ja nii käiski õppetegevus rütmis – teadmised ette ja oskused kohe järgi. See meetod innustas õppureid nii palju, et esimese päeva kokkuvõttes, kui seati sihte järgmiseks päevaks, hüüti justkui ühest suust – tahame veelgi rohkem praktikat.

Teisel päeval keskendutigi peamiselt erinevatele harjutustele ning teine pool päevast pühendati täielikult situatsioonülesannete lahendamisele. 

Lõpuks tõdeti, et baaskursus andis kogemuse, ülevaate ja teadmise, kuidas peaks õnnetuse korral inimesi aitama ja esmaabi andma, kuid selleks, et end täiesti kindlalt tunda, tuleb veel palju kordi harjutada. Need, kes tundsid, et soovivad end veelgi täiendada, lubasid liituda meditsiini erialagrupiga. Teised aga kinnitasid, et nüüd nad vähemalt teavad, milliseid vigu ei tohi teha ja oskavad samuti õnnetusse sattunutega targemalt käituda. 

Tagasisides tõdesid pea kõik õppurid, et oli vajalik ja hariv kursus. 

Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne

FastLion CMS

Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse

Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse

Õppurite koolitamise põhiraskuse võtsid enda peale Kaitseliidu Järva maleva tegevliikmed Rasmus Õun ja Viljar Vooremäe, neid assisteeris ja andis samuti tunde alles Naiskodukaitse esmaabi instruktorite kursusel õppiv Türi jaoskonna naiskodukaitsja Eve Kivistik Sissejuhatuse esmaabisse aga tegi Tiia Mettus Märtsikuu viimase nädalavahetuse veetsid neliteist Järvamaa naiskodukaitsjat, üks toetajaliige ja kaks kodutütart Kaitseliidu Järva maleva Lõõla õppekeskuses, et õppida eluks vajalikke esmaabi tarkusi – toimus Naiskodukaitse baasõppe esmaabi moodul.

Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse