Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad Rapla ja Järva ringkonnal on juba mitu aastat olnud kombeks saada korra kevadel kokku ning õppida selgeks üks uus oskus. Nii on meisterdatud näiteks kõlavööd või õpitud tikkima. Tänavu, 2. aprillil aga õpiti vanadest ajalehtedest korve punuma. ← Eelmine Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne Järgmine → Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel

Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel

Taive Saar 2. aprillil 2016

Rapla ja Järva ringkonnal on juba mitu aastat olnud kombeks saada korra kevadel kokku ning õppida selgeks üks uus oskus. Nii on meisterdatud näiteks kõlavööd või õpitud tikkima. Tänavu, 2. aprillil aga õpiti vanadest ajalehtedest korve punuma.

Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel

Lisaks uue oskuse omandamisel on samatähtis ka see, et selline koos tegemine annab võimaluse sõbruneda naaberringkonna naistega. Juba tutvusringis sai selgeks, et Raplamaalt on Järva maleva õppekeskusesse Lõõlasse saabunud toimekad naised. Esimeses vestlusringis panid naised korraks ka fantaasia tööle ja mõtisklesid, kuidas korvipunumise oskus naiskodukaitsjatele kasuks saab olla. Õhku lendasid mõtted metsas toitlustamisel maha ununenud leivakorvi kiirest valmistamise võimalusest kuni säästliku eluviisi ja sellega keskkonna kaitsmiseni välja. Seejärel algas töö. Õpetaja Lisanne Lepind jagas kõigile liimi, ajalehe ribad ja sukavarda ning ajalehest torude meisterdamine võis alata. 

Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel
Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel

Tund aega pusimist ja umbes 40 ajalehepaberist toru saigi valmis. Selgus, et ühe paraja korvi punumiseks läheb vaja 60 toru. Kuid õnneks oli juhendaja ka oma varud kaasa võtnud, sest torude kruttimisest oli isu täis ja näpud sügelesid juba punumistehnikat proovima.

Lisanne andis juhtnöörid kätte ja järgnes mitu tundi usinat punumist. Paar tundi pärast keskpäeva olidki korvid valmis ja uhkus uuest omandatud oskusest hinge istutatud! Lisaks kõigele veel ka naaberringkonna naistega tutvutud ja ühtlasi ka otsustatud, et sarnane igakevadeni koostöö kokkupuutepunkt peab jääma kestma ka järgnevatel aastatel. 

FastLion CMS

Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad

Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad

Lisaks uue oskuse omandamisel on samatähtis ka see, et selline koos tegemine annab võimaluse sõbruneda naaberringkonna naistega Juba tutvusringis sai selgeks, et Raplamaalt on Järva maleva õppekeskusesse Lõõlasse saabunud toimekad naised Rapla ja Järva ringkonnal on juba mitu aastat olnud kombeks saada korra kevadel kokku ning õppida selgeks üks uus oskus. Nii on meisterdatud näiteks kõlavööd või õpitud tikkima. Tänavu, 2. aprillil aga õpiti vanadest ajalehtedest korve punuma.

Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse