Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi Kursus kasvatas tahet pidada Üksi omaette omale maailmast pilti luues ja selle pildi saavutamise poole tormates võib peagi sattuda kui mitte ummikusse siis valele teele. Kui seda teha üksi ja oma elu eesmärke seades, võib ju mõelda, et see ongi su saatus. Kui aga umbes tormata naiskodukaitsjana, võib tulemuseks olla ressursi raiskamine ja eesmärkidest kõrvale kaldumine, kuid mis veelgi olulisem – üksi tõmblemise tunde tekkimine. Et seda kõike Naiskodukaitses vältida, tuleb appi meetod - arenguvestlus. ← Eelmine Järvamaa aasta ema 2016 konkurss Järgmine → Esmaabi kursus istutas naiskodukaitsjatesse kindlustunde seemne Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi

Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi

Taive Saar 20. märtsil 2016

Üksi omaette omale maailmast pilti luues ja selle pildi saavutamise poole tormates võib peagi sattuda kui mitte ummikusse siis valele teele. Kui seda teha üksi ja oma elu eesmärke seades, võib ju mõelda, et see ongi su saatus. Kui aga umbes tormata naiskodukaitsjana, võib tulemuseks olla ressursi raiskamine ja eesmärkidest kõrvale kaldumine, kuid mis veelgi olulisem – üksi tõmblemise tunde tekkimine. Et seda kõike Naiskodukaitses vältida, tuleb appi meetod - arenguvestlus.

Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi

Naiskodukaitse üks aasta eesmärke on viia läbi arenguvestlusi – nii juhtide kui tegevliikmetega. Ka Järva ringkonna liikmed ja juhid mõistsid, et meetod on hea, kuid vestlusi ei toimunud. Miks? Sest puudus kindlustunne kuidas neid läbi viia. Mingi hetk aga jõudis järvakate kõrvu, et lisa kindlustunnet arenguvestluste läbiviimise osas vajaksid ka Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad. 

Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi

Kui tekib vajadus, tuleb leida lahendus. Nii kohtusidki 20. märtsil Koeru Üksikkompanii hoones Saaremaa ja Järvamaa 16 naiskodukaitsjat ja asusid õppima arenguvestluste läbiviimist.

Päev algas instruktor Taive Saare läbiviidud tunniga, mis tuletas meelde, millised on tõhusa suhtlemise alustalad. Nii tuletati meelde suhtlemistasandid, räägiti aktiivsest kuulamisest, tagasisidestamisest ja peegeldamisest. Kohe prooviti ka peamised võtted järgi.

Eestis olid ka levinud kuuldused Tartu ringkonna edusammudest arenguvestluste läbiviimisel ja nii jätkuski päev Tartu ringkonna esinaise Triin Viltropi juhendamisel, kes selgitas mis on arenguvestlus, kuidas seda läbi viia ja millised on peamised ohud ning vead, mis arenguvestlusel tehakse.

Õppurid küsisid palju küsimusi ja püüdsid endale arenguvestluse olemuse selgeks teha, sest teada oli, et kohe jätkub praktika. Nii oligi – päeva viimase ülesande täitmiseks jaguneti kahte gruppi. Mõnes grupis toimus arenguvestluse harjutus. Kus üks oli intervjueerija, teine intervjueeritav ja ülejäänud vaatlejad. Poole tunnisele harjutusele järgnes vestlusring-treening. Kus siis treenerite Piret Paomehe ja Taive Saare juhtimisel ning arenguvestluse ekspertide Triin Viltropi ja Reinika Tatteri toetamisel ning vaatlejate ja osalejate tähelepanekuid arvestades vaagiti uuesti arenguvestluse etapid ja plussid ning miinused läbi.

„Väga vajalik kursus!,“ kõlas pea iga osaleja suust enne kursuselt lahkumist. Motivatsioon sai tõstetud. Kas aga kursus tõeliselt kasulik oli, saab selgeks aasta lõpuks, kui nii Saaremaa kui Järva ringkond annab aru, mitu arenguvestlust on tänavu läbi viidud. 

Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi

FastLion CMS

Kursus kasvatas tahet pidada

Kursus kasvatas tahet pidada

Naiskodukaitse üks aasta eesmärke on viia läbi arenguvestlusi – nii juhtide kui tegevliikmetega Ka Järva ringkonna liikmed ja juhid mõistsid, et meetod on hea, kuid vestlusi ei toimunud Üksi omaette omale maailmast pilti luues ja selle pildi saavutamise poole tormates võib peagi sattuda kui mitte ummikusse siis valele teele. Kui seda teha üksi ja oma elu eesmärke seades, võib ju mõelda, et see ongi su saatus. Kui aga umbes tormata naiskodukaitsjana, võib tulemuseks olla ressursi raiskamine ja eesmärkidest kõrvale kaldumine, kuid mis veelgi olulisem – üksi tõmblemise tunde tekkimine. Et seda kõike Naiskodukaitses vältida, tuleb appi meetod - arenguvestlus.

Kursus kasvatas tahet pidada arenguvestlusi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse