Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa Esmaabi moodul Võrumaa ringkonnas Pildistas Kaia Nõlvik ← Eelmine Märts Võrumaa ringkonnas Järgmine → Antsla jaoskonna motivatsiooniüritus Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

Katrin Soon 14. aprillil 2024

Esmaabi moodul Võrumaa ringkonnas

Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas
Imiku elustamine. Pildil Anu. Pildistas Katrin Soon
Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas
Selline kahurvägi oli meil õppuritele tarkusi jagamas:) Pildistas Katrin Soon

 

 

 

 

 

 

 

 

13.-14. aprillil toimus Võrumaa malevas naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul

Eleri Dräbtsinski eestvedamisel ja seitsme Võru ja Tartu ringkonna instruktori juhendamisel omandasid 22 Võru- ja Põlvamaa naist esmaabi-alaseid baasteadmisi.

 

Päevad olid pikad ja väga sisutihedad. Koolitusel kasutati erinevaid aktiivõppe meetodeid. Põhirõhk oli eluliste olukordade analüüsil ja juhtumiõppel. 5-6liikmelistes gruppides harjutasime täiskasvanu ja beebi elustamist, AED masina kasutamist, verejooksu sulgemist, inimese abistamist hingamisteedesse sattunud võõrkeha puhul, käitumist erinevate traumade ja eluohtlike seisundite korral

 

Väljaõppe teine päev oli pühendatud situatsiooniharjutustele. Meeskonadadena tuli lahendada erinevaid meie jaoks lavastatud olukordi – autoavarii, krambihoog kuumas saunas, abistamine astmahoo, hüpoglükeemilise šoki, elektrilöögi korral, käitumine insuldihaige leidmisel. Igale harjutusele järgnes põhjalik tagasiside, õnnestumiste ja vigade läbi arutamine üheskoos juhendajatega.

 

Kahe pika õppepäeva lõpus läbisime kontrollkatsed, kus tuli kõiki õpitud oskusi rakendada. Instruktorid jälgisid kõigist õpitud juhistest kinni pidamist ning õigesti tegutsemise oskust.

 

Koolitusel osalejate muljed olid ülivõrdes kiitvad. Ulvi: “Kõige parem esmaabi kursus, kus olen osalenud! Ja megahea toit!” Irina: “Instruktorid on hästi toredad ja positiivsed, oskavad nalja teha. On näha, et nad on täielikud asjatundjad.” Maiu: “Mina sain esmakordselt päriselt aru, mis on rõhkside, kuidas ja kuhu seda peab tegema. Õpetus on detailne ja meeldejääv.” Kaire: “Kõigist esmaabikursustest, kus ma olen elu jooksul käinud, oli see kõige informatiivsem, sisukam ja kaugelt kõige ägedam! Hästi loogiline õpetamisviis.” Kati: “Selliseid situatsiooniharjutusi ei asenda üksi teooriaõpe!”

 

Täname kõigi osalejate poolt südamest meie särtsakaid ja pühendunud instruktoreid! Suur aitäh kokkadele, kes kahe päeva jooksul kõigile õppijatele ja õpetajatele maitsvat toitu valmistasid!

Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas
Pildil õppurid ja instruktorid. Pildistas Kaia Nõlvik

FastLion CMS

Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa

Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa

Imiku elustamine Pildil Anu Esmaabi moodul Võrumaa ringkonnas

Esmaabi baasväljaõpe naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse