Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Enne töö, siis pidu! Enne töö, siis pidu! 23. novembril kogunesid Harju ringkonna liikmed ja külalised Kose Kultuurikeskusesse, et tähistada ringkonna 87. aastapäeva. Peole eelnes aga tõsine töö ja ettevalmistused. Kose jaoskonna valmistatud pidulaud Foto: Eevi Kutpri ← Eelmine Kiili valla perepäev Järgmine → Keila koob, kogub ja kiidab Enne töö, siis pidu!

Enne töö, siis pidu!

Ave Nael 26. nov. 2014

23. novembril kogunesid Harju ringkonna liikmed ja külalised Kose Kultuurikeskusesse, et tähistada ringkonna 87. aastapäeva. Peole eelnes aga tõsine töö ja ettevalmistused.

Enne töö, siis pidu!
Lõviosa Harju ringkonna naistest aktuselFoto: Eevi Kutpri
Enne töö, siis pidu!
Harju ringkonna esinaise tervitusFoto: Eevi Kutpri

 

 

Novembrikuu eelviimasel pühapäeval toimus Naiskodukaitse Harju ringkonna aastapäev. Kohale olid tulnud naiskodukaitsjad kõikidest Harju ringkonna jaoskondadest ning kutsutud külalised, kelle seas ka Naiskodukaitse esinaine ja ka Harju maleva pealik.

 

„Harju ringkond on tublisti kasvanud ning kasvab uuel aastal veelgi suuremaks“ sõnas Harju ringkonna esinaine Helen Allas tunnustavalt. Aastapäeva aktus oligi eriti eriline uutele liikmetele, sest neil oli võimalus anda kohalviibijate ees Naiskodukaitse pühalik tõotus. Seekordse vande andsid lausa 18 uut liiget.

 

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming tänas soojade sõnadega ringkonna eelmist esinaist Anu Püümetsa ning andis üle sümboolse kingituse, milleks oli Naiskodukaitse liiliaristi sümboolikaga kootud Haapsalu sall. Kõrget tunnustust väärisid nii Anu Püümets kui ka Harju ringkonna instruktor Pille Veitmaa, kellele Keskjuhatuse otsusega annetati Liiliaristi IV klass.

 

Tunnustust leidsid ka paljud teised ringkonna tublimad, silmapaistvamad ning aktiivsed liikmed.

 

Peale õnnitlusi ja toredaid vahepalasid, suunduti kõrvalsaali, kus Kose jaoskonna naised olid valmis seadud maitsva ja rikkaliku suupistelaua.

See, mis lauale jõudis, nõudis aga mitmeid tunde nokitsemist, hakkimist ja lõikumist. Kose jaoskonna naised tegutsesid Jane Aljasmäe juhendamisel ja koostatud menüü järgi nii eelmisel päeval kui ka vastuvõtu päeva hommikupoolikust peoni välja. On tavaks saanud, et kasulik ühendatakse meeldivaga ehk enne aktust on võimalik naiskodukaitsjatel läbida peolauakoolitus. Kõige olulisem on muidugi ise käed külge lüüa ning niiviisi praktikas kõik järgi proovida. Tulemus oli kiiduväärt – hõrgul peolaual oli palju huvitavaid maitsekooslusi – kilupirukad, mitut sorti salatit, salatikorvikesed, lavaširullid jne.

 

Seekordsest aktusest ja aastapäevast jäi oma jälg Paldiski jaoskonna kingitud nö punasesse raamatusse. See raamat hakkab meiega ringi käima ja mälestusi koguma. Kõik, kes soovisid, said oma tervitused-õnnitlused raamatusse kirja panna. Nii et ka tulevikus oleks rõõm tagantjärgi sissekandeid lugedes toimunut meenutada.

Enne töö, siis pidu!
Kose jaoskonna valmistatud pidulaudFoto: Eevi Kutpri

FastLion CMS

Enne töö, siis pidu!

Enne töö, siis pidu!

Lõviosa Harju ringkonna naistest aktusel Foto: Eevi Kutpri Harju ringkonna esinaise tervitus Foto: Eevi Kutpri Novembrikuu eelviimasel pühapäeval toimus Naiskodukaitse Harju ringkonna aastapäev Kohale olid tulnud naiskodukaitsjad kõikidest Harju ringkonna jaoskondadest ning kutsutud külalised, kelle seas ka Naiskodukaitse esinaine ja ka Harju maleva pealik 23. novembril kogunesid Harju ringkonna liikmed ja külalised Kose Kultuurikeskusesse, et tähistada ringkonna 87. aastapäeva. Peole eelnes aga tõsine töö ja ettevalmistused.

Enne töö, siis pidu!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse