Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse Avalike suhete võistlusel võimlesime Olime Enega Tallinnast rongiga juba Viljandi poole sõitmas kui meie võistkonnakaaslane Jane telefoniga üllatusena teatas, et Sakala ringkond jäi jagama teist ja kolmandat kohta. Leia meid üles! ← Eelmine Kardemoni linna rahvas ootab lapsi jõuluetendusele Järgmine → Tegevliikmed said organisatsioonist teadlikumaks Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse

Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse

Lembe Lahtmaa 9. nov. 2011

Olime Enega Tallinnast rongiga juba Viljandi poole sõitmas kui meie võistkonnakaaslane Jane telefoniga üllatusena teatas, et Sakala ringkond jäi jagama teist ja kolmandat kohta.

Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse
Kas uudist juba kuulsid?

Tallinnas selgitati 5.-6. novembril välja Naiskodukaitse parimad avalike suhete ja ajaloo küsimustes. Sakala esindusse kuulusid Jane Särg, Ene Sügav ja Lembe Lahtmaa.

 

Kodutööna pidi valmima Naiskodukaitset tutvustav esitlus, kusjuures sihtgrupiks olid gümnaasiumi neiud. Meie ringkond tegi Jane eestvedamisel tempoka ja noortepärase videofilmi, mis tekitas filmiõhtul vaatajates erksat huvi ja mõttevahetust. Filmi puuduseks peeti liigset militaarsust ja seda et nö nähtu laadimisaega ei tekkinud.  Mõned ringkonnad olid koostanud presentatsiooni Naiskodukaitse tegevusi kajastavatest piltidest. Filmiõhtu kodutöödest kujunes väga värvikaks ja emotsionaalseks, oli ääretult huvitava lahendusega meistriteoseid ja veidi tagasihoidlikumaid klippe. Meie võistkonnale meeldisid väga Harju ja Jõgeva ringkonna esitlused.

 

Korraldajate poolt oli üritus hästi läbi mõeldud, koht oli vahva, tegevused vaheldusrikkad ja põnevad. Kohaletulnud ringkondade kolmeliikmelised võistkonnad pidid vastama Naiskodukaitse ajaloo väga keerulistele küsimustele ning kiiresti reageerima Kuldvillaku mängus, tegema ajurünnaku ning koostama parimast mõttest ürituse meediaplaani. Meie sõnaosavus ja organisatsiooniteadlikkus pandi proovile vestlusel kuulsa messikülastajaga.  Ajakirjanik Katri Lindau õpetas võistlejaid kirjutama reportaa¾i, ikka selleks et me enda ringkondade sündmusi paremini kajastada oskaksime. Mõnusa vahepalana saime idamaiste tervisekunstide õpetaja humoorikal juhtimisel enda kehasid liigutades aimu hiina võimlemisest.

Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse
Langevate lehtede ootuses Koidula ja ratsuga

 

Laupäeval anti meile kaks tundi nö linnaaega, et pildistada fotojahi raames ja esitada hindamiseks kaks paremat fotot. Seiklesime vanalinnas ja klõpsutasime aparaadiga üksteist, otsisime huvitavaid kohti. Head mõtted olid sel hetkel mägede taga ja nii esitasime võistlusele ühe antikvariaadis ning teise looduskaunis pargis lavastatud foto. Fotolavastuses hinnati eriti ideed ja emotsiooni, mida pilt edasi annab. Mida huvitavamaid ning intrigeerivamad ja organisatsiooniga seotumad need pildid olid, seda parem.

 

Eriti vahva ja põnev oli enda ringkonna lugejatele ajalehe meisterdamine. See tähendas, et lõikasime, kleepisime, sättisime ja mõtlesime ka ise õnnesoovide ja intervjuudega lehekülgedele tekste välja. Eesmärk oli teha loomingulise lähenemisega asjalik ja hariv häälekandja.

Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse
Jane ja Ene meisterdavad ajalehte

Kui pühapäeva lõunaks selgus, et Sakala ringkond jagab teist ja kolmandat kohta koos Jõgevaga, olime meie Enega tõepoolest juba rongiga Viljandi poole sõitmas. Me ei osanud loota, et nii väga hästi on läinud, sest avalike suhete võistluse ülesannete vahetulemustest osalejaid ei teavitatud! Diplomi ja meened võttis vastu Jane. Saime veel tunnistuse kui sõbralikumad suhtlejad. Ju siis saime messikülalisega, kelle ülesanne oli esitada meile ebameeldivaid küsimusi ning provotseerida, kenasti vesteldud … Üldarvestuses oli parim Tartu ringkonna võistkond. Nõustun minagi oma kaasvõitleja Enega: „Kokkuvõtvalt on emotsioonid positiivsed, oli huvitav ja hariv nädalavahetus“.

 

Naiskodukaitse avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus toimus teist korda, 2009. aasta septembris korraldas sama võistlust esmakordselt Tartu ringkond.

Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse
Leia meid üles!

FastLion CMS

Avalike suhete võistlusel võimlesime

Avalike suhete võistlusel võimlesime

Kas uudist juba kuulsid? Tallinnas selgitati 5 -6 Olime Enega Tallinnast rongiga juba Viljandi poole sõitmas kui meie võistkonnakaaslane Jane telefoniga üllatusena teatas, et Sakala ringkond jäi jagama teist ja kolmandat kohta.

Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse