Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ärge solvuge – võidelge edasi! Ärge solvuge – võidelge Selline on sõnum Jõgeva ringkonna avalike suhete grupi meediakoolituselt, kus Õhtulehe toimetaja Rainer Kerge õpetas naiskodukaitsjatele, kuidas meedias paremini pildile pääseda. Järgmine → Igapäevaturvalisuse kursus Ärge solvuge – võidelge edasi!

Ärge solvuge – võidelge edasi!

Triinu Küünal 20. nov. 2013

Selline on sõnum Jõgeva ringkonna avalike suhete grupi meediakoolituselt, kus Õhtulehe toimetaja Rainer Kerge õpetas naiskodukaitsjatele, kuidas meedias paremini pildile pääseda.

Ärge solvuge – võidelge edasi!
Enne, kui artikli kirjutamise juurde võis asuda, pidiselle toimetajale "maha müüma". Piret Rainerile oma artiklikava esitamas. foto: NKK Jõgeva ringkond

Rainer alustas ajakirjaniku töö köögipoole tutvustamisega ja  kummutas erinevaid müüte, mis selle ametiga tegelejate kohta levivad. Üks müütidest on näiteks see, et kõik ajakirjanikud on lollid ja ei saa asjadest õigesti aru. „Kõige olulisem on ajakirjandusega suheldes meeles pidada, et ajakirjaniku vead ei ole kunagi pahatahtlikud vaid tulenevad vähesest informatsioonist või möödarääkimistest” leiab Rainer. Nii et ei tasu kohe solvuda, kui ajakirjanik kirjutab midagi valesti, vaid paluda viga lihtsalt parandada, mis online- väljaandes on väga lihtsalt teostatav.

Seejärel andis instruktor näpunäiteid, kuidas ajakirjanikega paremini suhelda, mida peaks teadma ja milliseid ettevalmistusi peaks tegema enne ajakirjaniku poole pöördumist ja kuidas oleks kõige õigem ajakirjanikuga suhelda, et see teema vastu huvi hakkaks tundma ja pakutud materjal lõpuks ka kajastust leiaks: „Vii ajakirjanik kohta, kuhu tema ja potentsiaalne lugeja muidu mitte kuidagi ei satuks. Paku talle elamus, mida ta igapäevaselt ei saa. Paku ootamatu vaatenurk. Hoolimata sellest, et loo pakkujale võib olukord olla vägagi tavapärane, võib see näiteks Kaitseliidus mitteolevale inimesele väga huvitav olla.”

Teise instruktorina jagas koolitusel teadmisi Kaitse Kodu! peatoimetaja Liivi Reinhold. Liivi õpetas, kuidas lugu kirjutada, millised on uudisväärtused ja kuidas üks uudis üles peab ülesehitatud olema.

Õppepäevade teise osa moodustas isetegemine ja selle tagasisidestamine. Peale teooria läbimist sai igaüks aega, et kirjutada lugu, mis võiks ka reaalselt trükipinda saada. Lood vaadati koolitajate poolt tähelepanelikult läbi ning igaüks sai oma kirjutisele asjakohast tagasisidet, et hiljem vigadest oleks hea õppida. Ka pressiteatest uudisenupu kirjutamine tehti läbi sama skeemi ja eesmärgi nimel.

„Sellised koolitused on naiskodukaitsjatele väga vajalikud, sest oma tegemisi kajastavad meist paljud ja mida paremini me seda teha oskame, seda julgemalt me seda teeme” leiab koolitusel osalenud Liis Tartu ringkonnast. Liis tõi välja, et teab nüüd rohkem ajakirjanike tööst ja on targem teadmise võrra, kuidas ajakirjanikule oma teemat vajadusel paremini eksponeerida ja põnevaks teha.

Meediakoolitusel osalesid Naiskodukaitse Jõgeva-, Järva- ja Tartu ringkonna liikmed.

FastLion CMS

Ärge solvuge – võidelge

Ärge solvuge – võidelge

Enne, kui artikli kirjutamise juurde võis asuda, pidi selle toimetajale "maha müüma" Piret Rainerile oma artiklikava esitamas Selline on sõnum Jõgeva ringkonna avalike suhete grupi meediakoolituselt, kus Õhtulehe toimetaja Rainer Kerge õpetas naiskodukaitsjatele, kuidas meedias paremini pildile pääseda.

Ärge solvuge – võidelge edasi!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse