Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ainsa naiskonnana Pitka retkel Ainsa naiskonnana Pitka retkel Saavutanud mai alguses Naiskodukaitse koormusmatkal I koha, tekkis Tallinna ringkonna naistel julgus end enamgi proovile panna ja osa võtta esimesest Admiral Pitka luureretkest. Taoline neljapäevane võistlus oli meie jaoks esmakordne, seetõttu oli põhieesmärgiks läbida rada, lugeda ülesanded „looduslikeks takistusteks“ ning lõpetada retk tervete ja rõõmsatena. Selle ülesande täitsime sajaprotsendiliselt. ← Eelmine James Bond, hoia alt! Järgmine → Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures Ainsa naiskonnana Pitka retkel

Ainsa naiskonnana Pitka retkel

Tairi Välinurm 14. augustil 2013

Saavutanud mai alguses Naiskodukaitse koormusmatkal I koha, tekkis Tallinna ringkonna naistel julgus end enamgi proovile panna ja osa võtta esimesest Admiral Pitka luureretkest. Taoline neljapäevane võistlus oli meie jaoks esmakordne, seetõttu oli põhieesmärgiks läbida rada, lugeda ülesanded „looduslikeks takistusteks“ ning lõpetada retk tervete ja rõõmsatena. Selle ülesande täitsime sajaprotsendiliselt.

Ainsa naiskonnana Pitka retkel
Foto: Eha Jakobson

Enne retke valmistasime ennast korralikult ette. Väga olulist rolli ettevalmistuses mängisid meie esindajad Raivo Tammeorg ja Kainar Kruus, kes korraldasid meile kaks tõsist nädalavahetust matkamist ja laskmisharjutusi. Lisaks toimus mitmeid kokkusaamisi, kus õppisime meeskonnatööd, luureoskusi ja relvade tundmist.

 

Rada oli põnev ja pingutust nõudev, samas mitte midagi ületamatut. Jõudsime õigeaegselt punktidesse, saime puhata ja tegime ülesandeid püüdlikult vastavalt oma võimetele. Meisterlikult meil neid muidugi sooritada ei õnnestunud.  Relvakompotis kokku panna tulnud relvi nägime me  esmakordselt, veoki lükkamiseks jäi puudu toorest jõust. Samas miiniväli õnnestus läbida puhtalt, uppuja päästmine ja öine laskmine läksid samuti hästi. Ka luureülesande eest saime teistega võrreldes arvestatava tulemuse. Õppida on veel palju, kuid küll me need asjad järgmiseks korraks selgeks jõuame teha.

Ainsa naiskonnana Pitka retkel
Foto: Reimo Reitsnik

Ilmastikuolud olid meie jaoks suurepärased. Päevane soojus kuivatas öösel märjaks saanud sokid seljakoti küljes kuivaks. Öösel oli samuti soe ja telkmantlid andsid suurepärast vihmavarju nii meile kui ka varustusele. Saapad olid meil kõigil sisse käimata, mistõttu ville tekkis ja paranes retke ajal jooksvalt, kuid tulime siiski valuga kenasti toime. Kõik meditsiinilist sekkumist nõudvad olukorrad lahendas meie naiskonna väljaõppinud meedik Katriin.

 

Nimetamist väärt on ka see, et võistlusel oli väga sõbralik ja pingevaba õhkkond. Nii kohtunikud kui ka mitmed teised võistkonnad suhtusid meisse innustavalt, mis andis suurt tuge ja hoidis moraali kõrge. 

Ainsa naiskonnana Pitka retkel
Foto: Reimo Reitsnik

Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad alustasid stardijärjekorras 12. võistkonnana. Võistkonnas olid Airika Troost Lääne jaoskonnast, Maret Valner Akadeemilisest jaoskonnast, Tairi Välinurm Nõmme jaoskonnast ja Katriin Ivanov KL Kalevi malevkonnast. Ringkonna eesmärk on jätkata naiskonnaga regulaarset treenimist ja kaasata sinna veel naiskodukaitsjaid, et taolistest retkedest ka edaspidi osa võtta.

Ainsa naiskonnana Pitka retkel

FastLion CMS

Ainsa naiskonnana Pitka retkel

Ainsa naiskonnana Pitka retkel

Foto: Eha Jakobson Enne retke valmistasime ennast korralikult ette Väga olulist rolli ettevalmistuses mängisid meie esindajad Raivo Tammeorg ja Kainar Kruus, kes korraldasid meile kaks tõsist nädalavahetust matkamist ja laskmisharjutusi Saavutanud mai alguses Naiskodukaitse koormusmatkal I koha, tekkis Tallinna ringkonna naistel julgus end enamgi proovile panna ja osa võtta esimesest Admiral Pitka luureretkest. Taoline neljapäevane võistlus oli meie jaoks esmakordne, seetõttu oli põhieesmärgiks läbida rada, lugeda ülesanded „looduslikeks takistusteks“ ning lõpetada retk tervete ja rõõmsatena. Selle ülesande täitsime sajaprotsendiliselt.

Ainsa naiskonnana Pitka retkel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse