Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise Naiskodukaitse Tallinna ringkond osales 20. augustil Eesti iseseisvuse taastamise 22. aastapäevale pühendatud riigikaitselisel perepäeval Tallinna Teletorni juures. Väärtustame kodumaad – Naiskodukaitse! ← Eelmine Ainsa naiskonnana Pitka retkel Järgmine → Meditsiini- ja kriisiabi grupi põnev täiendõpe Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

Karin Kaup 20. augustil 2013

Naiskodukaitse Tallinna ringkond osales 20. augustil Eesti iseseisvuse taastamise 22. aastapäevale pühendatud riigikaitselisel perepäeval Tallinna Teletorni juures.

Paljudel meist on 1991. a augustis Moskvas toimunud riigipöörde, mis kulmineerus Eesti iseseisvuse taastamisega Nõukogude Liidu alluvusest, ärevus isiklikult meeles. Teletorni kaitsmise sündmustel oli selles pöördeline tähtsus, seepärast korraldas Tallinna Teletorn koostöös Kaitseliidu jt-ga riigikaitselise tasuta perepäeva just seal; mõistagi oli kohal ka Naiskodukaitse Tallinna ringkond. Imeilus ilm tõi teisipäevasel päeval kohale väga palju huvilisi Eestist ja külalisi ka välisriikidest. Päeva tipphetk oli kahtlemata Kaitseliidu näidislahing, milles kannatanu transporti demonstreeris Naiskodukaitse meditsiinigrupp, misjärel poisikesed ja suured mehedki lahinguväljale padrunikesti korjama tormasid. 

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

Naiskodukaitsjatel oli päeva jooksul kogu platsil palju tegemist. Tutvustasime erinevaid viise, kuidas naised saavad vabatahtlikult riigikaitsesse panustada. Naiskodukaitse alati naeratavad toitlustajad panid supikatla paika juba eelmisel õhtul, kokku toitlustati 660 inimest. Kateldest jagati sõdurisuppi nii Kaitseliidu ülema vastuvõtul kui ka lõunasööki korraldavatele kaitseliitlastele, naiskodukaitsjatele, kodutütardele ja noorkotkastele, samuti kaitseväelastest ja -liitlastest abikaasadele. Naiskodukaitse meditsiinitelgis proovisid nii lapsed kui ka täiskasvanud verejooksu peatamist ja Annekese peal inimese elustamist, kuidas käed rinnakorvile panna ja 30 korda tugevalt suruda. Paljudele oli üllatuseks, et tänapäeval enam suust-suhu hingamise tegemist eeldada ei saa. Kaasa sai linnarahvas esmaabikaardi, mis hea käekotti pista. 

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures
Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

Naiskodukaitse vastu tundsid huvi väga paljud naised ja tütarlapsed. Tutvustasime oma sinises telgis organisatsiooni sadadele inimestele, ka vene- ja ingliskeelsetele külalistele. Eesti naised küsisid, kuidas kaasa lüüa militaarsetes tegevustes ja millised on sportimisvõimalused, toitlustamise vastu tundsid huvi kondiitrid, meditsiini vastu medõed. Vestluse käigus selgus, et enamik külastajaid olid Tallinnast ja Harjumaalt, kaugemaid huvilisi suunasime ka teiste ringkondade jutule. Tallinna ringkonna esinaine Tairi ja Toompea jaoskonna esinaine Marje-Anne võtsid kohapeal vastu viis liikmekandidaadi sooviavaldust Toompea, Nõmme ja Põhja jaoskonda ning kogusid üle tosina tõsise huvilise. Osa naisi oli tulnud Naiskodukaitsega rääkima teadlikult, samas oli ka neid, kes olid kaasas oma kaitseväelasest kaasade või noorkotkastest poegadega. Ajalooraamatutes jagus äratundmisrõõmu nii mõnelegi liikmele, kes platsile oli tulnud. 

 

Ka Kodutütarde telk oli kogu aeg lastest pungil, seal meisterdasid Naiskodukaitse noortejuhid lastega kadakapuust medaleid ja taaskasutatavast materjalist mänguasju. Hiljem võis platsi peal näha poisse ja tüdrukuid, kel liiliatempliga nimeline medal kaelas. Laste seas osutusid väga populaarseks Naiskodukaitse helesinised õhupallid ja sini-must-valged lipud, Eesti lippu lehvitasid uhkelt ka teistsuguse emakeelega lapsed.

 

Väärtustame kodumaad – Naiskodukaitse!

FastLion CMS

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise

Paljudel meist on 1991 a augustis Moskvas toimunud riigipöörde, mis kulmineerus Eesti iseseisvuse taastamisega Nõukogude Liidu alluvusest, ärevus isiklikult meeles Naiskodukaitse Tallinna ringkond osales 20. augustil Eesti iseseisvuse taastamise 22. aastapäevale pühendatud riigikaitselisel perepäeval Tallinna Teletorni juures.

Naiskodukaitse Eesti iseseisvuse taastamise perepäeval Tallinna Teletorni juures

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse