Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus Viru ja Järva ühine Täna südapäeval juhtus õnnetus Järvamaal, Türi vallas, vastavatud Väätsa spas. Teadmata põhjustel sattus basseini viiekordne kogus kloori. Spa töötajad tegutsesid operatiivselt ja külastajad evakueeriti viivitamatult. Kohale kutsuti ka päästjad ja kiirabi, viis külastajat viidi koheselt haiglasse. ← Eelmine Nädalavahetusel olid relvadeks reha, mopp ja lapp Järgmine → Ema ja tütar naudivad uusi ja põnevaid väljakutseid Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus

Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus

Evely Press 2. nov. 2019

Täna südapäeval juhtus õnnetus Järvamaal, Türi vallas, vastavatud Väätsa spas. Teadmata põhjustel sattus basseini viiekordne kogus kloori. Spa töötajad tegutsesid operatiivselt ja külastajad evakueeriti viivitamatult. Kohale kutsuti ka päästjad ja kiirabi, viis külastajat viidi koheselt haiglasse.

Niisuguse legendiga algas täna Viru ja Järva evakueerimisrühmade ühine õppus. Õppuse eesmärgiks oli Viru naistel kiiresti avada evakueerimispunkt Lõõla õppekeskuses ning vastu võtta evakueeritavad. Evakueeritavateks olid Järva naiskodukaitsjad ja nende pered, sealhulgas lapsed.

 

Virukad pandi proovile mitmes mõttes – juba registreerimisel tuli rääkida lisaks eesti keelele ka vene, soome ja inglise keelt. Oli ka peresid, kus üks liige oli teadmata kadunud. Nii tuli rahustada ema, kelle laps oli viidud kiirabiga haiglasse kui ka vene keelt kõnelevat prouat, kes muretses valjuhäälselt oma kadunud mehe ja lennuki väljumise pärast.

Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus

Mitmed evakueeritavad läksid rolli sisse ning oskasid teeselda kloorimürgitust. Virukate parameedikul, NKK Viru ringkonna esinaisel Leal, olid kogu õppuse ajal käed tööd täis ning kolmele naisele tuli erinevatel põhjustel kutsuda kiirabi. Kuna Leal on parameedikuna pikk kogemus, sujus kõik kenasti. Ainsa miinusena võib tuua ruumide planeerimise. Esmaabituba sai planeeritud teisele korrusele, kuna seal oli olemas voodite kasutamise võimalus. Nii tuli parameedikul pidevalt joosta esimese korruse ja teise korruse vahet, et abistada ka ootamatult kokku kukkunud inimesi.

 

Kiirabi töötajateks kehastusid ühel korral õppust vaatama tulnud tulevane Kirde maakaitseringkonna pealik kol-ltn Jaanus Ainsalu koos hetkel Kaitseliidu Viru maleva pealiku ülesannetes oleva mjr Andrus Reinsteiniga. Kokku kukkunud neiu kanti kätel ruumist välja „kiirabiautosse“ Aitäh abi eest!

 

Õppimismomentidest toodi välja see, et põhitegevus toimus majas sees, kuid väljast poolt ei olnud võimalik visuaalselt aru saada, et hoone on evakueerimispunkt. Külma ja tuulise ilma tõttu otsustasime virukatega kohe majja sisse lasta võimalikult palju inimesi, seetõttu oli ka ooteruum veidi ülerahvastatud ning registreerimisel toimunud saginas toimus trügimine ning jutuvada oli suur.

 

Võõrkeeli rääkinud inimesed said oma mured küll lahendatud, kuid esimese hooga tekkis virukatel kimbatus ning sõnad läksid suus sassi.

 

Järva evakuatsioonirühma pealiku Kirsika sõnul jäid nad kogemusega väga rahule ja sooviksid juba lähiajal sarnase õppuse läbi viia, seekord vastupidiste rollidega.  

Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus
Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus
Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus

FastLion CMS

Viru ja Järva ühine

Viru ja Järva ühine

Niisuguse legendiga algas täna Viru ja Järva evakueerimisrühmade ühine õppus Õppuse eesmärgiks oli Viru naistel kiiresti avada evakueerimispunkt Lõõla õppekeskuses ning vastu võtta evakueeritavad Täna südapäeval juhtus õnnetus Järvamaal, Türi vallas, vastavatud Väätsa spas. Teadmata põhjustel sattus basseini viiekordne kogus kloori. Spa töötajad tegutsesid operatiivselt ja külastajad evakueeriti viivitamatult. Kohale kutsuti ka päästjad ja kiirabi, viis külastajat viidi koheselt haiglasse.

Viru ja Järva ühine evakueerimisõppus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse