Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viljandi taaskord kaardil Viljandi taaskord kaardil 23. augustil toimus Viljandi lauluväljakul suurkontsert Balti kett 25. Kohale kogunenud tuhandete eri vanuses inimeste meeleolu oli ülev. ← Eelmine Viiendat korda Sakala seiklusel Järgmine → Aastapäev seenemetsas Viljandi taaskord kaardil

Viljandi taaskord kaardil

Ene Sügav 1. sept. 2014

23. augustil toimus Viljandi lauluväljakul suurkontsert Balti kett 25. Kohale kogunenud tuhandete eri vanuses inimeste meeleolu oli ülev.

Meeleolukal kontserdil esitati selle aja märgilise tähendusega laule kaasaegses aranzeeringus, kui ka päris uusi lugusid. Esitajateks olid Lea Liitmaa, Karl Erik Taukar, Liis Lemsalu, Ultima Thule, Triinu Taul, Kõrsikudl jt. Aastatetaguseid sündmusi meenutasid Mart Tarmak ja Rein Veidemann. Päevakohase kõnega esines president Toomas Hendrik Ilves, video vahendusel edastasid oma tervitused Läti ja Leedu president.

Viljandi taaskord kaardil

 

Toonaseid sündmusi aitasid meenutada Ain Mäeotsa poolt lavastatud klipid tavalisest eesti perekonnast 25 aastat tagasi.

Õhtu kulminatsiooniks kujunes 250 põlevast tõrvikust moodustunud Balti riikide kontuurjoon. Tõrvikuid hoidsid 175 vabatahtlikku, nende hulgas mitmed naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased. Tõeliselt üleva tunde nagu toona Balti ketis seistes tekitas lõpulauluna kõlanud  „ Ärgake Baltimaad!“

Elavas esituses ühislaul lätlaste, leedukate ja eestlaste noorte artistide poolt ning kõrgele peade kohale tõstetud tõrvikud mõjusid meeltülendavalt.

 

Kindlasti oli tegemist sellise üritusega, mis tekitab positiivset meeleolu ja rahvuslikku ühtekuuluvust. Julgen väita, et kõik kohalolnud said just selle pisikese „süsti“, mis aitab meil olla veidikene parem kui eile. Ja siin ei saanud  takistuseks ka spontaanselt ürituse lõpetanud tugev vihmasadu.

FastLion CMS

Viljandi taaskord kaardil

Viljandi taaskord kaardil

Meeleolukal kontserdil esitati selle aja märgilise tähendusega laule kaasaegses aranzeeringus, kui ka päris uusi lugusid Esitajateks olid Lea Liitmaa, Karl Erik Taukar, Liis Lemsalu, Ultima Thule, Triinu Taul, Kõrsikudl jt 23. augustil toimus Viljandi lauluväljakul suurkontsert Balti kett 25. Kohale kogunenud tuhandete eri vanuses inimeste meeleolu oli ülev.

Viljandi taaskord kaardil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse