Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aastapäev seenemetsas Aastapäev seenemetsas Viljandi jaoskonna 89. aastapäeval ei olnud pidulikke riideid, uhket torti ega pidupäevale omaseid kõnesid. Selle asemel olid hoopis korvid, seened, piknikulaud ja muidugi naiskodukaitsjad koos teiste pidulistega. Teine on see, et kõik meid ümbritsev on imeline“ (Albert Einstein) Kuulujutu mäng pakkus kuulujatele lõbu! Foto: NKK Sakala ringkond ← Eelmine Viljandi taaskord kaardil Järgmine → Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel! Aastapäev seenemetsas

Aastapäev seenemetsas

Margit Rei 15. sept. 2014

Viljandi jaoskonna 89. aastapäeval ei olnud pidulikke riideid, uhket torti ega pidupäevale omaseid kõnesid. Selle asemel olid hoopis korvid, seened, piknikulaud ja muidugi naiskodukaitsjad koos teiste pidulistega.

Aastapäev seenemetsas
Punase kärbseseene jätsime metsa. Foto: NKK Sakala ringkond

Tähistasime väärikat jaoskonna asutusaega pühapäeval, 14. septembril Rassil asuvas Saeveski metsaonnis ja matkarajal. Sihtkohta sõitsime kaitseliidu DAF kastis ja see oli nii mõnelegi esmakordne (tolmune, logisev, aga ikkagi väga tore) kogemus.


Sihtkohta jõudes läbisime alustuseks Age Alase juhendamisel 9 km pikkuse Saarjõe matkaraja.

Aastapäev seenemetsas
Seenehuvilised uurimisretkel. Foto: NKK Sakala ringkond

Loomulikult ei jätnud keegi koju seenekorvi. Korvid ja panged said matkarajal kõndides märkamatult kuhjaga söögiseeni täis korjatud.

Sel sügisel ei üllata seenterohkus enam vist ühtki eestimaalast. Küll aga jõudsime üllatuda väga erinevate tundmatute seente üle. Neid oli rohelisi ja siniseid ja väänduvaid ja igasuguseid. Jätsime need targu metsa, sest ainult seal on nad omal kohal.

Ja nii mõnigi, kellel korvist väheseks jäi, valmistas seljas olnud riideesemetest endale täiendava seenekandmise vahendi. Tänu Agele saime teada nii mõndagi uut Eestimaa taimedest ja loomadest. Näiteks selgitas ta, miks haavalehed värisevad, milline on Eesti vanim puu ja kui laisk võib olla võidas (või kas teate, kes see võidas üldse on?)
Peale retke matkarajal, ootas meid kaetud laud ja vardas grillitud vorstid, samuti kohv ja kringel. Kui kõhud olid täidetud, tegime Lembe eestvedamisel mõned seltskondlikud mängud.

Ja oligi käes aeg hakata Viljandi poole tagasi liikuma.

Aastapäev seenemetsas
Aastapäev seenemetsas

Tagasi sõites tõdesime, et sellisel viisil aastapäeva pidamine on päris tore. Avaldati arvamust, et ka tuleval aastal võiks aastapäeva pidada looduses.


Viljandi jaoskonna juhatus tänab kõiki, kes üritusest osa võtsid! Erilised tänud Agele ja meie autojuht-kokale.
„Elada võib kahte moodi: Üks on nõndaviisi, justkui poleks miski ime. Teine on see, et kõik meid ümbritsev on imeline“ (Albert Einstein)

Aastapäev seenemetsas
Kuulujutu mäng pakkus kuulujatele lõbu! Foto: NKK Sakala ringkond

FastLion CMS

Aastapäev seenemetsas

Aastapäev seenemetsas

Punase kärbseseene jätsime metsa Foto: NKK Sakala ringkond Tähistasime väärikat jaoskonna asutusaega pühapäeval, 14 Viljandi jaoskonna 89. aastapäeval ei olnud pidulikke riideid, uhket torti ega pidupäevale omaseid kõnesid. Selle asemel olid hoopis korvid, seened, piknikulaud ja muidugi naiskodukaitsjad koos teiste pidulistega.

Aastapäev seenemetsas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse