Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades Vastlapäev tuli kinnisilmi ja Pühapäeval, 22. veebruaril toimus järjekordne Tallinna ringkonna spordigrupi poolt korraldatav lustlik vastla-spordipäev. Pildid galeriis - ühistöö ← Eelmine Persoonilugu 1: Merike Jürjo Järgmine → Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades vastlapäev

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

Signe, Akadeemiline jaoskond 3. märtsil 2009

Pühapäeval, 22. veebruaril toimus järjekordne Tallinna ringkonna spordigrupi poolt korraldatav lustlik vastla-spordipäev.

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

Seekordne spordivõistlus leidis aset samuti Männiku lasketiirus, kuhu kogunesid osalejad põhja, lääne ja akadeemilisest jaoskonnast. Võistlus sai alguse õhkrelvast laskmisega, kus igale võistkonnaliikmele anti viis laskevõimalust. Võistkondlikult parim oli laskmises põhja jaoskond, kes kogusid kamba peale kokku 174 punkti.
II tulemus laskmises akadeemiline I võistkond - 159 punkti
III koht lääne jaoskonna võistkonnal - 147 punkti
Peale esimest ala kogus Akadeemiline II jaoskond 110 punkti.
Võistlejate seas leidus ka neid, kel relvast laskmise kogemus oli esmakordne, mis väljendus mingil määral ka tulemustes. Kuid kindlasti andis see indu tulevikus sellel alal edasi areneda.

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

Vastlapäevale kohaselt tuli mõõtu võtta ka pikima liu laskmises, mille tulemuse hindamisel läks arvesse nii liu pikkus kui ka aeg naasmiseks stardipunkti. Pikima liuga said sel aastal hakkama akadeemilise jaoskonna II võistkonna neiud, kes olid ka kiireimad. 
II tulemus akadeemiline I võistkonnal
III tulemus põhja võistkonnal
IV tulemus liu pikkuses ja ajas oli lääne võistkonnal.

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

Vastlaürituse teatevõistlus, mis koosnes miinivälja ületamisest, vahtkummist granaadi viskamisest, köiest ruudu tegemisest ja luuletuse kirjutamisest, nõudis võistlejatelt osavust, loomingulisust  ja eelkõige  head meeskonnatööd.  Miinivälja läbimiseks oli moodustatud ristkülikukujuline ala, kuhu oli pandud takistused ning mida tuli ületada võistkondade liikmetel kinnisilmi, kusjuures üks liige igast võistkonnast oli juhendajaks, kelle silmi ei seotud kinni. Päris naljakas ja lustlik „kompimine“ oli igatahes.  Järgmiseks etapiks oli luuletuse väljamõtlemine, kusjuures luuletus pidi olema retsept, mille järgi saaks valmistada vastlakukleid. Aga mitte kõik luuletused ei vastanud korraldajate poolt ettekirjutatud kriteeriumitele. Alljärgnevalt luuletused, mille käekiri oli arusaadav ja loetav:

Pärm, piim kokku sega,
suhkur, sool juurde lisa,
siis kaussi kalla jahu
ja vaata, et tainas kasvada mahuks.
Lasta seista tundi-paar,
siis peaks tainas olema klaar.
Pätsid parajad vormi siis,
ahjuplaadile laota nii.
Samal ajal vahusta vahukoor
kui tahad, otsi välja moos.
Kui kuklid valmis, kaunista 
ja lase hea maista.    
(lääne) 
.......................
Meie mitte kokkamaie,
Lähme poodi shoppamaie,
Saiakukli ostemaie,
Kassas raha maksemaie,
Kodus vahukoore kloppimaie,
Suhkur sisse segamaie,
Kukli pooleks lõikemaie,
Vahukoorta täitemaie
Ja siis mõnusasti maitsemaie. 
(akadeemiline II)
.......................
Ostkem poest me taignarulli,
keerame neist kuklid mulli,
lükkame nad ahju sooja, 
et saaks rõõmu kuklisööja,
klopime nüüd vahukoort, 
juurde suhkur ja veidi hoolt,
peale vahukoorest mütsike, 
et saaks süüa jütsike.
(akadeemiline I)
 
Teatevõistluse kolmandaks alaks oli granaadivise. Vahtkummist granaadi vise osutus kõikidele võistlejatele ikka parajaks pähkliks. Ükskõik, mis viskevõtet kasutati, tulemust kirja ei saanud keegi, kuna lihtsalt ei suudetud vistata sektorisse, mis korraldajate poolt oli ette valmistatud.

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

Köiest ruudu tegemisel seoti jälle me silmad kinni, anti kätte segiaetud köis, millest tuli võimalikult kiiresti moodustada ruut nii, et keegi võitlejatest köiest kordagi lahti ei lase. 
Teatevõistlus andis järgmised kohad:
1.    Akadeemiline I võistkond
2.    Akadeemiline II võistkond
3.    Lääne võistkond 
4.    Põhja võistkond

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

Spordiürituse viimaseks alaks oli orienteerumine, kus tuli kompassi abiga läbida viis märgistatud punkti, kuhu oli ära peidetud vastlapäeva puudutavad küsimused ja ka järgmise punkti suund ja kaugus. Kõige kiiremini läbis trassi akadeemilise jaoskonna I võistkond, kes pälvis ka kogu võistluse võidu. Paremuselt teise koha saavutas põhja jaoskonna võistkond, kolmanda akadeemiline II võistkond ja neljanda lääne jaoskonna võistkond. 

Kogu võistluse paremusjärjestus oli järgmine:
1.    Akadeemiline I võistkond
2.    Põhja võistkond
3.    Akadeemiline II võistkond
4.    Lääne võistkond

Täname korraldajaid meeldejääva ja professionaalselt korraldatud ürituse eest.


Pildid galeriis - ühistöö

FastLion CMS

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja

Seekordne spordivõistlus leidis aset samuti Männiku lasketiirus, kuhu kogunesid osalejad põhja, lääne ja akadeemilisest jaoskonnast Võistlus sai alguse õhkrelvast laskmisega, kus igale võistkonnaliikmele anti viis laskevõimalust Pühapäeval, 22. veebruaril toimus järjekordne Tallinna ringkonna spordigrupi poolt korraldatav lustlik vastla-spordipäev.

Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades

vastlapäev
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse