Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst 14. -15. märtsil toimunud baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulile tuli kohale 26 usinat õppurit. Siinjuures tänud toitlustajatele! Pildid: ühistöö Baasväljaõpe ← Eelmine Vastlapäev tuli kinnisilmi ja luuletades Järgmine → Persoonilugu 2: Pirjo Land Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst organisatsiooniõpe; baasväljaõpe

Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst

Jaanika Palm, lääne jsk 23. märtsil 2009

14.-15. märtsil toimunud baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulile tuli kohale 26 usinat õppurit.

Alustuseks ja üksteise paremaks tundmaõppimiseks tegime ühe tutvumisbingo. Kersti jagas laiali bingotabeli, kuhu oli õigesse lahtrisse vaja kirjutada õige nimi. Et ülesanne veelgi keerulisem oleks, olid lahtrites ka küsimused, mida tuli õige nime leidmiseks klassiruumis ringi liikudes ja inimestega tutvudes kaasõppuritele esitada. 

Küsimused olid näiteks sellised: „Kes laskis sellel vastlapäeval liugu?“, „Kelle eesnimi algab sama tähega nagu sinul?“. Kui leidsime inimese, kes vastas küsimusele jaatavalt, siis saimegi tema nime bingoväljale märkida. 

Kui tutvus tehtud, asusime õppuste juurde. Esimese poole päevast haris meid nooremveebel Gert Kaju. Meile anti ülevaade Eesti Vabariigi riigikaitsest, selle poliitikast, juhtimisest jms. Edasi jätkasime Eesti Kaitseväge tutvustava loenguga, kus vast kõige rohkem põnevust tekitasid auastmed.

Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst
Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst

Päeva teine pool algas riviõppega. Segadust ja sagimist tekitasid käsklused: „Ühte kolonni paigale!“ ja „Ühte viirgu paigale!“ Ei tule ju kiirelt meelde, mis see kolonn ja mis viirg on. Aga hakkama saime! Harjutatasime pöördeid, taktisammu ja tervitusi. Üldiselt jäi õpetaja Maris meiega rahule.

Päeva viimased loengud olid Naiskodukaitse ajaloost, struktuurist ja juhtimisest. Olin ise enne Naiskodukaitsesse astumist uurinud päris palju materjali ja avastasin loengus veel väga palju uut ja huvitavat.

Teine õppepäev hakkas peale mõnusa hommikusöögiga, taustaks mängis film Naiskodukaitsest. Loengutes kuulasime ülevaateid ühenduse liikmeskonnast, sisemisest korraldusest, erialadest ja sellest, kuidas tegevusi planeerida. Loomulikult ei lastud meil kõike seda passiivselt kuulata. Saime ise küsida, oma kogemuste põhjal kaasa rääkida ja murda pead ka meile antud ülesannete kallal.

Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst

Päev lõppes nii-öelda väikese moedemonstratsiooniga, kus meile selgitati vormi kandmise korda. Saime vägagi selgeks, kuidas pidulikku ja välivormi kindlasti kanda ei tohi.

Kokkuvõttes oli tegu väga intensiivse ja kasuliku koolitusega maitsvate lõunate ja vahepaladega. Siinjuures tänud toitlustajatele!

Pildid: ühistöö

FastLion CMS

Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst

Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst

Alustuseks ja üksteise paremaks tundmaõppimiseks tegime ühe tutvumisbingo Kersti jagas laiali bingotabeli, kuhu oli õigesse lahtrisse vaja kirjutada õige nimi 14.-15. märtsil toimunud baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulile tuli kohale 26 usinat õppurit.

Organisatsiooniõpe kinnistas teadmisi NKKst

organisatsiooniõpe; baasväljaõpe
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse