Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vasak üle parema ja siis sama teise poolega Vasak üle parema ja „Räägi inimestega!“, on keegi tark kunagi öelnud. Ja nii siis juhtus, et rääkides inimestega kuulsin huvitavat fakti - värske tuttav, Margit Odar, väikeste lastega kodune proua, on õppinud käsitööline. Kohe hakkas kelluke helisema ja mõeldes meie õpihimulistele Keila jaoskonna naistele küsisin: „Ka sa oleksid valmis tulema meid õpetama?“. Vastusest „jah“ läks liikvele organiseerimise vanker: leida ruum, kutsuda kokku oma jaoskonna liikmed, saata kutsed teistele jaoskondadele, kodutütardele ja meie sõpradele, teha plakat ning levitada infot. Aitäh Keila Noortekeskusele klassiruumi eest! Aitäh Margit, õpetamast! Aitäh osalejatele õppimast! ← Eelmine Tule käsitöö töötuppa! Järgmine → Hea seltskonnaga ajalugu õppimas Vasak üle parema ja siis sama teise poolega

Vasak üle parema ja siis sama teise poolega

Pille-Riin Moilanen 28. mail 2013

„Räägi inimestega!“, on keegi tark kunagi öelnud. Ja nii siis juhtus, et rääkides inimestega kuulsin huvitavat fakti - värske tuttav, Margit Odar, väikeste lastega kodune proua, on õppinud käsitööline. Kohe hakkas kelluke helisema ja mõeldes meie õpihimulistele Keila jaoskonna naistele küsisin: „Ka sa oleksid valmis tulema meid õpetama?“. Vastusest „jah“ läks liikvele organiseerimise vanker: leida ruum, kutsuda
kokku oma jaoskonna liikmed, saata kutsed teistele jaoskondadele, kodutütardele ja meie sõpradele, teha plakat ning levitada infot.

Vasak üle parema ja siis sama teise poolega
Vasak üle parema ja siis sama teise poolega

Kaks nädalat tegutsemist ja oligi käes õhtu, millele oli planeeritud käepaelade punumise töötuba. Margit koos kahe vahva abilisega oli esimesena kohal, kaasas nööre, paelu, pärleid ja huvitavaid raamatuid lappamiseks. Keila Noortekeskusesse kogunes lõbus seltskond  õppureid: naiskodukaitse liikmed, külalised ja üks vapper kodutütar.

 

Nöörid said välja valitud, sobivad jupid lõigatud ning punumine võis alata. Polnudki nii lihtne kui võis arvata. Vähemalt alguses mitte. Parem ja vasak puha segi. Vasak üle parema ja siis sama teise poolega... No saa nüüd aru!

 

Aga kui nipi kätte said, oli lust näha kuidas töö edeneb. Uue oskuse omandamine on alati rõõm. Liiatigi nii praktilise oskuse. Paelu nööre ikka vaja ühendada ja kaunistada.

 

Margit näitas  kahte erinevat punumise võtet ning esemeid, mida nendega teha saab. Ka oli Margitil pakkuda mitu taaskasutamise ideed, mis tänulikult kõrva taha pandi ja kindlasti ellu viiakse.

 

Töötoa lõpuks oli valminud  arvestatav hulk käepaelu ja võtmehoidjaid, mis auhindadena Keila päeva loteriis välja mängitakse.

 

Aitäh Keila Noortekeskusele klassiruumi eest!

Aitäh Margit, õpetamast!

Aitäh osalejatele õppimast!

Vasak üle parema ja siis sama teise poolega

FastLion CMS

Vasak üle parema ja

Vasak üle parema ja

Kaks nädalat tegutsemist ja oligi käes õhtu, millele oli planeeritud käepaelade punumise töötuba Margit koos kahe vahva abilisega oli esimesena kohal, kaasas nööre, paelu, pärleid ja huvitavaid raamatuid lappamiseks „Räägi inimestega!“, on keegi tark kunagi öelnud. Ja nii siis juhtus, et rääkides inimestega kuulsin huvitavat fakti - värske tuttav, Margit Odar, väikeste lastega kodune proua, on õppinud käsitööline. Kohe hakkas kelluke helisema ja mõeldes meie õpihimulistele Keila jaoskonna naistele küsisin: „Ka sa oleksid valmis tulema meid õpetama?“. Vastusest „jah“ läks liikvele organiseerimise vanker: leida ruum, kutsudakokku oma jaoskonna liikmed, saata kutsed teistele jaoskondadele, kodutütardele ja meie sõpradele, teha plakat ning levitada infot.

Vasak üle parema ja siis sama teise poolega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse