Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hea seltskonnaga ajalugu õppimas Hea seltskonnaga ajalugu õppimas 20. juulil 1718 rajas tsaar Peeter Esimene Rogerwiecki lahe kaldale sadamamuuli- seda kuupäeva loetakse linna asutamispäevaks. 1876-1918 tegutses siin merekool, mille on lõpetanud esimene Eesti admiral Johan Pitka. Nõukogude Liidu ajal oli see suletud sõjaväelinn, linnas asus tuumaallveelaevade õppekeskus, kus valmistati ette ligi 500 ohvitseri aastas. Kas juba arvasite ära, mis linnast on jutt? ← Eelmine Vasak üle parema ja siis sama teise poolega Järgmine → Koostööst sünnib edu ehk Tallinna ja Harju ühine avalike suhete õppepäev Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

Pille-Riin Moilanen

20.juulil 1718 rajas tsaar Peeter Esimene Rogerwiecki lahe kaldale sadamamuuli- seda kuupäeva loetakse linna asutamispäevaks. 1876-1918 tegutses siin merekool, mille on lõpetanud esimene Eesti admiral Johan Pitka. Nõukogude Liidu ajal oli see suletud sõjaväelinn, linnas asus tuumaallveelaevade õppekeskus, kus valmistati ette ligi 500 ohvitseri aastas. Kas juba arvasite ära, mis linnast on jutt?

Hea seltskonnaga ajalugu õppimas
Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

Paldiski - see ta on.

 

Need ja muud huvitavad faktid saime teada ajaloo orienteerumismängu käigus, millest osa võtma olid koondunud naised Keilast ja Paldiskist koos lastega. Leidsime kurikuulsa Pentagoni ehk allveelaevade õppekeskuse asukoha, külastasime jaamahoonet, merekooli, Nikolai ja Georgi kirikuid, Peetri Tolli. Otsisime salakäiku, viisime kirja Baskiiri rahvuskangelasele Salavat Julajevile ja lõime kulpi admiral Pitkale.

 

Kõiki ajaloolisi maju ja isikuid  nende kunagises hiilguses saime näha fotonäitusel.

 

Orienteerumismäng algas ja lõppes Amandus Adamsoni muuseumis. Uurisime

meie kuulsaima skulptori loomingut ja elu-olu, kuid imetlesime ka muuseumisõprade joonistusi ja plastikat. Lastele pakkus palju huvi Paldiski kaunis loodus ja muuseumiõuel olev ülespanek käegakatsutavat kunsti.

 

Oli kordaläinud päev, palju positiivseid emotsioone ja uusi teadmisi. Sellega võib öelda et ürituste sari  „Tunne oma kodukanti“ on avatud ning ootab peagi järge.

Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

FastLion CMS

Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

Paldiski - see ta on Need ja muud huvitavad faktid saime teada ajaloo orienteerumismängu käigus, millest osa võtma olid koondunud naised Keilast ja Paldiskist koos lastega 20.juulil 1718 rajas tsaar Peeter Esimene Rogerwiecki lahe kaldale sadamamuuli- seda kuupäeva loetakse linna asutamispäevaks. 1876-1918 tegutses siin merekool, mille on lõpetanud esimene Eesti admiral Johan Pitka. Nõukogude Liidu ajal oli see suletud sõjaväelinn, linnas asus tuumaallveelaevade õppekeskus, kus valmistati ette ligi 500 ohvitseri aastas. Kas juba arvasite ära, mis linnast on jutt?

Hea seltskonnaga ajalugu õppimas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse