Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vanavanemate päev Pärnus Vanavanemate päev Pärnus Esmaspäeval, 14. septembril 2015 tähistab Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond vanavanemate päeva, mille eesmärgiks on väärtustada vanavanemate rolli ühiskonnas ja ühendada omavahel kaks erinevat põlvkonda läbi koostegemise. ← Eelmine Meenutusi Pärnumaa ringkonna enesekaitselaagrist Järgmine → Vanavanemate päeva järelkaja Vanavanemate päev Pärnus

Vanavanemate päev Pärnus

Kristin Mei 13. sept. 2015

Esmaspäeval, 14. septembril 2015 tähistab Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond vanavanemate päeva, mille eesmärgiks on väärtustada vanavanemate rolli ühiskonnas ja ühendada omavahel kaks erinevat põlvkonda läbi koostegemise.

Esmaspäeval, 14. septembril 2015 tähistab Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond vanavanemate päeva, mille eesmärgiks on väärtustada vanavanemate rolli ühiskonnas ja ühendada omavahel kaks erinevat põlvkonda läbi koostegemise.

Vanavanemate päev on alates 2010. aasta jaanuarist riiklik tähtpäev Eestis, mida ametlikult tähistatakse septembri teisel pühapäeval. Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest.


Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad ning tihendaks eri põlvkondade vahelist suhtlemist. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna.

 

Vanavanemate päeva tähistatakse ka mujal maailmas. 1979. aastal seadustas president Jimmy Carter oma allkirjaga vanavanemate päeva rahvuspühana Ameerika Ühendriikides. Ameeriklastel langeb tähtpäev eestlastega samale ajale. Vanavanemate päeva tähistatakse kas riikliku tähtpäevana või rahvuspühana ka Kanadas, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas, Inglismaal. Kõik riigid tähistavad seda päeva erinevatel kalendrikuudel. Kui Eestis on tegemist ilmaliku tähtpäevaga, siis Poolas on vanavanemate päev seotud katoliku kiriku usupühaga.

 

Naiskodukaitse poolt korraldatav vanavanemate päev toimub Pärnus Raba tn lasketiirus ja selle ümbruses algusega kell 16.00 ning kestab 2 tundi. Õhtupoolik on sisustatud erinevate tegevustega, mis on suunatud kõikidele vanavanematele ja lastele, et veeta üheskoos mõnusalt aega.

FastLion CMS

Vanavanemate päev Pärnus

Vanavanemate päev Pärnus

Esmaspäeval, 14 septembril 2015 tähistab Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond vanavanemate päeva, mille eesmärgiks on väärtustada vanavanemate rolli ühiskonnas ja ühendada omavahel kaks erinevat põlvkonda läbi koostegemise Esmaspäeval, 14. septembril 2015 tähistab Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond vanavanemate päeva, mille eesmärgiks on väärtustada vanavanemate rolli ühiskonnas ja ühendada omavahel kaks erinevat põlvkonda läbi koostegemise.

Vanavanemate päev Pärnus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse