Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vanavanemate päeva järelkaja Vanavanemate päeva järelkaja Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond tähistas 14. septembri pärastlõunal Pärnus Ülejõel lasketiiru juures vanavanemate päeva. Foto: Liina Toome ← Eelmine Vanavanemate päev Pärnus Järgmine → Pärnumaa esmaabigrupp käis apteegis Vanavanemate päeva järelkaja

Vanavanemate päeva järelkaja

Karmen Vesselov

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond tähistas 14. septembri pärastlõunal Pärnus Ülejõel lasketiiru juures vanavanemate päeva.

Vanavanemate päeva järelkaja
Foto: Margit Kaur

Vanavanemate päev on olnud Eesti riiklikus tähtpäevakalendris juba viis aastat. Idee seda tähistama hakata tuli soovist tõsta enam ausse suhteid vanavanematega.


Tegusa õhtupooliku ettevalmistuses ja läbiviimises osalesid kõik Pärnumaa Naiskodukaitse erialagrupid. Lisaks neile olid kaasatud ka Kaitseliidu Pärnumaa maleva Rae rühm ning piirkonna noorkotkad ja kodutütred. Kõik meeskonnad said ülesandeks sisustada oma valdkonna teemaline tegevuspunkt.

 

Ürituse toimumise päeval oli Pärnus suurepärane päikseline ja tuulevaikne varasügisene ilm. Lasketiirus ja selle ümbruses algasid ettevalmistused juba tunde varem, et meie suursündmuse alguseks kõik valmis oleks. Juba enne algust olid esimesed uudistajad kohal ja said alustada tegevuspunktide läbimisega.

Vanavanemate päeva järelkaja
Foto: Liina Toome

Avalike suhete grupil oli ette valmistatud väike Naiskodukaitse tegevust ja sümboolikat tutvustav viktoriin. Vastajad said meie tegevuse ja olemuse kohta nii mõndagi teada ning samamoodi saime meie teada, milline mulje on organisatsioonist väljaspool. Näiteks arvasid üllatavalt paljud vastajad seda, et üks neljast baasväljaõppe moodulist peaks kindlasti olema elujäämiskursus. Ju me näeme siis nii elujõulised välja...


Kõige enam kõneainet ja arutlust pakkus toitlustusgrupi ülesanne. Nimelt oli Monika küpsetanud valmis 120 muffinit, mille 13 koostisosa tuli koogimekkijail ära arvata. Tervet retsepti ei teadnud küll keegi, aga soovijad said pärast oma ponnistusi küpsetusjuhendi kaasa.

Vanavanemate päeva järelkaja
Foto: Liina Toome
Vanavanemate päeva järelkaja
Foto: Liina Toome

Meditsiinigrupp avaldas oma punktis saladusi ja näitas parameediku seljakoti sisu. Kõik huvilised said ka ise kätt proovida ja kõrva taha panna vajalikke teadmisi esmaabist. Meditsiinipunkti kõrval oli külaline ravimifirmast B. Braun tutvustamas tänapäevase koduapteegi haavahooldusvahendeid.

 

Side- ja staabirgupil oli välja pandud kaks ülesannet. NATO tähestiku koodsõnade mõistatuse lahendamine käis kiiresti. Raadiojaama teel 5-10-aastaste laste Legoauto kokkupaneku juhendamine aga nii libedalt ei läinud ning sellega veedeti aega isegi pea tund. Auto saadi siiski lõpuks kokku ja mitu peret said hea kogemuse tööst raadiojaamadega.


Spordigrupp oli kaasa võtnud sel aastal väga popiks saanud kettagolfi taldrikud ning andis koos kettaviskamise kogemusega ka teadmisi meie spordigrupi tegemistest.


Kaitseliidu Rae rühma härrad juhatasid aga huvilised lasketiiru, kus õhupüssi said paugutada nii vanad kui noored. Lasketiir oli kindlasti üks põnevamaist punktidest, sest seal oli pidevalt järjekord. Mõnel täpsuslaskuril oli viimasest märkilaskmisest möödas aastakümneid, osadele aga oli see hoopiski esimene kokkupuude päris püssiga. Tegevuspunkti läbinud said oma märklehed kaasa ning nii mõnigi võis oma täpsuse üle uhkust tunda.


Noorkotkaste ja kodutütarde seltskonnast kostis kõige enam kaasaelamist ja naeru. Nende põnevad võistlusmängud pani proovile vanavanemate ja lapselaste kiiruse, osavuse ja nutikuse.


Üritusele saabudes said kõik külalised endale kupongi, kuhu olid märgitud tegevuspunktide nimetused. Kupongile viis märget saanuid tunnustati šokolaadimedali või -lepatriinuga ning see tegi kõigi tuju veelgi paremaks. 
Enne lahkumist said osalejad hea kõhutäie kohapeal katlas valminud sõdurisuppi, mis oli külaliste sõnul imemaitsev ja hea lõpp toredale päevale. Naiskodukaitsjaid tänati ning kinnitati, et selline üritus võiks traditsiooniks saada.


Korraldajate hinnangul läks esmakordselt läbi viidud vanavanemate päeva üritus väga hästi korda. Oodatud sajakonna osaleja asemel oli rahvast umbes kaks korda rohkem, aga see ei tekitanud liigset koormust. Erialagrupid võtsid oma ülesannet tõsiselt ja said tööga hästi hakkama, samuti toimis ka koostöö Kaitseliidu ja noorteorganisatsioonidega. Seetõttu on ringkond asunud juba järgmise aasta vanavanemate päevaks ideid koguma.

Vanavanemate päeva järelkaja
Foto: Liina Toome

FastLion CMS

Vanavanemate päeva järelkaja

Vanavanemate päeva järelkaja

Foto: Margit Kaur Vanavanemate päev on olnud Eesti riiklikus tähtpäevakalendris juba viis aastat Idee seda tähistama hakata tuli soovist tõsta enam ausse suhteid vanavanematega Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond tähistas 14. septembri pärastlõunal Pärnus Ülejõel lasketiiru juures vanavanemate päeva.

Vanavanemate päeva järelkaja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse