Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Valmisid lilled ja südamed Valmisid lilled ja südamed Veebruari viimasel päeval kogunes kümme usinat naist Sakala maleva staapi käsitööd tegema. Seekordse „Naisteka“ raames väljakuulutatud ürituse teemaks oli „Ise tehtud , hästi tehtud“. Foto: NKK Sakala ringkond ← Eelmine Riigi sünnipäevapidu lumikellukestega Järgmine → Ühe võrra rikkamad Valmisid lilled ja südamed

Valmisid lilled ja südamed

Ülle Riiner, Sirli Rull 4. märtsil 2014

Veebruari viimasel päeval kogunes kümme usinat naist Sakala maleva staapi käsitööd tegema. Seekordse „Naisteka“ raames väljakuulutatud ürituse teemaks oli „Ise tehtud , hästi tehtud“.

Valmisid lilled ja südamed
Foto: NKK Sakala ringkond

Et naiselikke  traditsioone põlvest põlve edasi kanda ja mitte oma esivanematele alla jääda, otsustati ka kiirel infotehnoloogia sajandil  midagi

I S E   ä r a  t e h a. Muidugi saab ju kaarte printerist ühe arvutiklõpsuga välja lasta ning kaubandus pakub järjest rohkem uhkemaid ehteid ning aksessuaare. Ent juba meie esivanemad valmistasid endale ise rõivaid ja ehteid ning meie pole ju sugugi kehvemad!

 

Oma hinnalisi kogemusi jagasid meiega Antonina Eek ja Age Alas. Et tänapäevaga veidikenegi kaasas käia, ei olnud ka meie laual looduslikku savi, materjalid ja tehnoloogia olid kaasajastatud ja nö uues kuues.

Valmisid lilled ja südamed
Foto: NKK Sakala ringkond

Õpitoas saime kõigepealt  aimu, kuidas polümeersavist ehteid valmistada. Igaüks visandas mõttes idee, mis värvides ja missuguse kujuga võiks ehe olla. Seejärel valisime värvid ja mustri. Algajatena saime inspiratsiooni hankimiseks vaadata erinevad näidiseid ja raamatuid.

 

Ehetest valmisid naistele omased kaelakeed, kõrvarõngad, prossid ja talismanid. Juhendaja Antonina valvsa ja õpetliku pilgu all muutus nii mõnigi pisut kahvatum lilleõis imeilusaks roosiks ning lilled sai endale külge tolmukad ja kõrvarõngasteks mõeldud ripatsid muutsid oma kuju. Kui algul tundusid ideed visalt tulema, siis mida aeg edasi, seda rohkem ja rohkem tekkis ideid, mida võiks savist voolida. Kiirelt täitus ahjuplaat isevalmistatud ehetega ja oligi aeg ehted ahju küpsema viia.

Valmisid lilled ja südamed
Foto: NKK Sakala ringkond
Valmisid lilled ja südamed

 

 

Kiire kohvipaus, tükike stritslit põske ja senikaua kuni ehted ahjus, asusime teise teema: nõeltehnikas kaartide meisterdamise kallale.  Kaartide valmistamiseks oli vaja ainult paksemat paberit, nõela ja pesušvammi. Nõeltega torkides valmisid värvilistele paberitele lillede motiividega õnnitluskaardid, erinevate sümbolite, vapi kujutiste ning loomadega kaardid. Õige varsti oli käes aeg,  mil saime üheskoos imetleda valminud ehteid.

 

Kaardid valmis, ehted küpsetatud ning pea ideedest ja mõtetest tulvil, mida kõike veel iseseisvalt teha -  nii lõppes tore ja hariv töönädala õhtu staabis.

Valmisid lilled ja südamed
Foto: NKK Sakala ringkond
Järgmine →
Ühe võrra rikkamad

FastLion CMS

Valmisid lilled ja südamed

Valmisid lilled ja südamed

Foto: NKK Sakala ringkond Et naiselikke traditsioone põlvest põlve edasi kanda ja mitte oma esivanematele alla jääda, otsustati ka kiirel infotehnoloogia sajandil midagi I S E ä r a t e h a Muidugi saab ju kaarte printerist ühe arvutiklõpsuga välja lasta ning kaubandus pakub järjest rohkem uhkemaid ehteid ning aksessuaare Veebruari viimasel päeval kogunes kümme usinat naist Sakala maleva staapi käsitööd tegema. Seekordse „Naisteka“ raames väljakuulutatud ürituse teemaks oli „Ise tehtud , hästi tehtud“.

Valmisid lilled ja südamed

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse