Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond avab täna jaoskonna asutajale Elsa Kotlile pühendatud näituse, mis viib vaatajaid ringkäigule sajanditagusesse Väike-Maarjasse. Ajalugu Tähtpäevad ← Eelmine Väike-Maarja naiskodukaitsjad kinkisid sügava puudega poisile toetava tooli Järgmine → Elsa Kotli lugu vormistati näituseks Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega

Kristel Kitsing 7. sept. 2017

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond avab täna jaoskonna asutajale Elsa Kotlile pühendatud näituse, mis viib vaatajaid ringkäigule sajanditagusesse Väike-Maarjasse.

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega
Elsa Kotli. Foto Erakogu

Näitus avatakse pidulikult Väike-Maarja seltsimajas kell 18 ja tervitama on lubanud tulla Väike-Maarja vallavanem, Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto, Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proos, Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige Leane Morits ning Elsa Kotli lapselapsed Anu ja Malle Kotli.

 

Elsa Kotli elulugu kajastav näitus on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale. „Ülespandu on väga põnev. See fotomaterjal ja organisatsiooni 90. sünnipäev sobivad väga hästi kokku,“ sõnas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver, kelle sõnul on näitusel näha tolleaegset elu-olu ja Väike-Maarja hooneid, aga ka näiteks Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutamise lugu.

 

Nimetatud ekspositsioonide kõrval saab avamispäeval uudistada Elsa Kotli bareljeefi, tema teenetemedaleid ning usina naiskodukaitsja käsitööd.

 

Elsa Kotli eluloost pajatavate piltide koopiad annetas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale tema lapselaps Anu Kotli. Näituse panid kokku Väike-Maarja naiskodukaitsjad, saksakeelse materjali tõlkimisel oli abiks ka Naiskodukaitse ajalookomisjon.             

 

Kaemist väärt väljapanek jääb Väike-Maarja seltsimajja üles septembri lõpuni.

 

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond oli Viru ringkonna üks esimesi jaoskondi ja see asutati 13.12.1925, asutajaid liikmeid oli 33.

 

Elsa Kotli astus Naiskodukaitse liikmeks 13.12.1925, ta oli jaoskonna asutajaliige ja valiti jaoskonna esimeseks esinaiseks. Väike-Maarja jaoskonda juhtis ta kuni 1927. aastani. Hiljem tegutses ta abiesinaisena ja lihtliikmena ning  jaoskonna esinaisena taas alates 15.01.1936.

 

Elsa Kotli on pälvinud Naiskodukaitse teenetemärgi, Kaitseliidu Valgeristi III klassi hoolsusmärgi ja teda on tunnustatud Viru maleva märgiga 10 aastat teenistust.

 

 

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega
Fotol Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna juhatus aastal 1936: vasakult P. Sepp – abiesinaine, E. Loorits - abikirjatoimetaja, E. Kotli - esinaine, A. Mänd - kirjatoimetaja, E. Jürgenson – laekur.

FastLion CMS

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega

Elsa Kotli Foto Erakogu Näitus avatakse pidulikult Väike-Maarja seltsimajas kell 18 ja tervitama on lubanud tulla Väike-Maarja vallavanem, Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto, Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proos, Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige Leane Morits ning Elsa Kotli lapselapsed Anu ja Malle Kotli Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond avab täna jaoskonna asutajale Elsa Kotlile pühendatud näituse, mis viib vaatajaid ringkäigule sajanditagusesse Väike-Maarjasse.

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse