Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva Väike-Maarja jaoskond tähistab 90 Keskne sündmus toimub laupäeval, 13. veebruaril Väike-Maarja Seltsimajas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega. aastapäeval eksponeeriti Elsa Kotli teenetemärke Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva

Kristel Kitsing 11. veebr. 2016

Keskne sündmus toimub laupäeval, 13. veebruaril Väike-Maarja Seltsimajas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega.

Üritusel avatakse Väike-Maarja Seltsimajas fotonäitus ja toimub pidulik aktus. Külalised saavad näha Tiit Alte lavastatud näidendit „Avantüür“, jalga keerutada bändi „Alibi duo“ saatel ning osaleda heategevuslikus loteriis.

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna taasasutajad. Foto Ilve Tobreluts

Aastapäevale on Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri kutsel palutud senised koostööpartnerid, toetajad, sõbrad ja ka kõik Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna taasasutajad. 

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna 10. aastapäeva plakat aastast 1936. Foto Kristel Kitsing

Jaoskonna esinaist valdab pidupäeva eel hea tunne. Ta meenutab, et kui ta ise kunagi Naiskodukaitsest kuulis, ei osanud ta kõrvaltvaatajana organisatsiooni sisu näha. „Nüüd, mil olen kuus aastat Naiskodukaitses tegev olnud, saan öelda, et kui sa Naiskodukaitsesse astunud oled, saad aru, et need inimesed mõtlevad ühtemoodi, tegutsevad koos ühise eesmärgi nimel, aitavad ja toetavad teineteist ka organisatsioonivälises elus,“ rõhutas Mikiver. Ta usub, et ka enne jaoskonna taasasutamist, mil Väike-Maarja jaoskonna eestvedaja oli vaieldamatult Eesti ühe silmapaistvaima arhitekti Alar Kotli ema Elsa Kotli, oli Väike-Maarja jaoskonnas selline ühtekuuluvustunne, taoline mõtlemine ja tegutsemine.

 

Kolmekuningapäeval 2014. aastal kogunes tosinkond hakkajat naist Väike-Maarja muuseumi, et taasasutada Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond. Esimest korda alustas Väike-Maarja jaoskond tegevust juba 1926. aastal, olles tookord üks esimesena tegutsemist alustanud jaoskondi Virumaal.

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva
Väike-Maarja naiskodukaitsjad Kaitseliidu laagris Porkunis. Foto Väike-Maarja muuseumi arhiiv

FastLion CMS

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90

Üritusel avatakse Väike-Maarja Seltsimajas fotonäitus ja toimub pidulik aktus Külalised saavad näha Tiit Alte lavastatud näidendit „Avantüür“, jalga keerutada bändi „Alibi duo“ saatel ning osaleda heategevuslikus loteriis Keskne sündmus toimub laupäeval, 13. veebruaril Väike-Maarja Seltsimajas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega.

Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse