Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu Nädalavahetusel toimus Eismal Viru ringkonna vabatahtlike juhtide õppepäev, kus hoogsaid sõnumeid ja häid praktikaid kogunes Tallinnast, Raplast ja Tartust. Foto Kristel Kitsing Koostöö Õppused Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Väike-Maarja valla aasta ema on Elle Trei Järgmine → Viru ringkonna loomisest möödub 96 aastat Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu

Kristel Kitsing 27. mail 2021

Nädalavahetusel toimus Eismal Viru ringkonna vabatahtlike juhtide õppepäev, kus hoogsaid sõnumeid ja häid praktikaid kogunes Tallinnast, Raplast ja Tartust.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Viru ringkonna juhatuse liikmed tööhoos. Foto Kristel Kitsing

Viru maleva pealiku kolonelleitnant Jaanus Ainsalu ja Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga ülevaade andis teadmise, kuhu oleme teel ning mida meilt oodatakse.

 

Pealik Ainsalu rõhutas, et juhtmalevana on oluline olla teistele malevatele eeskujuks. „Oleme juhtmalev. Peame olema teistele suunanäitajaks. See on meie kohus!“ rõhutas Ainsalu oma ettekandes. Lisaks väljaöeldud ootustele jagus tal naiskodukaitsjate suunas ohtralt kiidusõnu, aga innustas seatud eesmärke alati lõpule viima. „Kui te mingi projekti teete, siis tehke see lõpuni. Asjadega tuleb lõpuni minna!“ rõhutas pealik.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Kolonelleitnant Jaanus Ainsalu rääkis naiskodukaitsjatele pandud ootustest. Foto Kristel Kitsing

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming rõhutas üle kui oluline on Naiskodukaitses iga liige ja tema panus ning kui oluline töö on inimestega jaoskonna tasandil.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming rõhutas iga naiskodukaitsja olulisust organisatsioonis. Foto Kristel Kitsing

Rapla ringkonna esinaise Nele Pernitsa poolt kokkupandud administreerimise põhidokumendid ja tekkinud arutelu oli vajalik varem administreerimiskursuse lõpetanutele kas meeldetuletuseks või uutele juhtidele vajalik õpimoment.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Nele Pernits rääkimas administreerimisest Naiskodukaitses. Foto Kristel Kitsing

Veel oli suurepärane võimalus tutvuda Tartu ringkonna esinaise Regina Kullamaa ja aseesinaise Monika Ristisaare poolt liikmete haldamise süsteemiga Tartu jaoskonna näitel.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Tartu ringkonna esinaine Regina Kullamaa jagamas Tartu ringkonna häid praktikaid. Foto Kristel Kitsing

Tapa jaoskonna esinaine Mare Ploompuu sõnul oli koolitus üle pika aja üks vaimuvärskendav ja motivatsiooni äratav kogemus. „Mulle meeldis väga Viru maleva pealiku hr Ainsalu sõnavõtt. Väga hästi ja ülevaatlikult olid ettekandesse põimitud meie ülesanded, mis vajavad aegajalt üle kordamist, meeldetuletust,“ tunnistas Ploompuu.

 

Samuti pidas Tapa jaoskonna esinaine äärmiselt inspireerivaks Tartu naiste eeskujul liikmete haldamise digidokumentatsiooni tutvustust. „See oli vau-emotsioon! Nii palju on tehtud tööd ja tulemus on vapustav!“ lisas ta kiitusena.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Mare Ploompuu sõnul (vasakul) oli õppepäev vaimuvärskendav ja motivatsiooni äratav. Foto Kristel Kitsing

Rakvere jaoskonna esinaine Kaja Tammeoks rääkis pärast koolitust, et mõtlemisainet on rohkem kui küll. „Kõige rohkem ohhetust ja ahhetust tõid endaga kaasa Tartu ringkonna naised Monika ja Regina, kes tutvustasid Tartu jaoskonna andmebaasi,“ sõnas Viru ringkonna 2020. aasta naiskodukaitsja. „Vot see oli võimas! Ega ise ei suuda eriti tajudagi kui suur ja aeganõudev töö see on olnud,“ kiitis ta Tartu naisi, kellel on Google Drives koostatud liikmete paremaks haldamiseks tabelid, sisestatud valemid ning muud olulist, et lihtsustada jaoskonna tööd.

 

Veel jäi Tammeoksale õppepäevalt kõlama ütlus, et iga organisatsioon on oma liikmete nägu. „Kui midagi ei meeldi, siis ei tasu ootama jääda, et äkki läheb paremaks, vaid tuleb võtta ohjad ja hakata ise tegutsema,“ julgustas Rakvere jaoskonna esinaine.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Kaja Tammeoks (keskel) teab, et ei tasu ootama jääda, vaid tuleb ise aktiivselt panustada. Foto Kristel Kitsing

Katrin Roots Kadrina jaoskonnast kiitis samuti üritust ja märkis, et hea oli viia end üle pika aja taas teiste juhtide, esinaise ja ülemaga samale lainepikkusele. „Pärast igavikuna tunduvat koroona-aega sai taas oma meeli värskendada uue info ja suurepärase seltskonna saatel,“ lausus ta õppepäevadele tagasi vaadates. „Koht selliseks värskendavaks süstiks oli ka hästi valitud: meri, päike, kübeke vihma,“ kiitis ta ürituse korraldajaid.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Katrin Roots (paremal) hindas oluliseks organisatsioonis ühel lainepikkusel olemist. Foto Kristel Kitsing

KaViru-Nigula jaoskonna esinaisele Evely Pressile õppepäev väga meeldis. „Tore oli jälle näha teiste jaoskondade esindusi, koos mõelda ja targemaks saada,“ sõnas Press. „Mõni paus sai nii kiiresti läbi, et oleks veel ja veel tahtnud teistega juttu puhuda, ideid vahetada ja ühiseid muresid lahendada.“

 

Oluliseks pidas ta selle päeva juhtmõtet Nele Pernitsalt – võti on meie igaühe enda käes. „Liige muudab jaoskonda, jaoskond muudab ringkonda, ringkond muudab Naiskodukaitset – ja nii saabki iga meie liige muuta Eestit just selliseks paigaks, et me ise tahame siin elada, olla ja areneda.“

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Evely Press (paaremal) hindas kõrgelt võimalust koos mõelda ja targemaks saada. Foto Kristel Kitsing

Simuna jaoskonna aseesinaine Regina Kiisküla sõnas, et sellised õppepäevad on toredad ning teiste ringkondade kogemusest on hea õppida. Tartu naiskodukaitsjate liikmeskonna tabeli tutvustus üllatas ja inspireeris naist sedavõrd, et koju naastes koostas enda ja oma jaoskonna tarvis ühe algelise aktiivsustabeli. „See hea ja ühtehoidev kooslus, mis nende poolt tutvustuses välja kiirgas, kuidas nad üksteist toetavad ja märkavad – nagu üks tiim,“ kiitis Kiisküla.

 

Mõtteid, kuidas oma jaoskonda ergutada ja hoogu anda, sai Kiiskülat koolituselt piisavalt. Mis natuke aga peast kinni haarama pani, oli koosolekutest detailideni kirjapanemine.  „Ega see protokollimine ei ole üldse kerge. Aga nagu sel päeval õppisin, siis rohkelt pealehakkamist on selle organisatsiooni alus,“ arutles ta. Kiisküla tunnistas, et vahel on ikka nii, et kui kõike ei jõua, siis tuleb kasvõi natukene teha. „Iga panus on kiiduväärt, sellest sain ka õppusel aru,“ lisas ta.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Regina Kiisküla (paremal) väärtustas teiste ringkondade kogemusestest õppimist. Foto Kristel Kitsing

Viru ringkonna esinaisel Lea Matusorgil oli väga hea meel, et vabatahtlikud juhid pidasid oluliseks õppepäeval osaleda. „Teemad olid vajalikud ja olulised mitte ainult uutele valitud juhtidele, vaid kõigi jaoskondade ja ringkonna tasandi juhtidele ühtse arusaama tekitamiseks ja ringkonna arengu seisukohalt,“ märkis esinaine.

 

Sarnaseid õppepäevi vabatahtlikele juhtidele on esinaise ütlusel plaanis korraldada igal aastal. „Teemad muutuvad vastavalt vajadusele. Selline kokkusaamine aitab tekitada ühtsustunnet ja suurendada koostegemise rõõmu,“ leidis Matusorg.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu
Ringkonna esinaisel (paremal) on plaanis sarnaseid õppuseid hakata igal aastal korraldama. Foto Kristel Kitsing

FastLion CMS

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu

Viru ringkonna juhatuse liikmed tööhoos Foto Kristel Kitsing Viru maleva pealiku kolonelleitnant Jaanus Ainsalu ja Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga ülevaade andis teadmise, kuhu oleme teel ning mida meilt oodatakse Nädalavahetusel toimus Eismal Viru ringkonna vabatahtlike juhtide õppepäev, kus hoogsaid sõnumeid ja häid praktikaid kogunes Tallinnast, Raplast ja Tartust.

Vabatahtlikud juhid värskendasid vaimu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse