Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt Väärikas vanus ja väärikas Teatavasti asutati Sakala Malev, Kaitseliidu malevatest vanim, 7. septembril 1917 aastal. Seega võis sellel aastal tähistada Sakala Maleva 94. aastapäeva. ← Eelmine Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu Järgmine → Side- ja staabieriala kuningannad Viljandimaal Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt

Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt

Margit Rei 1. okt. 2011

Teatavasti asutati Sakala Malev, Kaitseliidu malevatest vanim, 7. septembril 1917 aastal. Seega võis sellel aastal tähistada Sakala Maleva 94. aastapäeva.

Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt

Just sellel põhjusel kogunes nii lähemalt kui kaugemalt kandist 01. oktoobril kella 19.00-ks Pinska külalistemaja „küüni“ ligi 150 kaitseliiduga seotud inimest.

 

Küünis oli pidulistele kaetud rikkalik peolaud ning ümber pika laua olid asetatud tõeliselt laiad pingid. Kuna pidu oli välja reklaamitud rahvuslikus stiilis, siis julgemad olid endale selga pannud rahvariided või lisanud tavalistele peoriietele mõne rahvusliku elemendi. Kõik see nägi välja igati uhke ja sünnipäevalise vääriline.

 

Peo avasõnad lausus Sakala Maleva staabiülem, kapten Marek Susi, kes muu hulgas oli meeldivalt üllatunud rohkest osavõtjate arvust. Ma usun, et see oli meeldivaks üllatuseks ka kõigile teistele  kohale tulnutele, sest on ju varasemalt nii mõnigi üritus väheste osavõtjate tõttu  ära jäänud. Rohke piduliste arv aga näitab, et inimestele läheb korda oma kodumaleva ajalugu ja edasine areng

 

Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt

Järgnevalt andis Sakala Maleva pealik, major Kalle Köhler, üle ergutused tublimatele kaitseliitlastele ja naiskodukaitse liikmetele.

 

Oma õnnitlusesõnad andis edasi ka maleva juhatuse liige, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak.

 

Peale tervituskõnesid oligi käes aeg asuda proovima seda, mida kokad olid valmistanud ja kaunid ettekandjad laule toonud. Peale esmase nälja kustutamist võisime nautida Huvikooli noorte segarühma RU-LE-ME hoogsat esinemist. Ja kelle selle peale endal jalg tatsuma hakkas, see  saigi kohe ka  ise tantsupõrandal oma oskused proovile panna ja seda kahemehe ansambli MaMa muusika ja lauluviiside saatel. Tore ja hoogne pidu kestis südaööni.

 

Suured tänud kõigile, kes selle toreda ja meeleoluka peo korraldamisse oma panuse andsid.

 

FastLion CMS

Väärikas vanus ja väärikas

Väärikas vanus ja väärikas

Just sellel põhjusel kogunes nii lähemalt kui kaugemalt kandist 01 oktoobril kella 19 Teatavasti asutati Sakala Malev, Kaitseliidu malevatest vanim, 7. septembril 1917 aastal. Seega võis sellel aastal tähistada Sakala Maleva 94. aastapäeva.

Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse