Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi 9-10 aprillil toimus Simunas Viru ringkonna uutele liikmetele baasväljaõppe I moodul, milleks on organisatsiooniõpe. Õppe eesmärgiks oli uutele organisatsiooniga liitujatele anda põhiteadmised Naiskodukaitsest, Kaitseliidust, riigikaitsesüsteemist ja kaitseväest. Koolitusest blogis Õppuse pildid ← Eelmine Scoutsrännakul fini¹eerusid kõik osalenud Viru naised Järgmine → Viru naised toitlustasid ligi poolt tuhandet abiturienti Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi

Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi

Kristel Kitsing 13. aprillil 2011

9-10 aprillil toimus Simunas Viru ringkonna uutele liikmetele baasväljaõppe I moodul, milleks on organisatsiooniõpe. Õppe eesmärgiks oli uutele organisatsiooniga liitujatele anda põhiteadmised Naiskodukaitsest, Kaitseliidust, riigikaitsesüsteemist ja kaitseväest.

Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi
Naiskodukaitsjad läbi intervjuu eriala tutvustamas. Foto: Kristel Kitsing

14 tundi kestnud kursusel räägiti julgeolekuriskidest, vabatahtlike naiste rollist riigikaitses, Eesti Kaitseväe ülesehitusest, Kaitseliidust Eesti riigikaitsesüsteemis. Võeti läbi ka olulisemad rivimäärustiku põhipunktid ja viidi läbi sellekohane praktiline harjutus.

 

Suuremas osas keskenduti Naiskodukaitse ajaloole ja ideoloogilale, juhtimissüsteemile ja struktuurile, Naiskodukaitse liikmeskonnale ja sisemisele korraldusele. Käsitleti Naiskodukaitse tegevust, erialasi, väljaõppevõimalusi ning iga indiviidi arenguperspektiive organisatsioonis. Värsketele tegevliikmetele tutvustati ka vormi ja selle elemente ning rõhutati nõudeid nende kandmisel.

 

Baasväljaõppe viisid kaheksateistkümnele osalejale läbi Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorid Ülle Lauri ja Kristel Kitsing. Praktika sooritas organisatsiooniõppeinstruktorina Viru ringkonna aseesinaine Inna Läll.

 

Baasväljaõpe on kohustuslik väljaõpe igale liikmeks astujale ning see koosneb neljast moodulist ja tuleb läbida kahe aasta jooksul. Organisatsiooniõpetus on neist esimene. Lisaks tuleb uutel tegevliikmetel läbida 16 tunnine esmaabikoolitus, välitoitlustuskursus, mille praktika toimub suures välilaagris ja sõdurioskused, kus 16 tunni sisse peab mahtuma topograafia, orienteerumine, side- ja staabiõpe, riviõpe, maskeerumine, liikumisviisid, varustuse pakkimine, relvad ning ohutustehnika tundmine jm.


Koolitusest blogis    Õppuse pildid

FastLion CMS

Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi

Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi

Naiskodukaitsjad läbi intervjuu eriala tutvustamas Foto: Kristel Kitsing 14 tundi kestnud kursusel räägiti julgeolekuriskidest, vabatahtlike naiste rollist riigikaitses, Eesti Kaitseväe ülesehitusest, Kaitseliidust Eesti riigikaitsesüsteemis 9-10 aprillil toimus Simunas Viru ringkonna uutele liikmetele baasväljaõppe I moodul, milleks on organisatsiooniõpe. Õppe eesmärgiks oli uutele organisatsiooniga liitujatele anda põhiteadmised Naiskodukaitsest, Kaitseliidust, riigikaitsesüsteemist ja kaitseväest.

Uued tegevliikmed kasvatasid põhiteadmisi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse