Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Üle(vee)elamine Üle(vee)elamine Laupäeva hommik, suur punane päikeseketas saadab meie sõitu Tallinna lennusadamasse, kus ootab laevuke naiskodukaitsjaid ja kodutütreid. Meri on tüüne, sõit Naissaarele nauditav. Fotod: Reele Tasane Koostöö Kultuur Matkamine ← Eelmine Viru ringkonna meditsiinierialagrupi liikmed täiendasid teadmisi haavade hooldusest Järgmine → Fotojahi „Paps ja laps“ võitis Keili Pohlak Üle(vee)elamine

Üle(vee)elamine

Leili Paulus 9. nov. 2021

Laupäeva hommik, suur punane päikeseketas saadab meie sõitu Tallinna lennusadamasse, kus ootab laevuke naiskodukaitsjaid ja kodutütreid. Meri on tüüne, sõit Naissaarele nauditav.

Üle(vee)elamine

Kohale jõudes ootab meid väikesaartelt tuttav kastiga veoauto koos ekskursioonijuhiga, kes ka autojuhi ülesannetes. Seikluslik matk ja tutvumine tõeliselt militaarse saarega algab.

Naissaarel paiknevad juba tsaariajast tohutud kindlustused, maa all ja maa peal. Seinte paksus ulatub 5,6 meetrini, objektid on raudustega suletud, kuid mitte meile. Ago, meie juht mitmes mõttes, avab uksed, objekt 10A.  Ekskursiooni algus pakub kunstinäitusi, väga omapärane koht  maalide eksponeerimiseks. Oma osa on ka väikesel ajalooliste esemete väljapanekul. Ehitused on mastaapsed, eriti huvitav on metallist  pöörlev soomustorn, mis andis võimaluse maa peal asuvat suurtükki 360 kraadi pöörata. Osa objektidest on varustatud elektriga, kuid mitte kõik. Käiku lähevad tasku- ja pealambid. Mõtlen pisikese hirmuga, et pimedas ei leiaks siit enam väljapääsu ...

Üle(vee)elamine

Järgmise objekti 10B (Peeter Suure merekindluse peapositsioon) juures kõrgub välisseinas rippuv roostetanud ja kahtlase turvalisusega trepp, mis viib torni tippu. Osa meie grupist ronib vapralt üles – teen sama – pisut tudisevate põlvedega küll.

 Näeme aeda mere ääres, mis ulatub pea mereni ja kannab hoiatavat silti –eravaldus ... isegi siin saarel, mis aastakümneid oli suletud. Saame näha saare põhja- ja lõunatippu, surnuaeda, külastada  taastatud puukirikut ja selle kellatorni. Heidame pilgu maestro Kaljuste valdustele, imetleme hiljuti kerkinud majakesi ja hämmastume kahekordse tõelise villa üle mere kaldal. Eriline koht on saare metsas, kus asuvad samblaga kaetud kiviriidad, nii kaugele, kui silm seletab. Teadupärast on need töödeldud kivid ehituste otstarbeks juba kaugetel aegadel ladustatud, siin nagu peatuks aeg ja hea aura on tunnetatav.

Üle(vee)elamine

Pärast õhtusööki sõidame mere äärde Tallinna tulesid vaatama, kus elu ja melu.  Vaikusehetk ... ilmselt tunnetavad kõik selle saare külgetõmbejõudu.

Järgmisel päeval näitab meri meile hoopis teist palet, laevuke õõtsub ja aeg-ajalt puistab vett üle parraste. Kaugeneb kaunite pikkade liivarandade ja omapärase ajalooga saar. Jõudes koju, olen mõtteis ikka Naissaarel ...

Üle(vee)elamine
Fotod: Reele Tasane

FastLion CMS

Üle(vee)elamine

Üle(vee)elamine

Kohale jõudes ootab meid väikesaartelt tuttav kastiga veoauto koos ekskursioonijuhiga, kes ka autojuhi ülesannetes Seikluslik matk ja tutvumine tõeliselt militaarse saarega algab Laupäeva hommik, suur punane päikeseketas saadab meie sõitu Tallinna lennusadamasse, kus ootab laevuke naiskodukaitsjaid ja kodutütreid. Meri on tüüne, sõit Naissaarele nauditav.

Üle(vee)elamine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse