Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Üks põnev ja õpetlik päev looduses Üks põnev ja õpetlik 30. aprillil toimus Mesimumm lasteaia lõpurühmade väljasõit Valgesoo matkarajale. Meie st Põlva naiskodukaitse naised aitasid taas ürituse toimumisele kaasa. Foto: Anu-Reet Samulin, Sõjamaalingud lastele ← Eelmine Vabatahtlikkus ja vaba tahe Järgmine → TÄHTIS POLE VÕIT VAID OSAVÕTT Üks põnev ja õpetlik päev looduses

Üks põnev ja õpetlik päev looduses

Kristi Randla 6. mail 2014

30. aprillil toimus Mesimumm lasteaia lõpurühmade väljasõit Valgesoo matkarajale. Meie st Põlva naiskodukaitse naised aitasid taas ürituse toimumisele kaasa.

Üks põnev ja õpetlik päev looduses
Foto: Anu-Reet SamulinÕpetaja Urve rada testimas

Enne seda, kui lasteaia rahvas saabus, valmistasime meie ette põneva takistusraja. Rajal sai roomata, joosta, hüpata, pugeda, tasakaalu harjutada ja soovi korral oli võimalus proovida ka kiivriga roomamist.  Õpetajate nõusolekul said soovijad enne rajale minekut teha endale ka nn sõjamaaligu. 

Üks põnev ja õpetlik päev looduses
Foto: Anu-Reet SamulinLõke

Viimases takistusraja punktis anti lastele ülesanne korjata metsa alt kuiva materjali. Mille jaoks? Seda me kohe neile ei öelnud. Lapsed olid väga targad ja arvasid õigesti ära, et järgmine ülesanne on seotud lõkke tegemisega.  Kuna maapind oli väga kuiv, siis ei saanud me algselt plaanitud tegevust küll teha, kuid ega seetõttu veel  lõkke tegemine tegemata jäänud. Pidime järgima, et kõik oleks ohutu ja turvaline. Algul uurisime lastelt, mida nad teavad lõkke tegemisest ja ohutusest. Tuleb tõdeda, et lapsevanemad ja õpetajad on teinud väga head tööd ning ükski küsimus ei jäänud korraliku vastuseta. Rääkisime juurde, kuidas teha lõket, kui ei ole kindlat lõkkeplatsi, kuidas kontrollida, et tuli on ikka täielikult kustunud jmt. Siis proovisime teha kogutud kuiva materjaliga lõkke selleks seal ettenähtud kohas. Lapsed olid väga üllatunud, kui nägid, kui kiiresti süttis lõke ilma paberita.

Laste ja õpetajate emotsioonidest võis välja lugeda, et saime taaskord edukalt hakkama. See oli õpetlik ja tore päev nii meile kui ka Mesimummide perele.

Üks põnev ja õpetlik päev looduses
Foto: Anu-Reet Samulin, Sõjamaalingud lastele

FastLion CMS

Üks põnev ja õpetlik

Üks põnev ja õpetlik

Foto: Anu-Reet Samulin Õpetaja Urve rada testimas Enne seda, kui lasteaia rahvas saabus, valmistasime meie ette põneva takistusraja Rajal sai roomata, joosta, hüpata, pugeda, tasakaalu harjutada ja soovi korral oli võimalus proovida ka kiivriga roomamist 30. aprillil toimus Mesimumm lasteaia lõpurühmade väljasõit Valgesoo matkarajale. Meie st Põlva naiskodukaitse naised aitasid taas ürituse toimumisele kaasa.

Üks põnev ja õpetlik päev looduses

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse