Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Üheteistkümne aasta jooksul on Sinilillekampaaniaga annetusteks kogutud ligi miljon eurot Üheteistkümne aasta jooksul on MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing annetab „Anname au!” kampaania raames koos Naiskodukaitsega kogutud 116 000 eurot nii Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks kui ka erinevatele Eesti elu edendavatele projektidele. Üheteistkümnendat korda toimunud kampaania tuludega aidatakse lisaks kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, koostöös Eesti Discgolfi Liiduga luuakse esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele. Heategevus Sinilillekampaania ← Eelmine Õppus Miljon Miksi 2024 paneb evakuatsioonirühmad proovile Järgmine → Õppus Miljon Miksi 2024 möödus edukalt Üheteistkümne aasta jooksul on Sinilillekampaaniaga annetusteks kogutud ligi miljon eurot

Üheteistkümne aasta jooksul on Sinilillekampaaniaga annetusteks kogutud ligi miljon eurot

29. mail 2024

MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing annetab „Anname au!” kampaania raames koos Naiskodukaitsega kogutud 116 000 eurot nii Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks kui ka erinevatele Eesti elu edendavatele projektidele. Üheteistkümnendat korda toimunud kampaania tuludega aidatakse lisaks kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, koostöös Eesti Discgolfi Liiduga luuakse esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele.

Üheteistkümne aasta jooksul on Sinilillekampaaniaga annetusteks kogutud ligi miljon eurot

“Mul on hea meel, et nii paljud Eestimaa inimesed on kaasa tulnud veteranikuu ja sinilille kandmise traditsiooniga ning leidnud võimaluse toetada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane, kes annavad panuse meie kõigi turvatundesse,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

 

Tänavuse kampaania raames toimus palju erinevaid üritusi:

  • uue sündmustesarjana toimus discgolfisari, seda neljas eri kohas – Tallinnas, Alutagusel, Tartus ja Pärnus;
  • jätkati traditsiooniks saanud sinilillejooksudega Tallinnas, Jõhvis, Pärnus, Tartus, Orissaares, Washingtonis ja Kopenhaagenis;
  • sinilillerännakul osales üle 1000 rändaja, kes läbisid virtuaalselt Naiskodukaitse jaoskondi;
  • osta.ee keskkonnas toimus juba traditsiooniks saanud Naiskodukaitse korraldatud heategevuslik oksjon;
  • esmakordselt Pärnus toimunud Veteranirockil astusid üles Tanel Padar, Ollie, MandoTerror ja HND; 
  • Naiskodukaitse vabatahtlikud korraldasid enam kui 70 väiksemat üritust kõikjal üle Eesti.

 

23. aprillil tähistati veteranipäeva, mis puhul heisati lipud veteranide auks üle kogu  Eesti. Veteranipäeval toimus mitmeid üritusi veteranide ja nende lähedaste auks, näiteks Tapa linnakus toimus hukkunud veteranide auks mälestustseremoonia, Pärnus mängiti aga discgolfi. Kogu päeva vältel säras sinilillevärvides Skywheel of Tallinn.

 

Sinilillekampaania kaaskorraldaja Naiskodukaitse peab selle aasta kampaaniat taas õnnestunuks - panus kampaaniasse oli tähelepanuväärselt suur, sest naiskodukaitsjate töö läbi koguti kampaania jaoks seni suurim summa - üle 83 000 euro. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul näitab Sinilillekampaania populaarsus Eesti ühiskonna ühtsust ning toetust veteranidele ja riigikaitsjatele. "Samuti on rõõmustav näha, et kampaania läbiviimisesse panustas sel aastal ka rekordarv meie inimesi - üle 400 vabatahtliku. Naiskodukaitsjad kaasasid korraldamisse ka mitukümmend kaitseliitlast ning sama palju Kaitseliidu noori, panustades nii justkui ühtne pere. Olen siiralt tänulik kõikidele meie liikmetele nende väsimatu sädeme eest üle Eesti enam kui 70 ürituse korraldamisel - taaskord on suur töö ära tehtud," sõnas Tooming.

 

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatus tänab kõiki kampaaniasse panustajaid: Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, MTÜ Riigikaitsjate Discgolfiklubi, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, Petcity, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Matkasport, Poke Bowl, Milworks, Ortopro, Go Craft, Huum, Defrem, Autospirit, Semetron, Threod Systems, Saab, Petronas, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio, Minilaod, Stebby, Vichy, Farmi Piimatööstus, ParimPidu.ee, Viking Security, Kultuurkapital, Nordecon, Jõhvi linn ja AllePal OÜ (osta.ee).

FastLion CMS

Üheteistkümne aasta jooksul on

Üheteistkümne aasta jooksul on

“Mul on hea meel, et nii paljud Eestimaa inimesed on kaasa tulnud veteranikuu ja sinilille kandmise traditsiooniga ning leidnud võimaluse toetada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane, kes annavad panuse meie kõigi turvatundesse,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur Tänavuse kampaania raames toimus palju erinevaid üritusi: uue sündmustesarjana toimus discgolfisari, seda neljas eri kohas – Tallinnas, Alutagusel, Tartus ja Pärnus; jätkati traditsiooniks saanud sinilillejooksudega Tallinnas, Jõhvis, Pärnus, Tartus, Orissaares, Washingtonis ja Kopenhaagenis; sinilillerännakul osales üle 1000 rändaja, kes läbisid virtuaalselt Naiskodukaitse jaoskondi; osta MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing annetab „Anname au!” kampaania raames koos Naiskodukaitsega kogutud 116 000 eurot nii Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks kui ka erinevatele Eesti elu edendavatele projektidele. Üheteistkümnendat korda toimunud kampaania tuludega aidatakse lisaks kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, koostöös Eesti Discgolfi Liiduga luuakse esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele.

Üheteistkümne aasta jooksul on Sinilillekampaaniaga annetusteks kogutud ligi miljon eurot

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse