Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tunni ajaga vanalinnale ring peale Tunni ajaga vanalinnale ring 6. juuni õhtul kogunesid Harju tänava ääres kodutütred, noorkotkad ja naiskodukaitsjad, et avastada Tallinna vanalinna ajaloolisi kohti. Pildid: Jaanika Palm ← Eelmine Tubli toimkond Eesti lipu päeval Järgmine → Akadeemikud läksid tagasi kooli Tunni ajaga vanalinnale ring peale Naiskodukaitse ning noorteorganisatsioonide ühisorienteerumine „Vanalinn räägib“

Tunni ajaga vanalinnale ring peale

Kersti Tammekunn, Akad. jsk 18. juunil 2012

6. juuni õhtul kogunesid Harju tänava ääres kodutütred, noorkotkad ja naiskodukaitsjad, et avastada Tallinna vanalinna ajaloolisi kohti.

Tunni ajaga vanalinnale ring peale
Ja tegevust jätkus kogu perele Foto: Jaanika Palm

Teist aastat järjest toimus Naiskodukaitse ning noorteorganisatsioonide ühisorienteerumine „Vanalinn räägib“. Võistlejatel oli võimalus valida kergema ja raskema raja vahel, kus esimesel oli abiks kaart ning teisel ainult vihjed. Lapsed valisidki enamasti kaardiga raja, kus eelkõige oli tarvis linnas orienteerumise oskusi, naiskodukaitsjad ja nende sõbrad ning pereliikmed liikusid aga ainult vihjete abil, mis tähendas, et vajalikud olid eelteadmised Tallinna ajaloost ja arhitektuurist ning linnast endast. Kokku läks kergemale rajale seitse ja raskemale üheksa kahe- või kolmeliikmelist võistkonda. Raskem rada tuli läbida ühe tunniga, millest alates hakati arvestama trahvipunkte.

 

 

Üles tuli leida näiteks Kassikaev, Timuka maja, Raevangla ja Köismäe torn ning vastata neid kohti puudutavale küsimusele, mille kohta saadi vihje alles kohapeal. Paljud osavõtjad väitsid, et tulid kohale õppimaks tundma vanalinna ja meenutamaks kohti, kuhu pole põhjust minna iga päev. Samas oli tunda ka võistluslikku hasarti, sest raskem rada püüti läbida nii, et ei koguneks trahvipunkte ning kergema raja jooksid lapsed läbi võimalikult kiiresti. Väärtusliku esimese koha saavutasid kergemal rajal Karel ja Silver ning raskemal rajal Tairi,Valjo ja Ott. Ott läbis seejuures raja isa Valjo seljas kandmiskotis – nimelt oli tegemist aastase osavõtjaga. Noori osalejaid oli aga veelgi, nii jalgsi kui ka vankris. Nemad nautisid lihtsalt meie kaunist vanalinna.

 

Pildigalerii.

Pildid: Jaanika Palm

FastLion CMS

Tunni ajaga vanalinnale ring

Tunni ajaga vanalinnale ring

Ja tegevust jätkus kogu perele Foto: Jaanika Palm Teist aastat järjest toimus Naiskodukaitse ning noorteorganisatsioonide ühisorienteerumine „Vanalinn räägib“ Võistlejatel oli võimalus valida kergema ja raskema raja vahel, kus esimesel oli abiks kaart ning teisel ainult vihjed 6. juuni õhtul kogunesid Harju tänava ääres kodutütred, noorkotkad ja naiskodukaitsjad, et avastada Tallinna vanalinna ajaloolisi kohti.

Tunni ajaga vanalinnale ring peale

Naiskodukaitse ning noorteorganisatsioonide ühisorienteerumine „Vanalinn räägib“
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse