Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tunne ennast ja loodust Tunne ennast ja loodust 9. –10. juunini toimus Lääne jaoskonna liikmetele oma tervise ja eluslooduse tundmise õppus, kus osales peale instruktor Pirjo veel 5 jaoskonna liiget (ja lapsed). Esimesel õppepäeval rääkis Pirjo, kuidas saaksime iseennast paremini tundma õppida ja kuidas võiksime märgata, et midagi üldse viga on. Kuna teema on suur ja lai, ei jõudnud instruktor kõiki aspekte läbi võtta, kuid põnevust hoidsid erinevad mängud ja ülesanded, mida Pirjo meie jaoks oli ette valmistanud. Naeratus näol ja töö käib! Foto: Berit Cavegn Uus vormielement naistele!? Foto: Berit Cavegn ← Eelmine Akadeemikud läksid tagasi kooli Järgmine → Raske õppustel, kerge lahingus! Tunne ennast ja loodust tervise ja eluslooduse tundmise õppus

Tunne ennast ja loodust

Berit Cavegn, Lääne jsk esinaine 9. juulil 2012

9.–10. juunini toimus Lääne jaoskonna liikmetele oma tervise ja eluslooduse tundmise õppus, kus osales peale instruktor Pirjo veel 5 jaoskonna liiget (ja lapsed). Esimesel õppepäeval rääkis Pirjo, kuidas saaksime iseennast paremini tundma õppida ja kuidas võiksime märgata, et midagi üldse viga on. Kuna teema on suur ja lai, ei jõudnud instruktor kõiki aspekte läbi võtta, kuid põnevust hoidsid erinevad mängud ja ülesanded, mida Pirjo meie jaoks oli ette valmistanud.

Tunne ennast ja loodust
Uusi teadmisi omandamas Foto: Berit Cavegn

Huvitavaid teadmisi saime juurde palju. Näiteks tuli välja, et kollane värv tekitab söögiisu ja pruun ajab inimesed närvi, isegi kurjaks. Proovisime ka kommunikatsiooniharjutust, kus üks pidi kirjeldama ülejäänutele paberil olevaid kujundeid nii, et teised suudaksid ilma küsimusi esitamata sama pildi oma paberile joonistada.

Kel õhtul magamajäämisega probleeme, teadku, et hea une toovad üks klaas piima ja üks viil saia enne voodisseminekut. Kes voodis olles tegemata asju üle loeb, peaks endale madalamad eesmärgid seadma. See jätab sulle endale õhtul mulje, et oled rohkem ära teinud ja oled oma saavutustega rahul.

Õhtul saime ka mõnusat sissitelgi sauna proovida. 

Tunne ennast ja loodust
Sauna ehitamine Foto: Berit Cavegn

Teisel päeval alustasime eluslooduse tundmise õppimisega. Katsusime eri loomade karvkatteid (rebane, kährik, kobras, mink jms), uurisime loomade jälgi ning vaatasime ka Pirjo kogust mõnede loomade luid ja hambaid. Tuli ka välja, et karuga metsas kokku sattudes ei ole eriti mõttekas surnut mängida – karu on laisk loom ja sööbki pigem juba surnud looma või lausa korjust. Mõistlikum oleks sel juhul hoopis selg ees aeglaselt taganeda. Kui karu end tagajalgadele ajab, siis ta mitte ei ründa, vaid üritab kaugemale näha ja paremini oma mõmmikukõrvadega kuulda. Metssea eest aga võiks puude vahele väledalt plehku panna, tema on küll kuri, kuid puude vahel manööverdamisega nii hästi toime ei tule. Ka põdra eest võiks puude vahele peitu minna.

Uusi teadmisi saime palju ning vastutasuks abistasime Pirjot veidi puude vedamisel.

Kahju küll, et õppusel rohkem inimesi ei osalenud, kuid kohalolijad olid see-eest väga tublid ja nõudsid tarkust juurdegi.

Tunne ennast ja loodust
Naeratus näol ja töö käib! Foto: Berit Cavegn
Tunne ennast ja loodust
Uus vormielement naistele!? Foto: Berit Cavegn

FastLion CMS

Tunne ennast ja loodust

Tunne ennast ja loodust

Uusi teadmisi omandamas Foto: Berit Cavegn Huvitavaid teadmisi saime juurde palju Näiteks tuli välja, et kollane värv tekitab söögiisu ja pruun ajab inimesed närvi, isegi kurjaks 9.–10. juunini toimus Lääne jaoskonna liikmetele oma tervise ja eluslooduse tundmise õppus, kus osales peale instruktor Pirjo veel 5 jaoskonna liiget (ja lapsed). Esimesel õppepäeval rääkis Pirjo, kuidas saaksime iseennast paremini tundma õppida ja kuidas võiksime märgata, et midagi üldse viga on. Kuna teema on suur ja lai, ei jõudnud instruktor kõiki aspekte läbi võtta, kuid põnevust hoidsid erinevad mängud ja ülesanded, mida Pirjo meie jaoks oli ette valmistanud.

Tunne ennast ja loodust

tervise ja eluslooduse tundmise õppus
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse