Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Raske õppustel, kerge lahingus! Raske õppustel, kerge lahingus! 28. –29. juulil toimus Tallinna ringkonna korraldatud metsalaager, mille seekordseks väljundiks oli luureteadmiste ja -oskuste omandamine. Laagri asukohaks valiti Kaitseväe harjutusväli Kloogal ja osales 15 tubli naiskodukaitsjat ühe instruktori juhendamisel. ← Eelmine Tunne ennast ja loodust Järgmine → Toitlustusgrupi muhe grillikoolitus Raske õppustel, kerge lahingus! metsalaager; luurelaager; klooga

Raske õppustel, kerge lahingus!

Heidi Tormet, akadeemiline jsk 3. augustil 2012

28.–29. juulil toimus Tallinna ringkonna korraldatud metsalaager, mille seekordseks väljundiks oli luureteadmiste ja -oskuste omandamine. Laagri asukohaks valiti Kaitseväe harjutusväli Kloogal ja osales 15 tubli naiskodukaitsjat ühe instruktori juhendamisel.

Laupäeva hommikul said naised ja varustus DAFi peale pakitud ja teekond Kloogale algas. Kõige raskem osa õppuse jooksul oli võitlus erakordsete kuumade ilmadega, kus kraadiklaasi näit ületas 30 kraadi. Esimesel päeval omandasime luurest peamiselt teoreetilisi teadmisi - kuidas liikuda, milline peab olema varustus, luuramise erinevused päevasel ja öisel ajal, pette ja peidukohtade valik ja palju muud. Päeva teisel poolel saime harjutada airsoft relvadest linnalahingut ja ruumide puhastamist sõjaväelinnaku varemetes. Toiduks, nagu ikka sellistel õppustel, oli NATO kuivtoidupakk, mille sisu seekordsel söömisel osutus üllatuslikult maitsvaks. Öö möödus meil põhimõtteliselt lageda taeva all, sest jaotelke me ei kasutanud, vaid seadsime asemed üles telkmantlite all. Öine patrull valvas meie telklaagrit ja sääsed hoidsid ärkvel peaaegu iga kaasvõitlejat.
Raske õppustel, kerge lahingus!
"Ghillie suit" seljas ja luurama. Foto: Heidi Tormet
Raske õppustel, kerge lahingus!
Kui päevavalgusest jääb väheks... Foto: Heidi Tormet

Teisel päeval vahetasime laagriplatsi ja asusime ümber laskeväljale. Instruktori selgel juhendamisel hakkas iga võitleja endale looduslikke materjale kasutades meisterdama ghillie suit´i, mis pidi materjalide poolest sobima poolest maastikule ja pakkuma katet mistahes luurajale. Kui vastavad instruktsioonid olid kätte jagatud - millist infot on vaja koguda ja kui lähedale on võimalik vastasele jõuda, ilma et sind avastataks - asusid kaks gruppi teele oma ülesannet täitma. See, et vastasega jõuti kontakti ja ta neutraliseeriti, oli seekordsel õppusel vaid boonuseks.

Raske õppustel, kerge lahingus!
Ballistika tund. Foto: Heidi Tormet

Naised tulid luurelaagri õppusele erinevatel põhjustel – kes soovis end rohkem militaarselt arendada ja proovile panna, kellel tekkis pelgalt huvi väljapakutud teemade tõttu. Oma tagasisides jäid naised luurelaagriga väga rahule - instruktor Kristo Kuusmann valdas oma esitatud teemat hästi ja tõi õpetatava teema kohta näiteid ka elust enesest. Luurelaagris õpitut rakendatakse järgmistel samalaadsetel väljaõpetel ja koormusmatkadel. 

FastLion CMS

Raske õppustel, kerge lahingus!

Raske õppustel, kerge lahingus!

Laupäeva hommikul said naised ja varustus DAFi peale pakitud ja teekond Kloogale algas Kõige raskem osa õppuse jooksul oli võitlus erakordsete kuumade ilmadega, kus kraadiklaasi näit ületas 30 kraadi 28.–29. juulil toimus Tallinna ringkonna korraldatud metsalaager, mille seekordseks väljundiks oli luureteadmiste ja -oskuste omandamine. Laagri asukohaks valiti Kaitseväe harjutusväli Kloogal ja osales 15 tubli naiskodukaitsjat ühe instruktori juhendamisel.

Raske õppustel, kerge lahingus!

metsalaager; luurelaager; klooga
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse