Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tühja kõhuga sõda ei peeta Tühja kõhuga sõda ei Naiskodukaitse Harju liikmed kogusid sõidul Hiiumaale kommentaare Naiskodukaitse kohta. Küsisime nii naistelt kui meestelt, et millega seostub nende jaoks Naiskodukaitse. ← Eelmine Harju särav sügis leitud! Järgmine → Harju naised võistlustules Tühja kõhuga sõda ei peeta

Tühja kõhuga sõda ei peeta

Veronika Isberg 24. okt. 2015

Naiskodukaitse Harju liikmed kogusid sõidul Hiiumaale kommentaare Naiskodukaitse kohta. Küsisime nii naistelt kui meestelt, et millega seostub nende jaoks Naiskodukaitse.

Tühja kõhuga sõda ei peeta
Intervjueeritav -"ohver" pardal
Tühja kõhuga sõda ei peeta
Harju ringkonna võistlejad

Kui Harju Ringkonna tiim jõudis Rohuküla sadamasse, oli laev juba väljumas. Praamil oli õnneks meile viimane autokoht.

 

Kohe, kui autost välja tulime algas missioon. Koheselt haarasime kinni intervjueeritava, kes oli laeva meeskonnaliige. Laeva maabumiseni oli meie eesmärgiks koguda võimalikult palju informatsiooni. See meil ka õnnestus. 

 

Me ei andnud asu ei kohvitajatele ega supisööjatele- kõigil tuli anda peaaegu vabatahtlikult vastuseid, isegi neil, kes lubasid end tülitada ainult suure mure korral. Mitmed ka vastasid, et ei ole siiski Naiskodukaitsest midagi kuulnud. Esimesena seostus Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega kaevik ja metsas matkamine.Kaeviku kaevamise kohta jagati ohtralt kasulikke nõuandeid ja nippe, peaasi, et oleks käepärast terav kirves. Kaevikus õpib kõige paremini üksteist tundma. 

 

Mõtlepanev oli ühe eaka mehe mure, et meeste tervis on kehv ja nad enam ei suuda, naisedaga peavad nüüd ise kodu kaitsma. Ühesõnaga, saime teada, mida Naiskodukaitsest mõeldakse. Ja mõeldakse igasuguseid asju. Näiteks Kaido arvas, et Naiskodukaitse tegeleb tagalas söögi tegemisega. Mart kinnitas samuti stereotüüpi, et naised on tagalas suppi keetmas. Mees oli aga kindel, et Naiskodukaitset on väga vaja: „Tühja kõhuga sõda ei peeta,” ütles ta. Ka Ivarile väga meeldis, et naised on Naiskodukaitses, aga lahinguväljal võiksid nad süüa pakkuda, et las olla naised mujal kui kaevikus.

 

Üks on aga kindel, et blondid sobivad kaevikusse, peaasi et ellu jäävad. Lõppkokkuvõttes pole juuksevärv ka oluline, tähtis on õige väljaõpe.

Tühja kõhuga sõda ei peeta
Valged lindid: Naiskodukaitsjad on läbi aegade kandnud valgeid linte organisatsiooni tunnusena.

FastLion CMS

Tühja kõhuga sõda ei

Tühja kõhuga sõda ei

Intervjueeritav -"ohver" pardal Harju ringkonna võistlejad Kui Harju Ringkonna tiim jõudis Rohuküla sadamasse, oli laev juba väljumas Praamil oli õnneks meile viimane autokoht Naiskodukaitse Harju liikmed kogusid sõidul Hiiumaale kommentaare Naiskodukaitse kohta. Küsisime nii naistelt kui meestelt, et millega seostub nende jaoks Naiskodukaitse.

Tühja kõhuga sõda ei peeta

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse