Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tegusate naiste nädalavahetus Tegusate naiste nädalavahetus Septembri teisel nädalavahetusel said tegusad Tallinna ringkonna juhtnaised traditsiooniliselt kokku Oxforelli puhkekeskuses. Ikka selleks, et olla veelgi haritumad, veelgi motiveeritumad. Alati, kui saabuvad sellised kutsed, tasub need vastu võtta, sest sa ei pea kahetsema! Foto: Aivi Murd-Murulauk Õppepäeval loodud haikud: ← Eelmine Sensoa lipusüsteem aitab tundlikus teemas orienteeruda Järgmine → ''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna Tegusate naiste nädalavahetus

Tegusate naiste nädalavahetus

Merike Kasemets, Kalevi jaoskond 20. sept. 2021

Septembri teisel nädalavahetusel said tegusad Tallinna ringkonna juhtnaised traditsiooniliselt kokku Oxforelli puhkekeskuses. Ikka selleks, et olla veelgi haritumad, veelgi motiveeritumad.

Mina, kes ma naiskodukaitse mõistes olen noor ja roheline sain kutse osalemiseks. Olen selle võimaluse eest väga tänulik!

 

Juba koht ise oli suurepäraselt valitud ning soodustas eneseharimiseks igati maksimaalselt pingutama.

Esimese päeva staariks oli mõiste "säilenõtkus" ning kuidas üldse olla vaimselt heas vormis. Ave Eero kaasabil said lahti mõtestatud päris olulised mõtted meie igapäevaelus. Ave koolituse võtmesõnaks on koosmõtlemine ja koostegemine. Saime gruppidena sõnastada ja lahti mõtestada erinevaid emotsioone, väärtusi, tundeid. Päris silmiavav kogemus oli kujutada ette oma 80. sünnipäevapidu.

 

Kui ma tooksin päevast välja kolm uut mõtet, mida ennemalt ei teadnud, oleksid need järgmised:

  1. Muutumise esimene samm on alati teadmine
  2. Ela armastusega!
  3. Olemise tasandil oleme kõik väärtuslikud!

Esimese päeva kirsiks tordil oli ATV safari. Olin osalemise osas väga skeptiline, mina ja ebaturvaline ATV ei tundunud sõbralik kombinatsioon. Plaanisin osaleda, aga sõita kellegagi koos.

 

Kuid nagu ikka öeldakse: inimene teeb plaane, aga jumal naerab. Nii juhtus ka minuga. Sellest kujunes minu õhtu üks põnevamaid ja seikluslikemaid ettevõtmisi. Pärast sõidu lõppu pidin endale tunnistama, et, jah, mulle meeldis selle ATV-ga sõita! Ja päriselt, see oli väga äge kogemus!

Tegusate naiste nädalavahetus
Foto: Piret Holm

Teise päeva hommik tervitas meid sombuselt ja hallilt, kuid rõõmus meel ja päikeselised kaasteelised ei lasknud tujul langeda ning suunurgad venisid kasvõi vägisi ülespoole. Teise päeva peateemaks oli planeeritud ajurünnak erinevate motivatsiooniteemade osas.

 

Pärast hommikukohvi asusime tikutulega otsima meie uusi juhikandidaate, kes on suutnud "varjamistehnikad" suurepäraselt omandada. Meil on liikmete hulgas väga tublisid ja tegusaid, kuid mingi motivatsioonipisik jääb ikkagi puudu.

 

Püüdsime ühiselt sõnastada ja leida vastuseid küsimustele, mis mind motiveerib juhina, vabatahtliku instruktorina. Teoorias sai sõnastatud kõik sama selgelt kui Rummu karjääri vesi ning  loodame, et edaspidi suudame sama tublid ka praktikas olla.

 

Ükski meeskonnatöö koolitus ei ole see, kui sealt puuduksid meeskonnamängud. Nii ka seekord. Saime oma oskused panna proovile kalapüügis, suusatamises, memoriinis ja klassikalises trips-traps-trullis. Alguses tagasihoidlikust ja viisakast naiskodukaitsjast sai võitu hasart. Siniste võistkond võitis ning auhinnaks oli kuldse kala karikas. Kuid oluline polnudki võit, vaid koosolemise rõõm. Ühes ma olen kindel: pärast neid mänge ei söö ma vahukomme enam mitte kunagi! ...

Tegusate naiste nädalavahetus
Foto: Aivi Murd-Murulauk

Kokkuvõtvalt saan öelda, et oli suurepärane nädalavahetus suurepärase seltskonna ja suurepärase programmiga. Alati, kui saabuvad sellised kutsed, tasub need vastu võtta, sest sa ei pea kahetsema!

Tegusate naiste nädalavahetus
Foto: Aivi Murd-Murulauk

Õppepäeval loodud haikud:

Tegusate naiste nädalavahetus

FastLion CMS

Tegusate naiste nädalavahetus

Tegusate naiste nädalavahetus

Mina, kes ma naiskodukaitse mõistes olen noor ja roheline sain kutse osalemiseks Olen selle võimaluse eest väga tänulik! Juba koht ise oli suurepäraselt valitud ning soodustas eneseharimiseks igati maksimaalselt pingutama Septembri teisel nädalavahetusel said tegusad Tallinna ringkonna juhtnaised traditsiooniliselt kokku Oxforelli puhkekeskuses. Ikka selleks, et olla veelgi haritumad, veelgi motiveeritumad.

Tegusate naiste nädalavahetus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse