Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna ''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma Kevad on selleks aastaks ammu seljataga, kuid endiselt kummitavad mõnusad mõtted peas, mis tahavad ka teistele nähtavale tulla. Foto: Aivi Murd-Murulauk ← Eelmine Tegusate naiste nädalavahetus Järgmine → Oksa tänava gurmeerestoran ehk sügisene ellujäämiskursus ''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna

''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna

Janely Buht 23. sept. 2021

Kevad on selleks aastaks ammu seljataga, kuid endiselt kummitavad mõnusad mõtted peas, mis tahavad ka teistele nähtavale tulla.

Mai lõpus korraldas Lääne ja Akadeemiline jaoskond orienteerumise Nõmme linnaosa vahel tervele Tallinna ringkonnale. Kõik, kes soovisid osa võtta, said endale kaardi ja küsimused. Ka aega sai ise valida. Siinkohal suur aitäh Merike Raudlale, Lääne jsk juhatuse liikmele, kes kogu teekonna välja mõtles! 

 

Teekond läbis Nõmme nii tuntuid kui ka tundmata kohti ja andis niiviisi hea ülevaate ja ajalootunni! Kulgesime läbi Nõmme turu Glehni lossini välja. Tee peale jäi veel Hiiu-Rahu kalmistu, Hüppemägi, Pärnu mnt oma tiheda liiklusega ja väikesed rahulikud Nõmme tänavad, kus asuvad ilusad eramajad. 

 

Samal ajal, kui kõik omale sobival hetkel rada läbisid, oli ülesandeks ka Facebookis Tallinna ringkonna grupis pilte ning emotsioone jagada. Nii saime kõik ka teiste teekonnast osa

 

Kokkulepitud 27. mai tõi meie naistele hea väljakutse - orienteerumine vihmas! Aivi Murd ütles, et paras harjutus järgmiseks koormusmatkaks on rõõmu, põnevust ja vastupidavuse proovilepanekut. 

''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna
Foto: Aivi Murd-Murulauk
''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna
Foto: Aivi Murd-Murulauk

Maaris Lõkk kirjeldas oma seiklust eriti värvikalt: “Mõtlesin siis ka kenasti ja asjalikult Nõmmega tutvuda ja rada läbida. Sain töölt varem ära ja aega tundus palju olevat. Oh, mind ullikest! Kui sain telefoni käima lükatud, et liikumisest kaart joonistada, siis algas kohe ka vihmasadu ning kui olin jaamahoone  juurde jõudnud, olin juba täiesti ligumärg, aluspüksteni märg. Üks härra tuli kohe lausa abi pakkuma, et kas olen eksinud. Ju ta nägi mu käes olevat kaardikest, mis selleks hetkeks vaevu veel koos püsis, sest ma ei võtnud kileümbrist kaasa, kuna 30 minutit enne seda paistis palav päike. Ausalt!

 

Ja oh toredaid autojuhte, kes kohe üldse ei märka seda, et sõidavad üüratust lombist täiel kiirusel läbi just sellel hetkel, kui sa sealt mööda kõnnid. Jätkasin ikkagi teekonda, kuna "ega enam märjemaks ikka saa minna...“. Väga kena asum, aga hirmus kohutav liiklus. Õnneks 14., 15. ja 16 punkt oli juba terviseraja suunaga ja liiklus rahulikum. Vihmasajus oli isegi turteltuvi laulu kuulda.  Telefoniga pusides ja paigal seistes hakkas märg ihu endast märku andma, kiirkõnni ja jooksusammuga oli olnud päris mõnus ja soe. Nüüd tundus olemine hirmsasti külm ja nii ma enda jooksu katkestasingi. Selleks hetkeks oli 4,2 km läbitud. Läksin bussiga tagasi autoparklasse ja koju sooja vanni. Mõnus!“ 

Maaris ei jätnud jonni ja läbis päikeselisel päeval raja uuesti… “11. juunil õnnestus siis lõpuks see rada ikka päriselt ka läbi teha. Kaunis toetajaliige Minna innustas ja nii me palaval reedesel õhtul teele asusimegi, "turumutid" meil nimeks. Raja läbisime mõnusalt jalutades ja teel märkasin palju ilusat ja põnevat, mis vihmasajus täitsa märkamata jäid.

 

Päris kõiki küsimusi õigesti vastatud ei saanud, aga pärast kodus tegin endale väikese ajalootunni. Selline orienteerumine andis võimaluse isegi sotsiaalsete oskuste arendamiseks, kui pidime võõrastelt paluma pingilt korra püsti tõusta, et küsimustele vastused kätte saaksime.Veidi naljakalt meid vaadati. Ja armastajapaarikese tegemisi segasime ka veidike (kuum kevad siiski käes).

 

Tore viis linnaga tutvumiseks ja uue sõbraga jalutamiseks. Teinegi kord!” 

 

Rada saab läbida praegugi. Ei saa garanteerida, et kõik punktid veel alles, aga mõnusa jalutuskäigu ja avastuse saab kindlasti! Kes huvi tunneb, see küsigu. 

''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna
Foto: Aivi Murd-Murulauk

FastLion CMS

''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma

''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma

Mai lõpus korraldas Lääne ja Akadeemiline jaoskond orienteerumise Nõmme linnaosa vahel tervele Tallinna ringkonnale Kõik, kes soovisid osa võtta, said endale kaardi ja küsimused Kevad on selleks aastaks ammu seljataga, kuid endiselt kummitavad mõnusad mõtted peas, mis tahavad ka teistele nähtavale tulla.

''Kevad kutsus Nõmmele orienteeruma terve ringkonna

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse