Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkond sai endale auliikme Tartu ringkond sai endale Tartu ringkonna aastapäevaüritustel on juba aastaid kohal viibinud auväärne hallipäine daam. See on Linda Kraft, kes tänavu veebruari lõpus tähistas oma 90. sünnipäeva. 2012. aasta ringkonnakogul märtsis otsustati Linda Kraft võtta vastu meie ringkonna auliikmeks. ← Eelmine Pidupäev Tartus Järgmine → Meditsiini baasväljaõpe oli kaasahaarav Tartu ringkond sai endale auliikme

Tartu ringkond sai endale auliikme

Eha Jakobson 17. märtsil 2012

Tartu ringkonna aastapäevaüritustel on juba aastaid kohal viibinud auväärne hallipäine daam. See on Linda Kraft, kes tänavu veebruari lõpus tähistas oma 90. sünnipäeva. 2012. aasta ringkonnakogul märtsis otsustati Linda Kraft võtta vastu meie ringkonna auliikmeks.

Naiskodukaitsesse kutsuti teda 1939. aasta suvel, kui tulemas olid II Eesti mängud ja kuhu Kaitseliit tahtis oma naiskodukaitse võimlemisrühma välja panna. „Taluperenaised olid väheke… tugevad, neist polnud võimlejaid. Mina olin 17, kodutütarde juht, noor ja sire. Hakkasimegi kõvasti treenima ja käisime mängudel.

 

Sügisel 1939, kui kaitseliitlastel oli Elvas õppus, siis olin ikka supijagaja ka. Katla juurde suppi keetma mind ei lastud, seda tegid kogenumad ja väljaõppe saanud naised.

 

Helesinise vormikleidi õmblesin ise, tõsi küll, sain veidi nõuandeid targema käest. See oli keskelt läbi lõigatud, lihtsa kraega. Seelikuosas oli selline „sarviline“ passe. Lihtsad pikad käised valgete mansettidega – ega seal midagi keerulist olnud. Tol ajal oskasid paljud naised ikka ise nii õmmelda kui muud peenemat käsitööd teha,“  räägib Linda, kui Taru ringkonna delegatsiooniga teda sünnipäeval õnnitlemas oleme.

Tartu ringkond sai endale auliikme
Foto: Eha Jakobson

Teinud nooruses  kõiki talutöid, sai temast pärast sõda juveliir, kelle erialaks oli just filigraanehete valmistamine. Näeme meiegi imeilusaid prosse ja kõrvarõngaid ning pildilt isegi miniale tehtud filigraanset mõrsjakrooni.

 

Tartu ringkonnaga taasliitus ta  viis aastat tagasi, pärast oma abikaasa surma, siis küll toetajaliikmena. „Ma olen selle üle väga uhke. Mul on nii hea teie hulgas olla,“ kostis vastne auliige Linda.

← Eelmine
Pidupäev Tartus

FastLion CMS

Tartu ringkond sai endale

Tartu ringkond sai endale

Naiskodukaitsesse kutsuti teda 1939 aasta suvel, kui tulemas olid II Eesti mängud ja kuhu Kaitseliit tahtis oma naiskodukaitse võimlemisrühma välja panna Tartu ringkonna aastapäevaüritustel on juba aastaid kohal viibinud auväärne hallipäine daam. See on Linda Kraft, kes tänavu veebruari lõpus tähistas oma 90. sünnipäeva. 2012. aasta ringkonnakogul märtsis otsustati Linda Kraft võtta vastu meie ringkonna auliikmeks.

Tartu ringkond sai endale auliikme

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse