Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkond sai endale auliikme Tartu ringkond sai endale 2012. aasta ringkonnakogul märtsis otsustati Linda Kraft nimetada meie ringkonna auliikmeks. ← Eelmine Naistepäeval naistelt naistele Järgmine → Ringkondade esinaised Tartu ringkond sai endale auliikme

Tartu ringkond sai endale auliikme

Eha Jakobson 17. märtsil 2012

2012. aasta ringkonnakogul märtsis otsustati Linda Kraft nimetada meie ringkonna auliikmeks.

Tartu ringkond sai endale auliikme
Foto: Eha Jakobson

 

Tartu ringkonna aastapäevaüritustel on juba aastaid kohal viibinud auväärne hallipäine daam. See on Linda Kraft, kes tänavu veebruari lõpus tähistas oma 90. sünnipäeva.

 

Naiskodukaitsesse kutsuti teda 1939. aasta suvel, kui tulemas olid II Eesti mängud ja kuhu Kaitseliit tahtis oma naiskodukaitse võimlemisrühma välja panna.

„Taluperenaised olid väheke….tugevad, neist polnud võimlejaid. Mina olin 17, kodutütarde juht, noor ja sire. Hakkasimegi kõvasti treenima ja käisime mängudel.

Sügisel 1939., kui kaitseliitlastel oli Elvas õppus, siis olin ikka supijagaja ka. Katla juurde suppi keetma mind ei lastud, seda tegid kogenumad ja väljaõppe saanud naised.

Helesinise vormikleidi õmblesin ise, tõsi küll, sain veidi nõuandeid targema käest. See oli keskelt läbi lõigatud, lihtsa kraega. Seelikuosas oli selline „sarviline“ passe. Lihtsad pikad käised valgete mansettidega – ega seal midagi keerulist olnud. Tol ajal oskasid paljud naised ikka ise nii õmmelda kui muud peenemat käsitööd teha,“  räägib Linda, kui Tartu ringkonna delegatsiooniga teda sünnipäeval õnnitlemas oleme.

Teinud nooruses  kõiki talutöid, sai temast pärast sõda juveliir, kelle erialaks oli just filigraanehete valmistamine. Näeme meiegi imeilusaid prosse ja kõrvarõngaid ning pildilt isegi miniale tehtud filigraanset mõrsjakrooni.

 

Tartu ringkonnaga taasliitus ta  viis aastat tagasi, pärast oma abikaasa surma, siis küll toetajaliikmena. „Ma olen selle üle väga uhke. Mul on nii hea teie hulgas olla,“ kostis vastne auliige Linda.

 

Järgmine →
Ringkondade esinaised

FastLion CMS

Tartu ringkond sai endale

Tartu ringkond sai endale

Foto: Eha Jakobson Tartu ringkonna aastapäevaüritustel on juba aastaid kohal viibinud auväärne hallipäine daam See on Linda Kraft, kes tänavu veebruari lõpus tähistas oma 90 2012. aasta ringkonnakogul märtsis otsustati Linda Kraft nimetada meie ringkonna auliikmeks.

Tartu ringkond sai endale auliikme

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse