Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naistepäeval naistelt naistele Naistepäeval naistelt naistele Sel aastal korraldas Naiskodukaitse koostöös Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemiaga heategevusliku perepäeva Tallinna Lauluväljakul. ← Eelmine „Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel Järgmine → Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades Naistepäeval naistelt naistele

Naistepäeval naistelt naistele

Marilin Prants 15. märtsil 2012

Sel aastal korraldas Naiskodukaitse koostöös Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemiaga heategevusliku perepäeva Tallinna Lauluväljakul.

Mullune positiivne koostöökogemus Sisekaitseakadeemiaga kinnitas meile, et  naistepäeva paiku toimuv üritus on vajalik sarnaselt Kõikide Laste Isadepäevaga. Perepäeva eesmärgid on üllad: koolitada inimesi igapäevaturvalisuse alal, tutvustada naistele võimalusi jõustruktuurides tegutseda jne. Analüüsides tekkinud kitsaskohti otsustasime seekord leida atraktiivsema koha, mis mahutaks ka suuremat arvu külastajaid.

 

 

Naistepäeval naistelt naistele

Meie ettevõtmisele pani tänavu õla alla Sihtasutus Tallinna Lauluväljak, mille ruumid on igati sobivad suuremate ja väiksemate töötubade ja esitluste jaoks. Lisaks leidsime toetajaid ning abistajaid Päästeametist, Tondi Lasketiirust, Maanteeametist, Kalamaja Pagarikojast, Kubja Ürditalust ja mujaltki.

 

 

Nagu oodatud, oli eelmisel pühapäeval Lauluväljaku hoone ning territoorium täis lastega peresid, kes otsisid ning leidsid palju põnevat tegemist ning vaatamist – uudistati kopterit, päästetehnikat ja politseikoeri, õpiti turvalisuse, enesekaitse ja esmaabi põhitõdesid, valmistati käsitööd ning lisaks muudki huvitavat-harivat.

 

Naistepäeval naistelt naistele

Naiskodukaitse toitlustusgrupi liikmed toimetasid piduliku peolaua katmise töötoas ning valmistasid külastajatele kosutavat suppi. Meditsiinigrupi liikmed tegutsesid esmaabi töötubades ja avalike suhete grupi liikmed tegelesid Naiskodukaitse tutvustamise ja uute liikmete värbamisega. Kümned vabatahtlikud naiskodukaitsjad olid abiks staabis, infoletis, piletimüügis ja mujal taustajõududena. Ilma nendeta poleks olnud võimalik seda suurepärast perepäeva korraldada.

 

Naistepäeval naistelt naistele

Piletiraha, loteriitulu ja annetuste kokkulugemisel selgus, et suutsime koguda üle 800 euro – seega ületasime eelmise aasta summa! Jätkates traditsiooni annetame perepäeval kogutud raha Eesti Naiste Varjupaikade Liidule.

 

Kohtumiseni järgmisel aastal Naistelt Naistele perepäeval!

 

Naistepäeval naistelt naistele

27-aastase Elisa kommentaar:

Minule meeldis väga peolaua töötuba, kus laual olid erinevate menüüvalikute näited. Maitseainete nuusutamise test oli huvitav.

Kopteri demo oli põnev: kui kopter õhus oli, laskus köiega alla üks mees, et elusuuruses nukk üles kaasa võtta. Kui kuueaastane Mari-Liis minult küsis, mida nad teevad, vastasin, et nad näitavad, kuidas haavatut kopteriga ära viia.

"Aga meil suvesaarel tehti teistmoodi! Seal nad tulid maha ja siis võtsid ta kaasa. Miks nad praegu maha ei tule?" imestas Mari-Liis.

„Nad näitavad, kuidas päästa siis, kui kopter ei saa maha tulla. Näiteks kui keegi on merehätta jäänud, siis kopter ju seal ei saa maanduda,“ selgitasin.

 

 

FastLion CMS

Naistepäeval naistelt naistele

Naistepäeval naistelt naistele

Mullune positiivne koostöökogemus Sisekaitseakadeemiaga kinnitas meile, et naistepäeva paiku toimuv üritus on vajalik sarnaselt Kõikide Laste Isadepäevaga Perepäeva eesmärgid on üllad: koolitada inimesi igapäevaturvalisuse alal, tutvustada naistele võimalusi jõustruktuurides tegutseda jne Sel aastal korraldas Naiskodukaitse koostöös Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemiaga heategevusliku perepäeva Tallinna Lauluväljakul.

Naistepäeval naistelt naistele

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse