Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu jaoskonna 100. liige on kodutütar Eliise Lõhmus Tartu jaoskonna 100 liige 14. märtsil liitus Naiskodukaitsega pikaaegne Tartu ringkonna kodutütar Eliise, kes saatuse tahtel on ka Tartu jaoskonna 100. liige. ← Eelmine Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2021 on MONIKA RISTISAAR Järgmine → Tartlaste tormiline nädalavahetus Tartu jaoskonna 100. liige on kodutütar Eliise Lõhmus

Tartu jaoskonna 100. liige on kodutütar Eliise Lõhmus

Kadi Kass 18. märtsil 2022

14. märtsil liitus Naiskodukaitsega pikaaegne Tartu ringkonna kodutütar Eliise, kes saatuse tahtel on ka Tartu jaoskonna 100. liige.

Tartu jaoskonna 100. liige on kodutütar Eliise Lõhmus
Tartu jaoskonna esinaine Merle Kallemaa andis pidulikult üle värskele naiskodukaitsjale Eliise Lõhmusele liikmepileti ja lilled.Foto: Raili Zuba

Minul on olnud rõõm lähedalt kogeda Eliise aktiivsust kodutütrena, kuna ta oli 5 aastat mu Kultuurirühma tubli liige. Selle raames ta tegi juba tegelikult koostööd ka Naiskodukaitsega - tubli panustaja nii heategevuslikes sinilillekampaaniates, lasteaialastele ohutushoidu õpetamas, maakaitsepäeval organisatsiooni tutvustamas. Kultuurirühm oli tegelikult vaid üks Eliise aktiivse panustamise väljundeid. Eliise põhirühmadeks oli Arabella ja Opossumid, kuid lisaks kuulus ta täisväärtusliku "metsainimesena" ka matkarühma/NEGi, osaledes erinevatel vabariiklikel matkadel ja patrullvõistlustel. Kes teeb, see jõuab, ma ütlen! 

 

Ütlesin paari kuu eest Eliisele, et on arusaadav, et esmakursuslasena on nii palju muid tegevusi ja elumuutusi ja ei ole tegelikult vahet, kas tulla täna või 5 või 10 aasta pärast. Naiskodukaitse ootab sind alati! Aga kui see nüüd juhtuski, siis teate, mul oli selline imeline tunne, nagu oma laps oleks suureks kasvanud ja põnevalt reisilt koju tulnud ja avaldanud valmisolekut järgmist reisi koos teha! Iga vanem ju ühelt poolt tahab lasta järeltuleval põlvel tiibu sirutada ja lennata kuhu iganes tiivad kannavad, aga samas nii väga soovid ka, et ta ikka koju tagasi tuleks, sest nüüd kannab tema edasi neid väärtusi ja ideid, mida talle eluteele kaasa oled andnud ning jutud ja tegutsemised on omandanud uue, sügavama värvingu. See teadmine, et Eliise näol üks peaaegu 10 aastat üliaktiivselt tegutsenud, vist küll kõike teinud ja näinud, kodutütar astub Naiskodukaitsesse - see ongi nagu tütre koju jõudmine ja äratundmine, et midagi ikka on õigesti tehtud sel kooskulgemise teel.

 

Ootan juba väga, kuidas Eliisega Naiskodukaitses koos tegutseda, misiganes teeraja ta siin organisatsioonis valib. Igal juhul saab ta nüüd edasi ellu rakendada oma mitmekülgseid kodutütreoskusi ja õppida juurde ka Naiskodukaitsele pandud ülesannetest lähtuvaid uusi tarkusi. Seda, et õpihimu Eliisel jätkuvalt jagub, näitab see, et ta on end juba esimesele baasväljaõppele kirja pannud. Tere tulemast ja imelist isamaalise teekonna jätku, armas Eliise! 

 

Eliise on teejuhiks ka oma emale Laglele, kes just tänu Eliise tegutsemisrõõmule ja entusiasmile Kodutütardes leidis tee Naiskodukaitse Tartu ringkonna Tartu jaoskonda. Tartu jaoskond on oma liikmete arvult suurim ning 1. jaoskonna õigusjärglasena asutamiskuupäevaga 7. mai 1925 ka vanim Naiskodukaitse jaoskond.

FastLion CMS

Tartu jaoskonna 100 liige

Tartu jaoskonna 100 liige

Tartu jaoskonna esinaine Merle Kallemaa andis pidulikult üle värskele naiskodukaitsjale Eliise Lõhmusele liikmepileti ja lilled Foto: Raili Zuba Minul on olnud rõõm lähedalt kogeda Eliise aktiivsust kodutütrena, kuna ta oli 5 aastat mu Kultuurirühma tubli liige 14. märtsil liitus Naiskodukaitsega pikaaegne Tartu ringkonna kodutütar Eliise, kes saatuse tahtel on ka Tartu jaoskonna 100. liige.

Tartu jaoskonna 100. liige on kodutütar Eliise Lõhmus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse