Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartlaste tormiline nädalavahetus Tartlaste tormiline nädalavahetus Märtsi viimasesse nädalavahetusse jagus Tartu ringkonnas tegutsemisrõõmu ja panustamisvõimalusi Naiskodukaitsele omaselt igas valdkonnas ja kõigile soovijatele. liige on kodutütar Eliise Lõhmus Järgmine → Milleks eesti naisele sõdurioskus? – Et olla parem naine ja ema Tartlaste tormiline nädalavahetus

Tartlaste tormiline nädalavahetus

30. märtsil 2022

Märtsi viimasesse nädalavahetusse jagus Tartu ringkonnas tegutsemisrõõmu ja panustamisvõimalusi Naiskodukaitsele omaselt igas valdkonnas ja kõigile soovijatele.

Tartlaste tormiline nädalavahetus

Nii võis Tartu ringkonna naiskodukaitsjaid leida metsast toitlustamast, meie osava laskeinstruktori käe all täpsuslaskmist harjutamas, formeerijate väljaõppes osalemas, organisatsiooniõppe baasväljaõppel toimetamas, esmaabi täiendõppel kui ka Naiskodukaitse keskkogul tähtsaid otsuseid tegemas.

 

Lühiülevaade osalejatelt:

Laskepäev

26. märtsil said Tartu ringkonna naiskodukaitsjad järjekordsel laskepäeval oma laskeoskusi proovile panna. Kuigi kevadine ilm oli heitlik, ei rikkunud see laskjate tuju ega sooritust.

Kuna kokku olid sattunud nii kogenumad laskjad kui ka need, kes lasid automaati alles esimest korda, valis laskeinstruktor Signe Viggor selleks korraks lihtsamad harjutused, mis oleksid kõigile jõukohased.

„Päev läks igati korda,” jäi Viggor rahule. „Ilm oleks võinud parem olla, aga mitte kellegi märkleht ei jäänud tühjaks.” Kui esimene seeria ei läinud mõnel kõige paremini, siis iga järgmine oli juba tunduvalt parem. Vabatahtliku laskeinstruktori Signe Viggori nõudliku ja tähelepaneliku silma all on nii mõnigi varem relvakauge naine saanud harjutades väga osavaks laskuriks.

Kes harjutab, saab (Kaitseliidu) meistriks!

 

Tartlaste tormiline nädalavahetus
Tartlaste tormiline nädalavahetus

Toitlustamine

 

Kogenud toitlustaja Elen Heidoki juhtimisel valmisid sel nädalavahetusel tiirulaskmistel osalejatele mitmed maitsvad road. Vaprad naiskodukaitsjad panid tuult ja tormi trotsides lauale traditsioonilise kosutava ühepajatoidu, aga pakkusid ka teravaid elamusi. Kõigile oli muidugi eriliseks vaatepildiks 130 muna korraga pannil. 

Staabikompanii ja tagalakompanii võitlejatel jagus kokkadele vaid kiidusõnu.

 

Tartlaste tormiline nädalavahetus

Formeerimine

 

Ka formeerijad olid sel nädalavahetusel rakkes. Õppepäeva eesmärgiks on valmistuda suurõppuseks SIIL 2022 ja nii tehti tutvust uute funktsioonikirjeldustega ja personaliüksusesse kuulujad tutvusid uute programmidega.

 

Esmaabi

 

“Oih, see minestas nüüd ka ära - ma vist parem lähen siit minema…"

Kui kannatanud kõik ära kukuvad ning abistajad hakkavad samuti järgemööda minestama, siis mida teha? Kas enne peab tegelema peahaavaga kannatanuga või sellega, kes nurgas tudiseb? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisid õppurid vastuseid 26. märtsil toimunud meditsiini erialagrupi täiendõppel, mille käigus õpiti kannatanutele grimmi tegema ja situatsioone lahendama.

Kogenud instruktorid andsid näpunäiteid nii usutava kannatamise kui ka efektiivse abistamise osas. Muuhulgas said õppurid teada, mis tunne on olla eluruumist jalgupidi välja lohistatud, kui raske on omal jalal liikuvaid kannatanuid ühes pundis hoida ning palju muudki vajalikku.

NB! Õppuse käigus ei vigastatud reaalselt ühtki osalejat!

Tartlaste tormiline nädalavahetus
Tartlaste tormiline nädalavahetus

Keskkogu

 

26.märtsil osalesid meie ringkonna esinaine, aseesinaine ning valitud delegaadid Naiskodukaitse keskkogul Viljandis. Meie esindajad said ülevaate eelmisel aastal toimunust ning andsid oma hääle kesktasandi ametikohtade valimistel.

Palju õnne ning tegutsemislusti Naiskodukaitse keskjuhatuse värskele liikmele Triin Seppetile Tartu ringkonnast!

 

 

Organisatsiooniõpetuse BVÕ

 

27.märtsil toimus järjekordne organisatsiooniõpetuse baasväljaõpe, kus osales rekordiliselt 38 värsket naiskodukaitsjat. Tiheda õppepäeva lõpuks, said osalejad teada, mis isemoodi organisatsioon on Naiskodukaitse, millega siin tegeletakse, kelleks saab saada, kuhu saab kandideerida, millal pääseb rivvi, mis sellel kõigel riigikaitsega pistmist on ja veel nii palju muud. Jõudu oma teekonna loomisel Naiskodukaitses kõigile uutele liikmetele!

Tartlaste tormiline nädalavahetus
Tartlaste tormiline nädalavahetus

FastLion CMS

Tartlaste tormiline nädalavahetus

Tartlaste tormiline nädalavahetus

Nii võis Tartu ringkonna naiskodukaitsjaid leida metsast toitlustamast, meie osava laskeinstruktori käe all täpsuslaskmist harjutamas, formeerijate väljaõppes osalemas, organisatsiooniõppe baasväljaõppel toimetamas, esmaabi täiendõppel kui ka Naiskodukaitse keskkogul tähtsaid otsuseid tegemas Lühiülevaade osalejatelt: Laskepäev 26 Märtsi viimasesse nädalavahetusse jagus Tartu ringkonnas tegutsemisrõõmu ja panustamisvõimalusi Naiskodukaitsele omaselt igas valdkonnas ja kõigile soovijatele.

Tartlaste tormiline nädalavahetus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse